Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Hóvadász topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2020.12.30. 10:01
Felfelé csak egy hosszú ujjú futópóló, ha erős a szél (mint tegnap), akkor még egy réteg (kapucnis felső) van rajtam. Fontos, hogy ne izzadjak meg. A többi meleg holmit a hátizsákban viszem. Amikor felérek, az első teendő azonnal felvenni mindent, amíg még ki vagyok melegedve, ezért nem gond a szabadban való átöltözés sem.
Előzmény: (Bélapó 210506)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2020.12.30. 06:37
Szupi a képek! bár a zárt hütték látványa lehangoló. Hol öltöztél át? a szabadban? (Én, ha felérek a csúcsra, rajtam csurom víz minden. Muszáj átöltöznöm a lesikláshoz.)
Előzmény: (golo 210501)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2020.12.29. 20:49
2020.12.29. Graukogel

Na végre! Ez volt az első olyan túrám, ami már nem a feljutásról szólt.

A felfelé úton kezdődött, miközben az irtásokat figyeltem. Vajon kiadná-e már ez a hómennyiség, hogy itt lecsússzak? A tegnapi Nagy Havazás lepakolt vagy 15 centit, feljebb talán 20-at is. Ami nem sok. Az alap sem volt még elég. De ekkor már felébredt bennem a kisördög. Innen már nincs visszaút, mert addig úgysem hagy nyugodni, amíg meg nem próbálom.

Északi oldal. Meredek, vad, sötét erdő. Zord. De csak egy kicsit, mert nincs benne szakadék. Ezen a részen legalábbis. Vannak mély patakmedrek, idősebb sűrű részek, ahol nem ér földet a hó, de közöttük nyiladékok, irtások, fiatal fenyvesek. Rengeteg a lehetőség. Ahogy haladunk egyre feljebb, már ritkulnak a fák, és közöttük egyre vastagabb a hótakaró. Megjelennek a vörösfenyők és cirbolyafenyők is. Ezek némelyike már 3-400 éves is lehet. Sok mindent túléltek.

Ahogy a könnyű lapomon elkezdtem siklani lefelé, hirtelen minden fáradtság elillant, az izmok kilazultak, az érzékek kiélesedtek, ismerős már ez az érzés. Az irtásokon a tuskókat, behavazott kis púpokat lazán kerülgetve egyszer sem akadt le a lap. Közben megjelent az a belső mosoly is, ami végigkísért az úton. Hiszen egy új útvonalat próbálok ki. Tudtam, hogy nyugodtan mehetek lefelé, mert keresztezni fogom az utat, amin feljöttem. Az utolsó pár száz métert azon bobozva tettem meg az aljáig. Lehet, hogy még vigyorogtam is, amikor leértem.
Kötschachtal
Megállt itt az idő
Itt jó lenne lejönni
Ilyen utakon lehet felmenni
Egy másik tisztás
Graukogelhütte
Cirbolyafenyők
Ritka fenyves
20201229-151155.jpg
20201229-151604.jpg
20201229-151818.jpg
A kis tisztás felülről.
A kis tisztás alulról
Az alsó nagy tisztás felülről
Szépen kiadta
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.