Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Semmering - Stuhleck topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2021.01.01. 20:40
Köszönöm a helyi infókat!

Beutazási korlátozások a határon:

https://www.austria.info/hu/jo-tudni/koronavirus/beutazas-ausztriaba

Elvileg tényleg csak kb. aki ott dolgozik, az tud most bemenni:

"Aktuális információk a beutazással kapcsolatban
(Utolsó frissítés dátuma: 2020.12.29.)"

"A turisztikai célú utazás a jelenleg érvényben lévő döntések értelmében azonban nem lehetséges."

"... teszt és karanténkötelezettség nélkül lehet beutazni az alábbi országokból: Ausztrália, Dél-Korea, Finnország, Írország, Izland, Japán, Norvégia, Új-Zéland, Uruguay, Vatikán."

"Munkavállalás céljából történő beutazás esetén nincs karanténkötelezettség."

"Ha a határon negatív teszteredményem van, akkor is karaténba kell vonulnom?
Igen, 2020.12.19. óta karanténkötelezettség vonatkozik mindenkire (a fent említett kivételekkel). Egy teszt a belépéskor nem mentesít a karantén alól."

"Egynapos kirándulásra jöhetek külföldről?
A külföldről érkezőkre vonatkozó karanténszabályokat figyelembe véve a legtöbb esetben ez nem lehetséges."
nemeth _csaba
217 élménybeszámolót írt
217
13 éve tag
2020.12.31. 17:54
Köszönjük szépen ezt a gyönyörűen megírt beszámolót!Akkor még nem megyünk síelni!!😃😃😃😃
becsvardibalazs
2 élménybeszámolót írt
2
11 éve tag
2020.12.31. 17:31
Nem vagyok egy gyakorlott forumozo, de megprobalok mindent összeirni, es sajnalom, hogy aki sielni szeretne, de a jelenlegi körülmenyek nem teszik lehetöve, otthon ülve a kinok kinjat eli at.

1. Vegyük kette a ket nagyobb hegyet. Alapvetö problemak a Hirschenkogelen voltak es nem a sielok letszama miatt. De egy ilyen "sinemzetnel" is vannak akik nem ertik meg, hogy miert lehet sielni menni, es a nagymamat miert nem lehet meglatogatni; es alapvetöen a sajto, mint mindenütt a szenzaciokra utazik.

2. Mind a Hirschenkogel (semmering.com), mind a Stuhleck (stuhleck.com) feltetelhez köti a sielest. Hirschenkogel, vagy online jegyvasarlas, vagy szezonberlet eseten is be kell jelentkezni. Habar ez 500m-re közelebb van hozzam, mint a Stuhleck, iden meg nem voltunk, majd talan a következö napokban elmegyünk oda is sielni. Stuhleck-en szezonberlettel barmikor mehetsz, napi jegyet szinten online kell megvasarolni, amivel regisztralsz, es ha az adott idöszakra nincs kapacitas nem tudsz jegyet venni.

3. A Stuhlecken szerintem nagy ovatosaggal van tervezve a max. letszam, mert tegnap 10 körül olyan erzesem volt mint egy erösebb januari hetköznapon, palyakon jol lehetett menni, a narancssarga W11 liftnel volt egy kb. 5 perces varkozas, a többi ülö liftnel kb 3 perc. Ellentetben Online az összes delelötti es napi jegy el volt adva. Huzolifteknela Schieferwiese 8-10 között az egyesületek miatt egy kicsit tömöttebb, aztan 0 perc varakozas. a Stuhleckbahn-on es a W11 liften FFP2 maszk kell. Becsuszoknal 2-3 liftes all, akik figyelnek, szolnak, hogy a maszkot vegyed fel, ha ezt automatikusan nem teszed meg. Familienliftnel nem tudom, hogy van.

4 Steinhausban van meg egy kis lift, a Schmoll lift, miutan oda nem kell regisztracio, szerintem a megszokottnal többen vannak.

Es akkor amit meg latok, autopalya lehajtokban rendörök, sipalya parkoloban rendörök, sipalyara vezetö utkeresztezödesben rendörök,...lassan olyan erzesem van, mint egy Ujpest-Fradi meccsen. (Bar 2012 ota nem utaztam Bp-en 3-as metroval, amikor lila-zöld rangado volt) Parkolokban keves szlovak, cseh, talan 1-2 magyar rendzsamos auto, de hogy milyen uton, modon jutottak ki, nem tudom, elmeletem szerint ök Ausztriaban laknak. Bevallom, eddig a rendöröket is csak az autoban lattam, tehat nem tudom, hogy pl. egy külföldi pl. magyar rendszamu autonal kiszallnak ellenörizni, vagy sem

Ha ugy van a következö napokban megprobalok fenykepeket is csinalni, es egy beszamolot irni, illetve ugy csinalni, hogy reggeltöl delutanig fent legyek a hegyen, mert eddig munka miatt csak 2-3 orakat tudtam sielni, tehat egy komplett naprol nincs kepem.

Hataron mi van, hogy van, nem tudom. Es mindenkinek sinapokban gazdag uj evet kivanok!
Előzmény: (bartoki 210534)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2020.12.31. 12:16
láttad mi van ott? Most tényleg?
Előzmény: (bartoki 210534)
bartoki
60 élménybeszámolót írt
60
14 éve tag
2020.12.31. 11:11
Tudja valaki hogy lehet-e menni most 1-napos síelésre Stuhleckre?

Azt értem, hogy a szállások zárva vannak.
De az 1-napos odamenés is be van tiltva?
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.