Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2021.01.01. 19:15
Szia, köszi a segitséget.
Igazából azért nem irtam tipust, mert a HEAD már nem játszik, 150-es volt,R12,4 egyéb márkajelzést nem látok rajta, és jelenleg 178cm a gyerek, és 54 kg... csak tapasztalatként írtam. Laikusként én is azt mondtam rá, hogy kemény léc. Csak ezt nem tudom pontosan, hogy mit jelent, és az ő esetében ezért kezelte-e vajon nehezebben. Azt már biztos nem fogja használni, maximum én :)
A Völkl meg bérelt volt, nem emlékszem a paramétereire.
Előzmény: (endre77 210563)
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2021.01.01. 15:31
Szia!

Hat az adatok amit leirtal kicsit hezagosak,Head world cup..annyi van belole melyik tipus es milyen hosszu??Van belole FIS aztan meg mezei..aztan slalom gs..vagy mi??Fontos a pontos tipusa../a hossza sulya radiusza adja meg a lenyeget!/Minel nehezebb annal feszesebb minel keskenyebb kozepen a csizma alatt..annal jobb a jo sielonek!!S annal roszabb a nem jo sielonek!!

A Volkl szinten Rtm...mi 8.0..vagy 81-es...??

Ez olyan minthA mondod Trek bicklije van???melyik utcai verseny mountain bike..s azonbelul is melyik tipus...szoval ezek fontos adatok.

En ugy gondolom a leirtakbol..Mivel a fiad konyebb sulyu s nincsmeg a megfelelo technikalya egy versenylecet kell tudni sielni mert anelkul borzaszto vele menni!!valoszinu neki is meg neked is jobban fekszik egy kicsit szelsebb talp alatti lec 78-80mm.es egy viszonylag konyebb sulyu lec /ami puhabb jobban hajlik/..konyebb vele szepen elvezetesen menni!

Valahogy rateszed a sulyt a kulso lecre valahogy elere allitod kicsit es mar iven megy..ez akemeny versenylec felekkel nem mukodik..az egyenesen akar menni ha csak nem tudod ugy es akkor odatenni ahogy kell!!Akkor szenzacios amugy szenvedes!!

Ha megirod a pontos tipust megmondom melyik milyen elonyokkel hatranyokkal jar??
Előzmény: (HM76 210555)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2021.01.01. 12:17
A keménységénél nagyon számít milyen a síelő súlya, a két gyermek közötti 30 kg súly eltérés simán megmagyarázhatja az elbizonytalanodást, egy bolti World Cup lécen, az mindig a legkeményebbek között van.
Az RTM az egy olyan széria ami elég sok modellből áll, lásd fényképet, simán lehetett a szortiment aljáról a bérelt léc, ami egy puhább modell, az megsíelhető volt a könnyebbiknek is.
Előzmény: (HM76 210555)
RTM.PNG
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2021.01.01. 12:07
A world cup még boltiban is kemény, simán elbizonytalanodhat, mert sok neki a keménysége.
Előzmény: (Bubek67 210556)
Bubek67
56 élménybeszámolót írt
56
15 éve tag
2021.01.01. 10:01
Szia! A jo sín nem valik bizonytalanna. Valaszd a jobb sit. Ja, es eleztesd meg. Kolcsonzobe jo lenne tesztelni, ha folyamatosan eleznek oket, de inkabb csak vaxolnak, mert kopik. Worldcup jo, nem kell ala menni, ha palyan hasznalod
Előzmény: (HM76 210555)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2021.01.01. 08:25
Sziasztok,
A síléc melyik tulajdonságánál számít az, hogy hány kg a síelő?
Szerettem volna a fiaimnak (15, 17év) venni egy lécet, amit lehetőség szerint tudnának mindketten használni. A gondom, hogy bár egy magasak, 175körül, majdnem 30 kg a különbség. És azt láttam legutóbb, hogy az amúgy jól síelő vékonyabb gyerek az örökölt Head Worldcup lécén teljesen bizonytalanná vált.
Egyébként érdekes volt, mert amit tavaly béreltünk Völkl RTM, azt mindketten tudták használni.
Köszönöm a segitséget ezügyben.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.