Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Visegrád topikból

ÜZENETEK (17)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2021.02.16. 09:20
Igen, csak egy kicsit túlléptük a rovat címét, és az már nem a visegrádi sípályáról illetve az ahhoz kapcsolható környezetvédelemmel összefüggő "kihívásokról" szólt. Bennem a ti hozzáállásotok, elkötelezettségetek, szimpatikus kommunikációtok, nagy tiszteletet váltott és vált ki. De úgy látom hogy ezzel nem vagyok egyedül, mert más hazai síterepről szóló beszélgetésben is elég gyakran felmerül a ti nevetek, tevékenységetek, mint követendő jó példa. Nagyon örülök annak hogy várhatóak a "jó" hírek.
Kívánom, hogy minden tervetek, elképzelésetek maradéktalanul megvalósuljon. Sok sikert!
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2021.02.16. 08:28
Jó kis vitát generált a várható fejlesztés!
Ez a pálya nem a hegység belsejében, az erdőtömb közepén üzemel, hanem a Visegrádi Kirándulóközpont területén, a fellegvár melletti hegyen, ahol a turisták fogadása céljából kiépített szerpentin út, parkolók, infrastruktúra van, és a város lakott részeitől távol esik. Egy hátránya az alacsonyság, amit éppen a hóágyús beruházás tudott kompenzálni, és szükséges is tovább fejleszteni, mert a hideg napok száma egyre kevesebb, és a téli mozgásra nagy igény van a főváros közelében.
A zöldhatósággal megvan az elvi megegyezés (víztározó), ami egy 10 éves folyamat, valamint a 15 éve hóágyúzott pálya, a legszigorúbb környezet- és természetvédelmi, működési vizsgálatokon is átesett, probléma mentesen.
Kis türelmet kérek mindenkitől, gőzerővel zajlanak az egyeztetések, de ez még nem építés, hanem tervezés, bízom benne, hamarosan jó hírekkel szolgálhatok.
Üdv! G. Rezső
Előzmény: (Daddy 211588)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2021.02.15. 20:25
Én úgy gondolom, hogy az emberek többségében sok olyan igényt is generálnak ami talán eszükbe sem jutna, ha a reklámok fel nem hívják erre a figyelmüket. És ha már mérhetően megjelenik egy "igény", azt "profitot realizálva" kielégítik. Arról pedig sokat lehetne beszélni, vitázni hogy mi az az "igény" amit feltétlen ki is kell elégíteni. Mert ez földrajzi, társadalmi, vagyoni és még több más okra, helyzetre vezethetően igen eltérő. Szemforgató dolognak tartom pl. azt amikor az autóst arra beszélik rá, hogy elindulás előtt ne melegítse álló helyzetben az autóját, de azt senki nem veti fel, hogy káros az is a környezetre amikor azt az autót (vagy más árút) Ázsiából más földrészekre szállító hajóóriás körbekipufogja a fél bolygót. De írhatnám az olajszállító tankerek vagy a meghibásodott kőolajkutak, vezetékek környezetszennyezését is.
Előzmény: (Kis Kovi 211585)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2021.02.15. 18:00
Ezzel én is ugyanígy vagyok, sőt egy tározó más szempontok miatt is jó lehet, például a forró nyarakon akár erdőtüzek oltásában is szerepet kaphat.
Előzmény: (Tomi78 211584)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2021.02.15. 17:58
Az általad említett nagy ipari szennyezők az emberek igénye miatt léteznek, nem önmagukat generálják.
Sajnos a rendelkezésre álló természeti erőforrásokhoz képest túlzottan mohó és elkényeztetett ember a fő katalizátor a folyamatokban, a "nagy tőkések" csak profitot realizálva kiszolgálják az igényeket.

Hétvégén kint voltam a visegrádi pályán, de először úgy gondoltam - főleg, ha egyedül jöttem volna -, hogy kimegyek Volánbusszal.
"Természetesen" nem jár a téli időszakban a sípálya környékére (csak a lenti főúton), így maradt a gépjármű használat, főleg, hogy többen mentünk.
Sajnos Magyarországon szinte lehetetlen (ritka járatok vagy nagy távoli megállók, sokszori átszállás, nehézkes felszerelés szállítás, stb.) eljutni tömegközlekedési eszközökkel a pályákra, síbuszt senki sem kíván üzemeltetni és valószínűleg nagyobb helyszíni tárolók sincsenek tömegével, ha egy nagyobb gyaloglás után valahova lepakolnád a síeléshez nem kellő cuccokat. (Például az eplényi vonatmegállótól még km-ekre van a pálya, ahogy itt is téli időszakban a buszmegálló).

Nagyon sokan voltunk vasárnap, de ezt bekalkuláltam, azt már kevésbé, hogy a jelen lévő emberek 80 %-a fittyet hány a közegészségügyi szabályokra vagy hogy szemtelen porontyok a türelmesen sorban álló - a szolgáltatásért ugyanúgy fizető - embereket előzgetik, sokszor a másik lécén átgázolva és ha valaki ezt szóvá teszi, még játsszák a sértődöttet is. Sajnos a mai szülők egy jó része engedi ezt a pofátlan önző attitűd meghonosodását és az áldozati szerepkört, ha valaki helyre teszi őket. A gyermekem már 6 évesen megtanulta, hogy sorba kell állni az életben.

A pálya jó volt, kora délutáni távozásunkig szerintem átlagos sítudással tökéletesen használható volt és a liftekkel ellenében nem éreztem különösebben nagy tumultust rajta, igaz az aljára érkezve vigyázni kell a feltorlódó várakozók miatt. Szerintem a kapacitása határán járt az egész környék (sok nem síelő a pálya környezetében), de gondolom a parkoló helyek amúgy is behatárolják a jelen lévők számát.

A helyszín továbbra is pazar, a Duna, a fellegvár, a Börzsöny vonulatainak "együttállása" fenomenális.

Az üzemeltetők akceptálták a tömeget, mert ahogy észrevettem mindenki valamennyivel (kb. 1 óra) több síidőt kapott, mint amit vásárolt és próbálták korrektül jól memendzselni a napot. Mondjuk a közegészségügyi szempontokra jóval nagyobb figyelmet javaslok fordítani, mert én sem örömben feszengek maszkban, de a problémától minél hamarabb szeretnék szabadulni és nem gerjeszteni a folyamatot, ha már ennyi szabadságot kaptunk a hazai síelés terén.

Aki még a következő napokban megy arra felé, javaslom, hagyja ki a felső utat (ha felmenne nézelődni vagy onnan érkezne), mert a hegy tetejétől a sípálya felé közeledve sok helyen tükör jég volt még vasárnap reggel az út, de a sípályától lefelé a Dunáig (amit a többség használ) már tökéletesen lehet közlekedni.
Előzmény: (Daddy 211580)
Tomi78
21 élménybeszámolót írt
21
7 éve tag
2021.02.15. 17:52
Csak azt szerettem volna megjegyezni, hogy ez az a bizonyos Natura2000 átka. Bár azt nem tudom, hogy miért nem környezetbarátabb egy tározó megépítésével összegyűjteni a vizet, és azt visszaágyúzni a pályára, mint kezelt ivóvízet nem kevés energiával feljuttatni és azt szétlőni. Ha van valaki aki kompetens a témában és tudja a választ, szívesen meghallgatnám.
Előzmény: (Daddy 211580)
Tomi78
21 élménybeszámolót írt
21
7 éve tag
2021.02.15. 17:51
Csak azt szerettem volna megjegyezni, hogy ez az a bizonyos Natura2000 átka. Bár azt nem tudom, hogy miért nem környezetbarátabb egy tározó megépítésével összegyűjteni a vizet, és azt visszaágyúzni a pályára, mint kezelt ivóvízet nem kevés energiával feljuttatni és azt szétlőni. Ha van valaki aki kompetens a témában és tudja a választ, szívesen meghallgatnám.
Előzmény: (Daddy 211580)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2021.02.15. 16:03
Tényleg nem érdemes ezt itt boncolgatni mert igen szélsőségesen eltérő vélemények ütközhetnének. Annyit azonban megjegyeznék, hogy szinte minden esetben az embereket kárhoztatják a nem eléggé környezettudatos életvitelért, ellenben a nagy ipari szennyezők tevékenysége "tudomásul vett".
Valaki (külföldön) aláírásgyűjtésbe kezdett a dihidrogén monoxid vegyület betiltására, mert az fulladásos halált is okozhat. És a hisztéria (meg a butaság) példájaként említem, hogy sokan alá is írták, mert csak nagyon kevesen ismerték fel azt, hogy ezt a vegyületet úgy ismerjük, hogy víz.
Előzmény: (Tomi78 211579)
Tomi78
21 élménybeszámolót írt
21
7 éve tag
2021.02.15. 15:34
Kedves Zoli!

Ezt most szerintem ne kezdjük el boncolgatni......ami működik Ausztriában, Svájcban, az nálunk valamiért nem.
Előzmény: (TZoli 211576)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2021.02.15. 13:14
Ha valamit megakasztanak a környezetvédők, akkor az a Te jövőd érdekedben is van.
Előzmény: (Tomi78 211575)
Tomi78
21 élménybeszámolót írt
21
7 éve tag
2021.02.15. 12:44
Köszönöm a választ, ez szuper lesz, szurkolunk, hogy összejöjjön. Reméljük, a környezetvédők nem akasztják meg a beruházást/
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2021.02.15. 08:26
Igen, állami támogatásból, víztározót tervezünk erősített hóágyús rendszerrel, és a dupla tolókaros liftek cseréjét, kényelmesebb, magas kötélvezetésűre, valamint a kiszolgáló épületünk is meg fog újulni. Remélem ebből valami, már a következő télen működni fog, zajlanak az egyeztetések, engedélyezések.
Előzmény: (Tomi78 211561)
Tomi78
21 élménybeszámolót írt
21
7 éve tag
2021.02.14. 20:34
Kedves Rezső!

Tudható valami az említett nagy válltozásról?😁
Köszönjük előre is az infót
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2021.02.14. 20:24
Kedves Feri Bátyám!

Nagy változás előtt állunk, amibe sok minden benne lehet, még az említett tányéros lift is :)

Üdv! G. Rezső
Előzmény: (WéberF 211553)
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2021.02.14. 20:22
Kedves VPisti!

Nyitva lesz a tányéros felvonó is, nyugodtan jöhetnek. Számítunk rá, hogy a hétköznap többen lesznek, így nemcsak este fog járni a Doppelmayr tányéros, mint régebben, hanem nappal is.

Üdv! G. Rezső
Előzmény: (VPisti 211549)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2021.02.14. 19:54
"Sajnos a tolókaros felvonót már nem bírjuk" - pedig már ez is mennyivel több, mint a gyerekkorom "léc vállra, futólépés a hegytető" műfaja. De szép is lenne, ha az általam kitalált, akkori főnökeim támogatásával megvalósított, de már a természetes hó hiányában funkcióját veszített Bagolyirtás-Győrhegyre telepített lengyel tárcsás felvonó átkerülhetne a Nagyvillámi szép jövőre érdemes pályára. Méretei szerint pont odavaló. Csak reménykedem, hogy egyszer Visegrádon is kipróbálhatom! WFeri
Előzmény: (VPisti 211549)
VPisti
1 élménybeszámolót írt
1
3 éve tag
2021.02.14. 15:32
Kedves Rezső!

Hétköznapokon szeretnénk felkeresni Önöket, mint nyugdíjasok. Néhány éve mint sítanulók sokat jártunk Visegrádra, szerettük a pályát. Sajnos a tolókaros felvonót már nem bírjuk, ezért arra lennénk kíváncsiak, hogy a tányéros lift biztosan jár-e minden nap, vagy csak akkor ha sok síelő van?

Köszönöm válaszát.
István
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.