Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mátraszentistván Sípark topikból

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2021.03.17. 07:43
Nekem más elképzeléseim vannak a sítúráról, túrasízésről. Számomra százszor többet ér egy bringás csapatás a gyönyörű Mecsekben, ahol élek, mint egy guminőzés a Mátrában, elégetve 80 liter gázolajat érte.
Előzmény: (TZoli 212075)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2021.03.16. 22:43
Röviden, azért nincsenek Rezső, szoktam mondani, mert nem havas a lábtörlő otthon, így nincs tél, de jó ez így ennyi emberrel, a szerda az etalon nap volt, például.
Már-már megközelített egy jó Tálei napot! :-D
Láttalak vasárnap, de nem futottunk össze.
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2021.03.16. 19:41
Vasárnap egy srác (kissé őszülő szakállal) túrasível tolta. Míg mi síeltünk csinált 7 kört zárásig. Főleg 1-es és 3-ason. Ő nem panaszkodott, hogy rövid lenne a pálya. :)
Előzmény: (bouquetk 212072)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2021.03.16. 17:31
Inkább maradok örök optimista, mint mindig kesergő, negatív ember:)

Holnap sajnos nem fér az időmbe, de idén még biztos összehozható lenne egy optimista sízőkből álló, sihu fórumozó csapat találka Mszi-ben. Szombatra, vasárnapra egész jó időt jósolnak...
Előzmény: (lorylaci 212073)
lorylaci
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2021.03.16. 15:17
Hallottam olyanokat, hogy több budapesti iskola síszünetet hírdetett, és csoportosan jöttek a "főszezonban" MSZI-re.
A másik ok, hogy sokan kivették az előre megtervezett szabadságukat és nem ausztriába vagy máshova mentek, hanem MSZI-re. Ők akkor mehetnek, amikor az előre kivett szabadságuk van.
Egyébként egyetértek, a korábbi tömeghez képest az utóbbi 3 héten nagyon kevesen voltak, jó hó volt, sőt sokszor gyönyörű napsütés. Nem budapest vagyok, de nekem 1:40 az út, és tökéletesen megéri. Holnap megyek is kisfiammal, és valószínűleg még jövő héten is megkockáztatom. Ha a többi ide írkáló fórumos is jön, akkor a fényképhez is csatlakoznánk.
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2021.03.16. 14:32
Kedves Rezső!
Én például azért, mert nem Budapest országban élek, és úgy ítélem meg, az egyéb körülményekről most nem is szólva, hogy a bruttó 4 km-es pálya nekem nem ér meg oda vissza 8 óra utazást.
Gutbrod Rezső
152 élménybeszámolót írt
152
17 éve tag
2021.03.16. 12:56
Kedves sí és snowboardos barátaim!

Az utóbbi időben 3-szor is voltam a Síparkban, és nem az ideális időt választottam, hanem a lehetőségeim döntötték el, mikor tudok menni. Ennek alapján mondhatom, nagyon jó körülmények vannak még mindig a Felső-Mátrában, minden hóágyúzható pályájuk nyitva van, és hétvégente még az összes lift is közlekedett.
Kicsit tényleg érthetetlen, hogy ebben a "nehéz" időszakban, amikor főszezonban elég sokakat érdekelt a Mo-i sízés, most miért nincsenek többen? Tudom sokan elpakolták már a sífelszerelést, mert kitört a tavasz, de az utóbbi időben visszahűlt a levegő, éjszakánként még síkvidéken is fagy, és a 800 m magasan lévő pályákon még mindig kiváló hó van. Ráadásul a sípálya vezetése mindent megtesz, hogy minél tovább életben tartsa a síelési lehetőséget, nemrég még hóágyúztak, és alkalmazkodva a tavaszias időhöz, már 8.30-kor nyitnak a pályák, hogy ki lehessen használni a délelőtti hidegebb időszakot. Aki nyitásra ott van, az csodálatos ratrakolt pályán húzhatja az első íveket, és kb délig kitart a keményebb állapot, majd ebéd után stílust kell váltani azokon a helyeken, ahol többen közlekednek, mert csak ott kezd buckásodni a pálya, ami pedig kifejezetten jó gyakorlás, legalább nem egyhangú a csúszás.
Szóval a síelést, boardozást imádók, végre felébredhetnek Csipkerózsika álmukból, mert még mindig 3 sípálya fogadja a vendégeket hazánkban. A kellően ébereknek, pedig gratulálok, Ők tudják, hogy a szezon legjobb része a tavaszi, ahol vastag hó, napsütés, és már kevésbé zsúfolt pályák várják a csúszni vágyókat. A hab a tortán, hogy ilyenkor már nemcsak botladozunk a sípályán, hanem a szezonban kicsiszolt technikával, megfelelő kondíció birtokában, élvezhetjük szeretett mozgásunkat.

Találkozzunk minél többen, a még mindig havas lejtőkön!

Üdv! Gutbrod Rezső hóimádó
Előzmény: (TZoli 212062)
20210315-135818.jpg
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2021.03.15. 19:21
Minimm 1, ha nem jön eső, hirtelen nagy meleg, akkor 2 hét is benne van még ebben a szezonban. Nem hiszem hogy zárnának a gyérebb érdeklődés miatt, nem véletlenül csinálták azokat a hegyeket.

Kertészkedjen, bicajozzon csak mindenki, én majd csatlakozok áprilisban ahhoz a klubhoz :)

köszi az infokat
Előzmény: (TZoli 212062)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2021.03.15. 18:18
Már mindenki elbizonytalanodik. A tavasz, bicikli, kerti munkák stb. Sajnos megint a hétvégére mondja a szelet, rossz időt. Ez most is elég becsapós volt, mert közel sem volt annyira vészes, mint az előrejelzésből gondoltuk volna. A négyüléses elég jól szél védet helyen van, ott a szelet nem is lehetett érezni. Pedig attól féltem a széllökések miatt nem fog üzemelni. A borús idő pedig megakadályozta az olvadást, nagyon jók maradtak a pályák végig.
A baj az, hogy ha elfogy az érdeklődés, a fenntartó be fog zárni, hiába síelhető még a terület.
Az 1-en ment az edzés, de néha a szünetekben és a végén is zavartalanul lehetett használni. Nagyon jó volt, ez kevésbé buckásodott és kemény is maradt végig. A piros 3-ast is kevesen használták. A vége felé voltak kisebb buckák, de itt is egész végig nagyon nagyokat lehetett menni. Nekem ez jött be leginkább mert ha éppen senki nem volt a pályán tetszés szerinti nyomvonalon és sebességgel lehetett hasítani. De ha éppen úgy volt kedvem, nagyon jól lehetett íveket is húzni. Tetszés szerint. Fél3 körül elbontották az 1-es és 3-as összeérésénél az aljában, a kettő között lévő hálót, ami lekerítette az edzésről lecsúszókat. Akkor a 3-asról érkezve ez lett a sípálya legjobb része. A 4-es, 5-ös kanyaraiban voltak délutánra kisebb árkok, buckák, de délelőtt nagyon jól lehetett az íveken menni. Nagyon jó nap volt.
Előzmény: (- Marky - 212061)
- Marky -
753 élménybeszámolót írt
753
15 éve tag
2021.03.15. 10:31
köszi az infokat, sajnos minden partner lemondta utolsó pillanatban
De elég bíztató az egyhetes előre, 1x még felmegyek, maximum csatlakozok egy spontán fórumos találkozóhoz, ha lesz
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.