Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Galyatető topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2020.09.23. 20:16
Galyatető valóban egy jobb sorsra érdemes helyszín! Gazda kellene. Még 1993-ban, majd 97.98.99-ben is rendeztünk itt villamosenergia iparági versenyt - igaz, a hószegényes években teherautókkal szállították a szervezők a pályára a havat, szétterítették, tömörítették - és működött! Azért 160-180 versenyző lesiklását biztosítani úgy, hogy nagyjából egyenlő eséllyel teljesíthessék a pályát és se bennük, se a léceikben ne essen kár azért nem semmi! De mindez megtörtént, mert akkor még voltak lelkes sportszervezők - és nem mellesleg pozitív hozzáállású támogatók (Magyar Villamosművek, Mátrai Erőmű Rt). Ez sajnos ma már szinte történelem. Kár, de nekem szép emlékek. WFeri
Előzmény: (Hókupac 209414)
Hókupac
105 élménybeszámolót írt
105
12 éve tag
2020.09.22. 20:31
Gyerekkoromból én három pályára emlékszem Galyatetőn. A harmadik a most fellelhető két pálya között volt.Akkoriban a műlesikló versenyeket ezen és a Kékestetői nagy Északin rendezték.Hozzáteszem hogy a 60-as évek végén és a 70-es években nem volt ritka hogy 1 m hó gyűlt össze márciusra. Ma ennek a harmadik galyai pályának a nyomvonalán fenyő erdősáv kanyarog az egyébként bükkerdővel borított hegyoldalon meredeken a völgybe.Azt gondolom az erdészet az erózió elkerülése miatt ültette be fenyőcsemetével sok évvel ezelőtt.Évekkel ezelőtt Kőrösi Imre bával beszélgettem MSZI-in Galyatetőről.Elmondta hogy ő is foglalkozott a galyatetői pályák adta lehetőséggel.Több buktatót sorolt fel, hogy végül is miért adta fel.Kettőre emlékszem: Víztározót csak nagyon messze, Mátraalmásnál lehetne kialakítani, a másik amire emlékszem pedig a környezetvédelmi korlátozások.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.