Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Koronavírus-járvány topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2020.07.07. 15:05
Vettem a fáradtságot és rákerestem. Lefordítom az én helyzetemre. Pécsett, ahol élek az egész szezonban kb. három síelésre alkalmas havas nap volt. A vírus miatt akkor sem ment a 60 éves felvonó. Azért ennek a használata kicsit baleset-veszélyesebb, mint amikhez szokva vagyunk. A kezeletlen pályáról nem is beszélve. Én mondjuk szeretem, de nem én vagyok az átlag. Menjek Eplénybe? A bruttó 8 km-re? Kb. 3 óra oda és annyi vissza is. Ugye nem gondolod komolyan. A legközelebbi valamennyire is használható pálya Maribor, már túl van azon a határon amit napi síelésre be lehetne vállalni rendszeresen, és arról nem is szólva, hogy itt bőven kell kompromisszumot kötni. A vége az, hogy számomra nincs más alternatíva csak Ausztria. Jellemzően ide járok már jó ideje, és ahogy mondják, bizonyos szint fölött nem megyünk bizonyos szint alá. Ha ez valami ok miatt nem megy, úgy elengedem az egészet. Szerencsére, ahogy melegszenek a telek, lehet itthon montizni.
Előzmény: (skioutlet 209342)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2020.07.06. 08:26
"Mire számíthatunk a következő síszezonban?" címmel véleménycikket írtam.

Három témakörre bontottam:
Közép-Európa síturizmusa
Magyarországi síturizmus
Műanyag sípályával rendelkező hazai síiskolák.

Nem könnyű félévre előre gondolkodni, de talán nem felesleges. Az általános trendek némelyike erősödni fog, némelyike megtörik.
Előzmény: (Kis Kovi 209183)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2020.04.20. 23:47
Vicces olvasni ilyen monológot egy síelős oldalon. :-) Az egyik legpazarlóbb tevékenységet űzzük sport gyanánt :-D
Előzmény: (Kis Kovi 209183)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2020.04.19. 11:42
A 2008-as gazdasági válságból sem tanult semmit a társadalom, pedig akkor is a kényszer hozott olyan intézkedéseket, amelyek kezdtek egy helyesebb irányba mutatni.

Sajnos a túlfogyasztás, túltermelés, a környezetünk kényelmi és túlnépesedési faktorból eredő túlterhelése szerintem továbbra sem fog változni, ha minden visszaáll a régi metodikához.
Újra túlburjánzik az élet, de mivel korlátosok az erőforrások, így a falakba ütközve (természeti, gazdasági, hatalmi, társadalmi) konfliktusok alakulnak ki a maguk (akár tömeges) áldozataival.
Azt az egyszerű dolgot, miszerint inkább kerüljön valami többe, valamiből legyen egyénenként kevesebb, de az tartósabban használható legyen, sem tudja adaptálni a gazdasági rendszerünk.

A turizmusnak az elmúlt évtizedben tapasztal formája, amely a túlnépesedésből és növekvő anyagi jólétből fakad (egyre több, egyre messzebb, egyre kényelmesebb, értelmetlenebb és pazarló módon) már csak a hab a tortán. A síelésnél is, már inkább utazik egy szezonban ötször, hatszor egy-két-három napra valaki, abszolválva feleslegesen akár több ezer km-t (elfoglalt menedzser effektusokra vagy a jobb körülményekre hivatkozva), mint hogy tömbösítve vagy legalább kisebb "hatósugárban" tegyen eleget ezen személyi igényeknek.
Sajnos az emberi önzés nem akarja belátni a határokat, ami jellemző ezen vírussal kapcsolatos személyi korlátozások betartási módjára is.
Előzmény: (RM 209156)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2020.04.14. 08:50
Hát, sajnos ott a sok halott, de vannak jó hatásai is a járványnak. Egyszerűen túlpörögtünk szerintem. A felkapottabb turista helyek már elviselhetetlenek voltak a tömegtől, a nagyobb sípályákon roskadoztak a liftek/hütték miközben sok kicsi tönkrement. A virus után majd talán normalizálódnak legalább egy időre ezek a dolgok. Most meg kap egy kis időt a természet a regenerálódásra ...
Előzmény: (TZoli 209155)
Ulmer-Hutte-in-Sankt-Anton-am-Arlberg---panoramio.jpg
Velence-tomeg.jpg
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2020.04.13. 22:22
De szép lenne, ha igaz lenne. Nem kell más csak egy kis szuri, aztán minden rendben. Lehet folytatni mindent tovább. Tokió máris minden idők legleglegnagyobb csinadratájára készül olimpia megnyitója révén. Csak attól tartok, ez nem így működik.
Előzmény: (attilav2 209152)
attilav2
4 élménybeszámolót írt
4
4 éve tag
2020.04.11. 15:21
Tömeges bcg(tbc) (újra)oltási programot kellene indítani európa szerte főleg a sok emberrel való érintkezést megkövetelő munkakörökben dolgozóknál! Most nagyrészt "karanténban" van szinte mindenki, el lehetne kezdeni az oltási programot, mindenkihez házhoz mehetne az orvos/egyéb egészségügyi dolgozó aki be tudja adni, és a várható 1.5-2-3 hónap otthon ülés alatt talán kialakulna a korona elleni részleges immunitás, és utána szép lassan újra indulhatna az élet.
Itt az amerikai tanulmány amelyre a legtöbb cikk hivatkozik amikor a BCG koronavírus elleni részleges hatásosságát taglalja: https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.03.24.20042937v1.full.pdf

A tanulmányt összefoglaló egyik magyar cikk:
https://qubit.hu/2020/04/05/a-tuberkulozis-ellen-csecsemokorban-beadott-vakcina-valoban-vedhet-a-covid-19-ellen
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.