Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2021.03.06. 06:48
Én valahogy úgy érzem, hogy fordított arányban áll a havon töltött idő és a tudás-szintnek megfelelő sebesség. Én a Talponsielőkkel járok és átl. több mint 30 napot vagyunk havon. Persze előfordul, hogy eleresztjük a gyeplőt, de általában nyugodt tempóban csúszunk. Időnként csapódnak hozzánk "idegenek" és azt látom, az alatt a pár nap alatt akarják teljesíteni a teljes szezon csúszás-igényét, kihívásnak veszik a sebességet és az adrenalin-szint maximumának elérése a cél abban a pár napban. És baleset is általában velük történik. (Megj.: Nem vagyunk profik! Ha valaki kivesézné a tudásszintünket, bizonyára rengeteg hibát találna.)
Előzmény: (simanias8 211971)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2021.03.04. 19:28
Ha nem is szükséges a vizsgáztatás, de a síetikett, síkultúra elsajáttítatása mindenki felelőssége aki bárkit sípályára csábít. Létezik a SÍKRESZ, azaz a FIS 10, aminek ismerete nélkül tényleg nem lenne szabad sípályára engedni senkit! WFeri
Előzmény: (simanias8 211971)
simanias8
22 élménybeszámolót írt
22
4 éve tag
2021.03.04. 17:11
Mindenki olyan gyorsan siklik ahogy csak sikerül. Mert azt hiszi, hogy tud is annyira. Senkit sem vizsgáztatnak mielőtt a pályára engednék.
Illetve egyről hallottam. Egy buszoscsoport kisérő/oktatója véleményezte a gyengébbnek tűnő sielőket, mert nehogy gond legyen velük a szomszéd síterepen ahová busszal mentek át.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Sansovino
51 élménybeszámolót írt
51
4 éve tag
2021.03.03. 21:46
A bébi pályán gyakorolnak. Jön egy anyuka és kisfia a bólyák között egyenesen le. Ügyes. Szóltak, ha nem kanyarodik, akkor elküldik, mert veszélyes. Sértődés és kimegy ezek után a kékpályára. Ott ugyanez. Gondolom általános.
patkaizsolt
43 élménybeszámolót írt
43
4 éve tag
2021.03.03. 12:23
Épp az imént kíváncsiságból megnéztem Eplény webkamerát, mi a helyzet ott, hátha még idén belefér egy csúszás.

Ketten, mondom ketten vannak a pályán, amikor látom, hogy a második egyenes siklásban zúg lefelé, mint "atom", persze utoléri az előtte haladót, megijed, akkorát zúgott, hogy alig bírt felállni. Azért sikerült, pedig már gondolkodtam innen felhívom őket, nézzék meg, mert tuti a sérülés.

Magyarázza már el nekem valaki, ha egy síző ilyen tudással rendelkezik 1. mi történne vele egy zsúfolt pályán, 2. mi a fenéért nem vesz órákat, hogy legalább egy ilyen szituációt meg tudna oldani?

Elnézést ha nem ide illik, de hirtelen felindulásból nem tudtam, hová írjam ki magamból. ;)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.