Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Svájc - hova utazzak? topikból

ÜZENETEK (19)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sz. Andrea
16 élménybeszámolót írt
16
14 éve tag
2021.02.28. 15:15
Sziasztok!
Az elmúlt héten St.Moritzban voltunk....nekünk bejött a falu és a sirégió is.
A járvány miatt alig voltak a pályákon, igy sielés szempontjából ideális volt....és persze ... végig gyönyörű napsütéses időt fogtunk ki.
Pályaszállásunk volt, a St.MoritzBadban lévő Hotel Noldaban, elfogadható árban, félpanzióval, síbérlettel.
Előzmény: (MM 211821)
Bspeder
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2021.02.24. 16:48
Jogos észrevétel lehet, képekről St Moritz tényleg celebközpontű turistaparadicsomnak tűnik. Most viszont úgysincs nyitva semmilyen faluban semmilyen kávézó, söröző, szóval a hangulatról és sétálásról már lemondtam :D Amikor világos van, akkor meg úgyis síelünk.
Előzmény: (MM 211823)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2021.02.24. 13:21
St Moritz tul nagy,, sok kocka ház stb. Egyszer voltam ott es annyi. Ha alpesi feelinget keresel Arosa/Lenzerheide jobb. De persze ez izlés kérdése😊
Előzmény: (D.Dani 211822)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
D.Dani
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2021.02.24. 13:10
Egyébként miért?
Előzmény: (MM 211821)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2021.02.24. 13:07
Én Arosa-ba mennék...St Moritz ‘faluja’ kiábránditó...
Előzmény: (Bspeder 211806)
D.Dani
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2021.02.23. 21:59
Azért számolj a bérlettel is, akár 30CHF is lehet naponta a két hely között, szóval Sankt Moritz anyagilag csak akkor éri meg, ha sokkal olcsóbb szállást találsz.
Előzmény: (Bspeder 211806)
Bspeder
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2021.02.23. 20:48
Köszi Dani a részletes leírást, még nem döntöttem, ez a két terep jászik Arosa/Lenzerheide vagy St Moritz / Corvatsch. Valószínűleg az is döntő tényező lesz, hol találunk emberi léptékben árazott szállás (ami drága ígyis úgyis, tudom :D )
Előzmény: (D.Dani 211768)
Bspeder
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2021.02.23. 20:45
Szia Tibi,
igen, A13 Németországon át, Liechtenstein után istovább délre, St Moritz / Arosa lesz a cél. Ezek szerint jók leszünk hágókszempontjából, kiváló, nagyon köszönöm :) Balázs
Előzmény: (TibiF 211772)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2021.02.22. 19:26
Szia Bspeder,

Graubünden a legnagyobb svájci kanton. Milyen területre akarsz utazni a müncheni úton? Ha jól értem München felől jössz Graubündenbe ott hágó nélkül is el tudsz jutni. Gondolom az A13-as autópályán utazol északról az osztrák svájci határon a Rajna mellett délre majd Landquart felé mész. Ez már Graubündenben van anélkül, hogy hágót másznál. Innen merre akarsz menni? Lehet menni Davosba a 28-as úton kelet felé ez az út nyitva van télen is. Ha délre akarsz menni St. Moritzba akkor autópályán Thusisig majd a Julier hágón át lehet menni St. Moritzba. Ez a hágó télen is nyitva van. Ha Arosa vagy Lenzerheide felé mész azok az utak is nyitva vannak ilyenkor. Ha teljesen délre mész Tessin kantonba akkor a San Bernadino ilyenkor nyitva van. Ami zárva van télen a Lukmanier hágó, Albula, Flüela hágó (helyette ott van a vonatos Veraina alagút). Hétvégén számítani kell több várakozásra a vonatos/autós alagutaknál a turnusváltás miatt most hétvégén is 2-3 óra várakozás volt a Fuka illetve Kandersteg alagutaknál.
Előzmény: (Bspeder 211767)
D.Dani
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2021.02.22. 15:14
Bspeder, valóban, egy nagykabin köti össze a kettőt. Azonban ez szerintem nem nagyon jelent problémát, mivel a menetidejee elég rövid, elvileg 40km/órával megy a kabin és szerintem 6-7 percenként indítják. Ki volt írva, hogy negyed óránként megy, gondoltuk, hogy mivel előttünk ment el, csúszunk egy gyors kört, ami lehetett vagy 8 perc, mire felértünk már elment a következő is. Vírus szempontból se cikis, egyrészt nem szoktak sokan lenni, másrészt nagyon szigorúan ellenőrzik a maszkviselést, még a maszk típusát is.
Arosa valóban keleti fekvésű, de január végén nem volt zavaróan árnyékos, most meg már később megy le a nap. De ha mégis zavar, akkor a nagykabin másik oldala nyugati fekvésű, és sok jó pálya van ott is.
Sankt Moritz ellenben déli fekvésű, és az egy melegebb héten azért el tudom képzelni, hogy problémát okoz. Bár a szemben lévő hegyre ilyenkor át lehet menni, ha olyan bérletet veszel.
Előzmény: (Bspeder 211766)
Bspeder
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2021.02.22. 13:29
Szia MM! Való igaz, 1,5 óra a különbség max. A passok kapcsán nem vagyok otthon, Graubündenbe vajon a müncheni úton szabad az elérés?
Előzmény: (MM 211683)
Bspeder
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2021.02.22. 13:21
Köszi szépen, Dani! Én is Arosat és St Moritzot néztem így elsőre, mondván ezek vannak "közelebb". Arosánál csak annyi problémám van, hogy mintha a két síterep összekötését egy kabinos() oldaná meg, illetve hogy eléggé keleti fekvésűek a térképre nézve a pályák. Nem túl árnyékosak délutánra, mi a tapasztalatod?
Az igazság az, ahogy gondolom végig, hogy azért inkább Németországon keresztül mennék, az olaszok kicsit rázósak manapság (pedig imádom őket, mondom, hogy Val Gardena, Lagazoui, Marmolada a kedvenceim).
Előzmény: (D.Dani 211680)
Bspeder
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2021.02.22. 10:50
Köszi Péter!
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2021.02.20. 07:32
Szia Levi, köszi, igen majd beszámolok képekkel. 👍

Üdv, Péter
Előzmény: (levvi 211717)
levvi
1 élménybeszámolót írt
1
3 éve tag
2021.02.20. 07:24
Szia Peter,

en majd MArciusban tervezek egy utat, addig olvasgatom pl a te kommentjeid is.
Majd irj elmenybeszamolot. Jo szorakozast!
Koszi,
Levi
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2021.02.18. 17:54
Hello
Az a 2-3 ora Moritz vs Zermatt vagy Verbier kicsit tulzas még nyáron is, pláne mikor a passok le vannak zárva......vagy varakozol es felrakod a kocsit a vonatra a hegyek alatt vagy korbeautozod az orszagot.

Egyszer talalkoztam Saas Feeben egy magyar párral, dühösek voltak hogy 6 vagy több órás kerülöjük volt. Mert csak a gps-t nézték😊

Olasz utvolal detto, max vonaton lehet átjönni az Alpok alatt, vagy Mont Blanc alagut nagy kitérövel...
Előzmény: (Bspeder 211675)
D.Dani
65 élménybeszámolót írt
65
14 éve tag
2021.02.18. 16:27
Szia! Én Arosa-Lenzerheide síterepét ajánlom, viszonylag közel van, és Sankt Moritznál talán nagyobb is, többségében modern liftekkel, és ha előre lefoglalod a bérletet, akkor az is meglepően olcsó tud lenni, akár az osztrák árak alá is tud menni. A pályák nagy része piros, a sítérkép jobboldali harmadában (Lenzerheide-West) a kékek és a feketék is gyakorlatilag pirosak, Lenzerheide-Oston a kékek még mindig nem kékek, a feketék itt már izmosabbak, és Arosában van talán a legkorrektebb pályaminősítés ;) Szállás szempontból Graubünden kanton saját honlapját ajánlom, elég kényelmetlen a honlap, de sok szállás rajta van. Utazni Németországon keresztül a legkönnyebb, de nem tudom, hogy az elmúlt 2 hétben nem történtek-e szigorítások arra. Ha délről kéne menni, akkor inkább Sankt Moritz.
Előzmény: (Bspeder 211675)
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2021.02.18. 14:58
Tegnap ment egy ismerösösöm Davosba, a határokon a tranzithoz a svájci szállásfoglalást kérték. Mi novemberben es decemberben voltunk Engelbergben és Zermatt-ban. Bécs-München felé mentünk. Zermatt-ban sok a piros és kék pálya, csak jót tudok mondani róla. Engelbergben novemberben csak a felsö két pálya volt megnyitva, az klassz piros volt. Mi holnap reggel megyünk a 4 Völgy terepre, most elöször, ugyancsak München felé. Zermatt-ban itt szálltunk meg: http://www.allegra-zermatt.ch/en/ 10 méter a kabinos felvonó, nagyon tudom ajánlani.
Előzmény: (Bspeder 211675)
Bspeder
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2021.02.18. 13:20
Kedves Svájc-járó szakértők,
dél-tiroli fanatikusként zöldfülű vagyok a svácji terepek kapcsán, de hát idén oda kényszerülünk :D melyik terpet ajánljátok? sok piros pályát szeretjük, a feketéket kevésbé. St Moritzot néztem ki távolság miatt, 2-3 órával közelebb van, mint a 4 völgy, vagy Zermatt, mit gondoltok róla?
2, Tudtok abban segíteni, milyen útvonalon mentetek idén Svájcba, vajon a német vagy az olasz a "megállításelkerülés-biztosabb" út?
3, Hasonlóan szállástippeket is nagyon szívesen vennék :)
Előre is köszönöm a válaszokat és a segítséget.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.