Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mátraszentistván Sípark topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2021.01.14. 08:18
Kihúzták a piros szalagkorlátot teljes hosszban és a lejtő aljába kitettek figyelmezetető táblát, hogy lassíts meg veszély. Gondolom ez idénre is meglesz vagy már megvan.
Előzmény: (bertazs 210840)
bertazs
107 élménybeszámolót írt
107
11 éve tag
2021.01.14. 06:17
Mióta átadták az ülős felvonót, azóta necces az a rész. Ha nem változtatnak valahogy rajta ez egy örök probléma lesz, főleg amikor sokan vannak, különböző sí/snowboard tudással + kis gyerekek. Ilyenkor elég veszélyes ez a szakasz. Én már láttam itt nem egy ütközést, vagy nagy esést. Reméljük a Sípark tulajdonosai is belátják ezt előbb-utóbb.
Előzmény: (magnum56 210834)
bertazs
107 élménybeszámolót írt
107
11 éve tag
2021.01.14. 06:02
Köszi a jogos észrevételt, igazad van. Én nem számoltam utána, csak szolga lelküen leírtam amit az applikáció mutatott, de hidd el tényleg nem kellett 1-2 percnél többet várakozni, egy-két alkalomtól eltekintve (pl. 5 perces leállás). Az eltérés abbol adódhat, hogy az applikáció mindent várakozásnak vesz, ami nem sielés, vagy felvonózás, így valószínüleg beleszámolta azt is, amikor 1x bakancsot állítottam, 1x fotóztam ill. telefonáltam, 2x ittam, valamint a bérletem lejárta után 20 percet egy ismerősőmmel beszélgettem és csak a kocsihoz felérve állítottam le az applikációt. Ez abbol is látszik, hogy 3 óra 55 percet mért a telefon, miközben csak 3 és fél órát síeltem. Ezért valóban, jobban végiggondolva a dolgot tényleges sorban állással, kevesebb mint 1 órát töltöttem.
Előzmény: (esslegg 210838)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
esslegg
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2021.01.13. 23:54
Köszi a részletes beszámolót.
Tényleg nem kötözködésként, de ha - ahogy írtad - 27 menetet mentél a felvonón, és összesen 1 óra 25 percet álltál sorba (gondolom valami applikáció mérte a telefonodon?), akkor egyszerű matekkal az átlagos várakozási idő inkább 3+ perc / kör volt (85 perc / 27 menet), mint 1-2, és ha a nap elején egyből be lehetett csúszni, azaz nem volt várakozás, akkor később ez reálisan inkább 5-6 perc / körre nőhetett. Különben nem jönne ki az átlag...
Előzmény: (bertazs 210829)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2021.01.13. 21:00
Bertazs!

"csak az ülős felvonó aljához vezető utolsó szűk kanyar jegesedett ki hamar, jobb oldalán pedig méretes bucka alakult ki. Ez az utolsó rész a felvonó előtt sajnos nincs jól kitalálva. Majd' minden pálya oda érkezik, sokan elég nagy tempóval, a kezdők meg próbálnak túl élni."

Teljesen igazad van, de ezt én már vagy 2 évvel ezelőtt részletesen leírtam, és azt is, hogy miképpen kellene (kellett volna) kialakítani a pálya végét.
Az üzemeltetők azonban keményen lehurrogtak, sőt még a hozzászólásomat is kitöröltették.Azóta sem értem, hogy miért. Én csak segíteni akartam.
És lám, ismét visszaköszön a probléma.
Előzmény: (bertazs 210829)
bertazs
107 élménybeszámolót írt
107
11 éve tag
2021.01.13. 19:07
Tegnap végre megnyitott Mátraszentistván. Egy ismerősöm viszont megsúgta hogy inkább ma menjek, mert mára a 3-as pályát is megnyitják. Szerencsére nem tévedett. Reggel 8 előtt néhány perccel indultam a IV. kerületből és Pásztó felé, 1 óra 10 perc alatt ott voltam. A felső parkolóban 9 óra után pár perccel már szép számmal voltak kocsik, de a pénztárnál még nem volt hosszú a sor, így gyorsan megvettem a bérletet és csak utána öltöztem be. A pénztár ugyan 9-kor nyit, de a felvonók sajnos csak 9.30-kor indulnak, így volt időm nyugodtan készülődni. Mivel délután dolgom volt csak fél napos jegyet vettem, ez 9.30-tól 13 óráig, 3 és fél óra időtartamra 7000 ft + 1000 ft a kaució, amit csak kp-vel lehet rendezni. Sajnos 4 órás jegy nincs, csak 3 órás 6500-ért. A délutáni (13-16.30) szintén csak 3,5 órára jogosít. Viszont minden jegynél van tíz perc türelmi idő, ha valaki mondjuk 13.01-re ér a felvonóhoz. Jó ötlet volt a jegyvásárlással kezdeni mert mire elkészültem már méretes sor kígyózott a pénztárnál. Én viszont indulhattam a pályára.
A pálya: na az tökéletes volt! A frissen ratrakolt és nem annyira keményre kifagyott és letömörített (mint Eplényben) műhó alapra az éjjel néhány centi porhó hullott! -4 fok szikrázó napsütés és kis szelecske, ami még nem zavaró, szóval álomszerű körülmények fogadtak. Mindkét nyitva lévő pálya tökéletes volt és a fél nap során sem romlottak jelentősen, csak az ülős felvonó aljához vezető utolsó szűk kanyar jegesedett ki hamar, jobb oldalán pedig méretes bucka alakult ki. Ez az utolsó rész a felvonó előtt sajnos nincs jól kitalálva. Majd' minden pálya oda érkezik, sokan elég nagy tempóval, a kezdők meg próbálnak túl élni. Most szerencsére a pályákon eloszlott a nép és nem alakultak ki veszélyes szituációk. A liftnél sem kellett várni, ahogy megérkeztem lendületből csúszhattam is be a kapun. Mondjuk 11 után már időnként kialakult 1-2 perces sor, de míg ott voltam ennél hosszabban nem kellett várakozni egy esetet kivéve amikor valami miatt mintegy 5 percre megállt az ülős felvonó. Egyébként nem csak a 4-es ülős járt, hanem ment az 5-ös pálya (4-es felső része) melletti csákányos és a kis tányéros (a hüttétől induló). Apropó hütte: csak elvitelre működik, de én nem vettem igénybe erre a rövid időre. Gondolom nem sokáig lesz ez az áldásos állapot, mert egy lift kezelő mondta, hogy már tegnaphoz képest is dupla annyian vannak, de ez még szerencsére nem ment a síelés rovására. Ma 3 és fél óra alatt 26 kört tudtam csúszni, 40 percet síeltem, majdnem két órát felvonóztam (27 menet), és 1 óra 25 percet várakoztam, így egy kör 270 Ft-ba került. A hétfői eplényi túrához képest ez most jóval kedvezőbbre jött ki. De ne nagyon reménykedjünk, hogy ez sokáig így marad.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.