Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Párhuzamos kanyarodás tanulása mikor? topikból

ÜZENETEK (30)Időben csökkenő Időben csökkenő
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2020.04.22. 07:51
Érdekes, hogy osztrák módszert ekézzük, miközben úgy gondolom, hogy komolyabb múlttal rendelkeznek, mint a magyarok. Én azt gondolnám, jobban is ismerik ezt a sportot.
Előzmény: (Lackó 209180)
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2020.04.19. 21:21
Bocs!

Lassu a felfogasom ..tudod be kell erjenek a dolgok hogy megertsem..

Igy mar mas most mar belatom a hibamat... 50 eves felos holgy ..superG leccel meredek letoresnel...Ezek a Te szavaid!!!:- Hat azt nem tudom hogy kell tanitani... de ha neked ez hoekezessel bejon akkor itt nics vita kalapot le elotted... Szerintem mar polirozzak is a NOBEL dijat neked. S ha arra kerul a sor en rad fogok szavazni az tuti... Megerdemled!!!
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2020.04.19. 20:09
Hagyd , ahogy látom és megpróbálom értelmezni nem egy nyelvet beszéltek !
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2020.04.19. 17:47
laposrol meredekbe valo hirtelen atmenet = letörés

hogy indítsa a szerencsétlen a kanyart párhuzamosan amikor képtelen kikormányozni és halálfélelme van?

a hóeke arra való hogy elkezdd a kanyart... ki is próbálhatod hogy mit érez egy kezdő ha ráállsz egy superG síre. aztán indítsd a kanyart párhuzamosan miközben 10el mész... sok sikert.

egeszen rövid sivel egeszen jo kezdo terepen, meg lehet a tehetsegesebbjet tanitani parhuzamosan, gyorsabb is mint hoekevel. csak epp ha kevesbe tehetseges jon az otthonrol hozott kolcsonzos lecevel akkor nem. es ha kovetkezo evben atmegy egy masik sioktatohoz egy masik terepre ahol a kezdo resz alkalmatlan a parhuzamos kezdo leckekre akkor nem akarjak megolni...
Előzmény: (endre77 209184)
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2020.04.19. 16:31
Lapos+ sima teljesen kezdo resz letores az a kenyernel vagy pizzanal van- letorsz egy darbot belole..Sipalyan lejto van...meredekebb enyhebb!!..En lapos sik reszrol beszeltem.!!!!.Egyebkent a felos 50-eves holgyet .."letoresnel" nekiereszted hoekeben jo szerencset is kivanj neki mint a banyaszoknak, mert sosem fog megallni csak uvoltozni es betakarozni!!Ja es a botot ami a legfobb sosem tanulja meg az elejen hasznalni..aztan kesobb sem es ugy fog kinezni...mint a youtubon a haldonak titulalt tanulok../oktatojukkel egyutt!!!/ A HONUK ALATT TARTJAK A BOTOTO MEG HADONASZNAK VELE MINT A PARK OR AMIKOR SZEDI A LEVELEKET MEG SZMETET OSSZE!!

Na ennyit a biztonsagos hoeke sielesrol...Biztos hogy nagy nehezen fognak ha egyaltalan megtanulnak sielni..sokkal egyszerubb es celravezetobb anelkul tanulni!!...Ja es nem kell megtanulni utana elfelejteni dogokat mint heake..mellezaraas..stb..stb bothasznalat es parhuzamos az elejen..
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2020.04.19. 11:09
mondjuk egy 50 éves felos holgynel is olyan kezdoterepen ahol a lapos resz letoresben folytatodik??? minden ut romaba vezet...
Előzmény: (endre77 209181)
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2020.04.19. 01:29
Lacko!

Teljesen felesleges a hoekekanyar..ennyi...
Előzmény: (Lackó 209180)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.04.19. 01:21
Én nem tudom, ezek miféle síiskolák,amikról írsz, ahol gondot okoz a tanulóknak egy egyszerű hóekekanyar, vagy az oktatóknak ezt megtanítani.
Megfelelő rávezető gyakorlatok után helyes bemutatás és instrukciók mellett általában elsőre sikerül. Nem okoz gondot a végrehajtás,nem esnek el a belső síben, és nagyon hamar ráéreznek a belső oldallal indított és vezérelt forgatásra.

Jópár éve van meg az oktatói vizsgám, azóta hidd el,sokféle technikát megismertem, megtanultam, ahogy tudtam,kipróbáltam.
Ugyanígy sokféle oktatási szemléletet, tematikát,módszertant megértem, kipróbáltam, láttam hogy melyik milyen úton és hová vezet.

Oktatok műanyagon és havon is. Jópár tanuló megfordult a kezem alatt, kezdők, újrakezdők, haladók. Elsőkézből van tapasztalatom, hogy kinek mit és hogyan lehet vagy nem lehet megtanítani, látom, hogy az egyes tematikáknál hogyan épülnek (vagy nem ) egymásra a dolgok, látom az esetleges ellentmondásokat.

Hóeke is volt már sokféle. Széles, keskeny,fékező, kihajolós, repülős, kifordulós, ráterhelős, neutrális, aszimmetrikus, élhóeke,szóval sokféle.
Ezek közül a leghatékonyabb, legletisztultabb ez, ami a videón is látható. Ez egyenesen vezet a haladó síelés felé.

Egy biztos. A síelés hatalmas változáson ment át az utóbbi 20 évben, változtak a lécek, a síelés és az oktatás is. Utóbbi sajnos a legkevesebbet, azt is csak lassan,nagy ellenállások árán. Ennek egyik oka éppen az újtól való félelem, a régi, "beválthoz" ragaszkodás,az öreg szakik féltékenysége, hiúsága. Sajnos látom, hogy még mindig nem adják meg magukat, komplett osztrák iskolák dolgoznak 20 éve lefutott módszerekkel.
Bizony, meg kell, kellene ismerni az újat, meg kell tanulni, meg kell érteni, utána lehet átadni.
Előzmény: (JaniJuli 209177)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.04.18. 15:20
Nagyon jó lenne, és nagy örömömre szolgálna, ha egyet tudnék veled érteni. De a tapasztalataim sajnos nem ezt bizonyítják.
E helyett azt látom, a modern síiskolákban, hogy a kezdő sízők, felnőttek is és gyerekek is teljesen elbizonytalanodnak a korszerű tanítás miatt.
Ennek okát abban látom, hogy nem tudják visszahúzni a következő kanyar ívbelső lécét a kanyarív beindításánál és így nem tudják testük alatt tartani az ívbelső lécet, viszont megpróbálják megterhelni, mert ez a léc úgyis a testük alatt van. Mindennek az lesz a következménye, hogy elvesztik egyensúlyukat és gyakran elbuknak az ívbelső lécen, vagy ha nem akkor nagyon elbizonytalanodnak.
A sítanárok erőltetik ennek a lécnek a terhelését a kezdőknél, a vendégek pedig azt tapasztalják, hogy nem képesek követni a sítanár tanácsait. Túl nehéz nekik ez a feladat.
Számomra a zsákutca (az ívkülső léc terhelése már a kanyarív kezdetétől) a helyes út a kezdők számára, annak érdekében hogy fokozatosabban taníthassuk a síelést.
Ezt egyáltalán nem nehéz átváltani a nem zsákutcává, később, de ennek az a feltétele, hogy a vendég már jól rá tudjon érezni a különböző lécnyomásokra és ezek beállítására és képes legyen a lécek sebességeit befolyásolni egymáshoz képest.
Előzmény: (Lackó 209175)
hamoriarpi
202 élménybeszámolót írt
202
7 éve tag
2020.04.18. 12:46
Megdöbbenéssel olvasok ilyen jellegű hozzászólást bárhol. A sielok.hu-n pláne.
Ez a véleményformálás igen szélsőséges módja.
Előzmény: (endre77 209172)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2020.04.18. 12:15
Ami a videón látható, az egy teljesen jól működő, korszerű aszimmetrikus hóekeív. Már jóideje így oktatjuk a síelést.

Ez az a mozgás, ami helyes megoldásokkal hozza létre a kanyart, amire lehet tovább építkezni.

A kanyar - legyen az bármilyen kivitelezésű-leendő belső oldalon indítása alap. Ettől korszerű a videón látható is. Ezt a mozdulatot tanítjuk első perctől kezdve,már egyenes siklásban végzett gyakorlatoknál is.

A külső sít taposó, "kiterhelős" hóekeív ezzel szemben akadályozza a belső oldal helyes műkôdését, ezáltal később javítandó problémákhoz, alapvető hiányosságokhoz vezet.

A videón látható kanyart természetesen minden átlagos képességű tanuló végrehajtja, semmi gondot nem okoz nekik. :-) Minden korszerű szemléletű oktató és síiskola eszerint tanít, sikerrel.
Előzmény: (JaniJuli 209167)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.04.18. 06:31
Teljesen egyetértek veled!
Előzmény: (fezso6 209173)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2020.04.17. 22:18
Ez nagyon durva!Az ilyen írásokat el kellene távolítani az oldalról az írójával együtt!
Előzmény: (endre77 209172)
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2020.04.17. 21:40
Figyelj!

Felolem aztan mindenki tanul ahogy akar...a siedzok alltalaban..ugyis olyanok mint a cigany az etteremben addig huzzak a notadat amig fizetsz..minel tovabb annal jobb....S legtobbszor hulyeseget is tanitanak...

A Bruce Lee iskolaja elott volt agy jo nagy ko darab..kerdeztok tole ez mi??

Mire O:- ez a megkovesedett karates szobra aki megtanult valami sablonos dolgot

s soha nem tudott tovabblepni belole...
Előzmény: (fezso6 209171)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2020.04.17. 20:28
"A sieles megtanulasa az igen egyszeru szimpla dolog ha nem bonyolitjak!!"
Ez egyre jobb ,holnap jelentkezem Hirscher helyett !
Előzmény: (endre77 209169)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.04.17. 16:47
Jó ezt elmondom neked.
A hóekekanyart nem kell beindítani, nem kell lendületet venni, csak be kell fejezni. A beindítás benne van abban, hogy kiteszed a léceket hóekeállásba.
Innentől már elég csak arra odafigyelni, hogy mekkora nyomások vannak a léceiden a kanyarív közben.
Az ívkülsöt megterheled, az ívbelsöt tehermentesíted és mennek a kanyarok egymás után az egyik ívkülsöröl a másikra.
Kezdöknek ez jó, mert ennél egyszerübb kanyarív nincs.
Egy párhuzamos kanyarívhez lendületvétel kell, ami nagyon nehéz kezdöknek.

Ha kezdöket akarsz tanítani, akkor ne magadból indulj ki, hanem abból, hogy mit tud egy kezdö, mitöl fél, mik a lehetöségei.
Előzmény: (endre77 209169)
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2020.04.17. 16:23
Janijuli!


Erdekes a video..az eleje legalabbis!! jo lapos helyen elkezd csuszni elore dolve parhuzamos vagy akarmilyen parhuzamos fele lecekkel szep lassan Tokeletes!!!..Azt aruld el miert kell..abbol eroltetve csinalni egy eket feszegetni a terdeit egy termeszetellens helyzetbe...S hol van a sibot...nyomkodja a terdet azt meg mar minek???Aztan ezt kezdhet elfelejteni kesobb..s kezdhet metanulni sielni aztan kesobb amikor elkezdik tanitani a lab zarogatast azt is elfelejtheti..Ha erdekel kuldok agy ket videot hogy neznek ki azok a sracok akik sosem sieltek eletukben s 6-7 nap utan hogy sielnek eleg jo esesu palyakon...Majd ha megnezed aruld el ezek a szerencsetlenek akik igy tanulnak mikor jutnak el arra a szintre..

Ennek a szisztemanak egy ertelme van a si "oktato"-szempontjabol..olyan mint a muzsikus cigany addig huzza notat amig fizetnek...szoval minel tovabb tart minel bonylultabbnak adjak elo annol jobban kifizetodo!!


A sieles megtanulasa az igen egyszeru szimpla dolog ha nem bonyolitjak!!

Aztan a mogul jo szinten meg a trokkok..meg a magas szinto slalom Gs sieles..az mas dolog azt lehet tanulni eleten keresztul folog ha van kitol...

Mert ott is aztan vannak nagyon jo sielo tanarok de olyan kiteker stilusban sielnek hogy meg nezni is rossz es sokan probaljak kovetni...
Előzmény: (JaniJuli 209167)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.04.17. 06:38
Lackó ezt írja:
"A sítanulás egy folyamat, nem lehet benne lépcsőfokokat megkülönböztetni"

Ez nagyon helytelen állítás. Aki nem fokozatosan tanul nehéz dolgokat, az nagyon nehezen tanul vagy éppen egyáltalán nem is tanul. Minden jó tematika a fokozatosságra épül, még a legmodernebb is.

Persze nagyon jó sítanárt fogadni már az első perctől kezdve. Ebben senki sem kételkedik, de rengeteg pénzbe kerül.

De az is igaz, hogy minél jobban felkészül az ember elméletileg, minél többet tud a síelés részleteiről, annál könnyebben fog tudni megtanulni síelni.
Előzmény: (fezso6 209166)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2020.04.17. 06:28
Köszönöm az üzenetet. Sajnos nem tudom eldönteni, hogy pontosabban mire gondolsz, mert ehhez nem vagy elég részletes.
A három könyv már 7 éve készül egyfolytában, ha bármi újra, vagy jobb elgondolásra rájövök, akkor nem sajnálom az energiát arra, hogy átírjam akár az egész könyvet is. Szóval én nem bátor vagyok, inkább nagyon gyáva, azaz óvatos. Viszont úgy érzem, hogy nagyon tisztán át tudok látni az alpesi síelés lényegén és részletein, ezért merek könyvet kiadni róla.
Most éppen egy tematikai javaslaton dolgozok, ami már majdnem kész van és ami több pontban eltér a mai magyar, modern tematikától. Ebben részletesen elmagyarázom, hogy mik az okaim és a javaslataim.
Az ívbelső léc visszahúzásáról a hóekekanyarban, itt megnézhetsz egy videót.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Ez nem az én javaslatom, szerintem alig akad olyan kezdő aki ezt meg tudná csinálni.
Előzmény: (WéberF 209165)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2020.04.16. 16:25
Lehet ,hogy nem volt egyértelmű az írásom! Mikor Ausztriában ülök a felvonón folyamatosan nézem az alattam elhaladókat mert mindig lehet tanulni. Ilyenkor és sízés közben is látok pici gyerekcsoportokat oktató vezetésével, de milyen érdekes mindegyik a hóekét gyakoroltatja. Azért azt nem lehet mondani hogy az osztrákok nem értenek hozzá! Sok gyakorlással biztos el lehet jutni egy szintre ,de utána ?Én Lackóval értek egyet !
Előzmény: (JaniJuli 209164)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.