Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (11)Időben csökkenő Időben csökkenő
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.04.01. 09:59
Szia
Amit írsz nagyon tetszik.
Azt szeretném megkérdezni, hogy tudsz e valami olyan irományról, ami lepésről lépésre összeállítja a sítechnika tanítását, tematikáját.
Itt van egy amit átböngésztem, 41 oldal, de ez inkább egy elméleti gondolatok tára, mint gyakorlatban használható egyszerű összefoglalás. Úgy is mondhatnám, hogy kerülgeti a forró kását, de nem mond elég konkrétat.

https://docplayer.hu/39695792-A-sioktatas-modszertana-i-modszertani-iranyzatok-a-sioktatasban-ertekteremtes-vagy-elmenyszerzes.html

Elárulom, hogy már hónapok óta dolgozom egy ilyenen, ami ugyan csak egy javaslat, hiszen én nem vagyok teljesen kiképzett sítanár.
Előzmény: (Lackó 209120)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.04.01. 03:57
Szia!

Igen, ez biztos. Minél magasabb szinten síel valaki, annál nehezebb megtalalálni, hogy mibe és hogyan kell belenyúlni, hogy az hasznos és jó felé vivő legyen, nehogy félremenjen vagy haszontalan legyen a dolog. Nem könnyű a lényeget meglátni. Lehet sablonos gyakorlatokat puffogtatni, de azok nem biztos, hogy a lényegre hatnak. Egy okos és jószemű oktató\edző kell neked.

Például, amiről én írtam. Lehet, hogy van valaki okosabb, aki mást venne észre, máshova nyúlna bele, és az előbbre vinne. (Mentségemre, azért mindig élőben lehet egy mozgást igazán látni. )
Meg ugye az, hogy hogyan, az is rohadtul nem mindegy, mert a cél egy működő síelés kell, hogy legyen, nem valami erőltetett látványmozgás.

Ja, de sajnos bármi csak a következő szezonban... :-\
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2020.03.25. 11:40
Szia
Nagy valószínűséggel a mostani szintről csak külső segítséggel tudok majd feljebb jutni, annak ellenére hogy sokat megyek és gyakorlok.De sajnos előre láthatólag csak a következő szezonban!!
Előzmény: (Lackó 209082)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.03.24. 20:19
Szia!

Klassz sízés!

Én azokra a ku..., akarom mondani fránya völgytámaszokra, és az abból külsőre átlépésekre mennék rá, ott lehetne nagyot fejleszteni a technikán.

A már felemlegetett hoké ezzel is összefügg, ha lemarad a külső sí és oldal (vagy tolod előre a belsőt) annak egyenes következménye, hogy nem tudsz olyan élváltást csinálni, amilyen (még) jobb lenne.

De önmagában csak a hoké csökkentésére figyelni nem elég. Na meg ugye mitől is fog csökkenni, hogyan oldod meg? :-)
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2020.03.22. 12:09
Köszi,megnézem!!
Előzmény: (JaniJuli 209062)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.03.22. 10:06
A sítábor mellett és előtt nagy segítséget nyújthat, lecsökkentheti a szükséges síórák számát és növelheti a síórák minőségét, a dolgok alapos átgondolása. Könyvem nagyon olcsó, az ára csak töredéke egyetlen síórának.
Itt megtalálható: https://alpesisizes.worpress.com.
Nem biztos, hogy ide kattintva működik a link. Írd be egy böngészőbe, hogy:
alpesisizes.wordpress.com
Innen már sokkal nagyobb az esély, hogy működik a hozzáférés.
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2020.03.21. 17:10
Szia!Mindig magam próbálok tanulni,gyakorolni.Sajnos a hoké nálam örök probléma de dolgozok rajta ,egy fokkal már jobb mint előzőleg. Technikai tábor már tervben van!
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2020.03.21. 13:51
helo!

király menet! szoktál oktatóhoz járni?

ha tovább akarsz fejlődni, akkor én következő lépésként egy technikai táborba mennék. ott elmagyarázzák kicsit a dolog hátterét, megérted a hibákat és könnyebb lesz saját magadat analizálni (javaslom: https://www.snowsports.hu - Tumbász Geri). ez azért fontos, mert ha az ember a bevésődött mozgásokat szorgalmasan gyakorlja (nálad ez pl hoké), akkor ugyan jobb lesz a dolog, de el fog érkezni egy határhoz, ahonnan nincs tovább. ilyenkor kell valami újdonságot bevinni, de főleg megérteni a dolgot és nagyon hamar dimenziókat lehet fejlődni.

illetve ha mondjuk rövidlendületeznél, bemennél buckába, mélyhóba, jégre ugyanezzel a sível az tudna sokat lendíteni, de előtte fontos megérteni a mozgást mélyebb szinten.
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2020.03.10. 08:53
Köszönöm!
Előzmény: (Fuxos 208934)
Fuxos
65 élménybeszámolót írt
65
8 éve tag
2020.03.10. 08:35
Schön. 😃👍
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2020.03.09. 20:34
Sziasztok,csináltam egy friss videót!! https://sielok.hu/video/507993/
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.