Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Gleccsersí nyáron! Ki volt már ekkor Hintertuxon vagy Kitzsteinhornon? Tapasztalatokat írjatok légyszi! topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2020.07.04. 21:56
Gratulalok!A jo kis kalandhoz!

Koszonom a beszamolot..valami kis info...july vege fele tervezek egy ket naposat Hintertuxra..ez legalabb"napra kesz" info.Elore fogom nezni az idojaras jelentest..igy talan nem vetodunk annyira arnyekra!

Koszi meg egyszer!

Endre
Előzmény: (hu1zam 209340)
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2020.07.04. 16:49
Mivel a miazma helyzet következtében nem sikerült lezárni a szezont, megkésve, de megtettuk a napokban.
Utazás: vasárnap elindultunk Finkenbergbe (ez egy téli - nyári kiránduló falu a Hintertux-gleccser alatt). Azzal szembesültünk, hogy Ausztria lakossága nekifogott kirándulni, emiatt dugó, baleset hegyén - hátán, végül csak megerkeztunk. Hazafelé, szerdán már gyorsan haladtunk. Annyi azért volt, hogy a Kufstein utáni osztrák-német határon egy meglehetősen kellemes kinézetű határőr hölgy megállított minket (mint egyedüli nem német vagy osztrák autót a tömegben), hogy megerdeklodje honnan hova? Mondtuk haza, ezzel jó utat kívánt.
Sísport: hétfőn erőteljes záporra ébredtünk, ezért nem siettuk el a felmenetelt. Én úgy döntöttem, hogy az időjárás ellenére csak felmegyek a gleccserre. 3200 méteren eső, köd és latyak fogadott, ennek ellenére mentem néhány kört és egy sört 😉. Rajtam kívül még volt vagy 17 fanatikus... (Persze a haverok, rám várakozva, azalatt benyaltak az autóban maradt söreimet). Kedden viszont Kánaán: verőfény, 3 m hó, csak dél körül kezdett lágyulni. Tömeg így sem volt, javarészt bolgár, cseh és olasz ifjúsági válogatottak edzettek. Mi, levezetéskent, sízés után a fügeni termál strandon áztattuk magunkat...
Egyéb sportok: rengeteg a túrázó, viszont ez a vidék a villany MTB Mekkája! Az 1700 m szintkülönbséget vidáman tekerik. A gondolák megállóiban már ott vannak a "villanykutak"!.
COVID19: Ausztriában maszkot az orvosnál, patikákban, tömegközlekedésben és zárt sifelvonon kell viselni.
20200629-120111.jpg
FB-IMG-1593637837416.jpg
FB-IMG-1593637827008.jpg
20200629-131510.jpg
20200629-181010.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.