Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2021.01.26. 08:58
Igen, ezt sokszor láttam, hogy szinte még kezdő apró gyerekeket vitt az oktató a pálya mellé, meredekre, mély hóba stb. Ami nekem meglepő volt, hogy ő ment elöl, - mondjuk ez nem - és nem volt egy hátsó ember, aki összeszedje az elesőket, feltegye a lécüket. Kénytelenek voltak maguk megoldani, nem volt kinek picsogni, és ez végülis nagyobb önállóságot eredményez.
Előzmény: (Lackó 211156)
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2021.01.26. 08:24
A sípályákon síelők egy része el sem jut odáig, mivel párszor sikerül tanulópályán hóekével lecsúszni, és irányba veszik a nagy pályákat élesben. ;)
Előzmény: (Lackó 211156)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2021.01.26. 00:20
Ebben tökéletesen igazad van,nem lehet egyetlen technikát erőltetni mindenhol és mindenkinek. Nincs is ilyen mindenható technika. (Szerencsére. )
Ezért is érdemes megtanulni jól és ezáltal használható módon a hóekét is, támasztott lendületet is,forgatottat is, karcoltat is, rövidet, hosszút, mifenét síelni, hogy ne a "megoldások" :-) hozzanak le a hegyről.

Egyébként ezért is viszi minden oktató a tanítványokat (ha van rá lehetőség ) ki a friss hóba, buckásra, meredekre, erdei utakra is, nem csak a lenyalt pályán tanítgatja ugyanazt.
Előzmény: (hu1zam 211147)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2021.01.25. 21:40
Nem ment át a dolog lényege. Mint írtam, minden tiszteletem a síoktatóké. Csak nem mindenható az élen karcolás, mert előfordulnak külső körülmények okozta helyzetek (még lapos pályán is). Magyarán, nem árt, ha az emberfia tudja, mikor, mit kell tennie, és főleg hogyan.
Előzmény: (hu1zam 211146)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2021.01.25. 21:16
hu1zam
Az "itthoni" síoktatók úgy megtanították az unokáimat hóekézni carving léccel 5- 6 éves korukban, hat év (most 16, 10) különbséggel, hogy ha engedtem volna hogy eltűnjenek a szemem elől, mert mentek mint a lavina, csak vigyorogtak volna amikor lekőrözték a nagypapát. Megtanításra került a pároslábazás, kb egy nap alatt, azzal valamit lassultak azon az egy napon, de meglepetésemre, élvezik. Persze, mert nem kell annyit várni nagypapáékra.
Az általam ismert magyar oktatók nagyon profin oktattak. 6 év alatt még változtattak bizonyos dolgokon. Magánórákon kb 2-3-szor annyiért mint csoportban, de ötször olyan a hatékonyság.
A lényeg, hagyományos, telemark vagy carving, mindenki az éppen használt felszereléshez illő technikát tanulja meg jól és annak előnyeit kihasználni.De ne szégyelje ha a pályán mást kell alkalmazni. Haza kell jutni épen, egészségesen, ez lényeg.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.