Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Ki milyen síszezonra számít? topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2020.12.31. 06:03
.... és előtte - utána 14 napig nem ihat alkoholt!!!!
Előzmény: (magnum56 210522)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2020.12.30. 22:37
Nekem mindegy,hogy golyóstoll vagy ceruza csak legyen már valami !
Előzmény: (WéberF 210527)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2020.12.30. 22:25
A Lomonoszov Egyetem és a Budapesti Műszaki Egyetem összehasonlítása tévedésen alapul! A Lomonoszovon nem képeznek mérnököket, sokkal inkább lenne hasonlítható az Eötvös Loránd Tudományegyetemhez, bár nincs teljes átfedés. Egyébként mindhárom világszinvonalú volt, még ha kevesen is ismerik el.
A mérnők-képzés más egyetemeken folyt Moszkvában, pl. ahol az első diplomámat én is "szereztem" a MEI. És ezen kívül volt még néhány "szakosodott" műegyetem, mint a Bauman Intézet, ahova külföldi nem járhatott, mert az volt a szovjet hadiipar alap oktatási és kutató egyeteme (nem katonatiszteket képeztek, hanam kutatókat, mérnököket). WFeri
Előzmény: (TZoli 210525)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2020.12.30. 21:44
Az biztos, hogy a Lomonoszov keményebb egyetem mint a BME, nem hiába világhírű, de tényleg nem úgy mennek át a gyakorlatba a dolgok mint kéne.
(az amerikaik egy csomó pénzt öltek egy olyan golyóstoll kifejlesztésére, amelyikkel a világűrben is lehet írni. Az oroszoknak nem volt ilyen problémájuk. Ők grafit ceruzát használnak.)
Előzmény: (WéberF 210523)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2020.12.30. 21:05
Legyen neked igazad! A vakcináról pedig csak annyit, hogy 12 év ott-tartózkodás miatt éppen hogy nem kérnék az oroszból, de még a kínaiból sem!
(Valamikori más külföldi egyetemi társaim közül néhányan összebalhéztak a saját testvéreikkel, akik Londonban, Párizsban tanultak Maoisták, kommunisták lettek, a Rómában végzettek anarchisták - vagy fordítva - a "moszkoviták" úgy mentek haza, hogy bármit, csak ezt ne! Lehet, hogy én is megfertőzödtem az ellenzékiséggel?)
Viccet félretéve: a valamikori "szovjet" tudomány igen magas szinvonalon járt (a cári orosz kultúra alapján: Lomonoszov, Mengyelejev stb. majd a hadiipar a 20-ik században pl. Ciolkovszkij) csak nem került át a civil életbe az eredmények nagy része. Ma már nem tudhatom, mennyire bízhatok meg a kutatóikban. Nem olyanoktól tanultak, mint én a mérnökségemet (az egyik tanszékvezetőnket félévente egy-egy hétig hallagathattuk előadáson, mert egyébként Philadelphiában volt vendégprofesszor). WFeri
Előzmény: (magnum56 210522)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2020.12.30. 20:25
Én még bízom benne, hogy február végén, március elején még tudunk csúszni. Akkorára mindenki be lesz oltva, a határok kinyílnak és a pályák megtelnek.
Egyébként azt hallottam, hogy aki Moszkvába járt iskolába, az nem kaphat más vakcinát csakis az oroszt. :)
Előzmény: (WéberF 210517)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2020.12.30. 16:00
Ahhoz képest, hogy 63 éve síelek (azaz az első lécre állásomtól telt el ennyi idő) néhány külföldön töltött évem kivételével - akkor is volt három szezonom - minden évben eltöltöttem néhány napot sípályákon. Most szembesülök a ténnyel, hogy a mostani szezon kimarad, még Eplénybe, Szentistvánra sem fogok elmenni (arról nem is beszélve, hogy az általam alapított Bagolyirtás-i pálya már reménytelen). Ilyenkor December végén már le voltak foglalva a szállásaim - különös tekintettel az "öregfiúk" versenyeire, de ez most nem játszik - a Síszövetség nem igazán működik. Tudomásul veszem, hogy 75 éves koromra a síelés már nem opció, hacsak nem történik valami csoda. WFeri
P.S.: profillapomon megígértem, hogy az országos szenior bajnokságon 80 éves koromban még elindulok (lesz olyan?)
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.