Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs választás topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2022.01.04. 12:55
SZIA ...EN IS UGY GONDOLTAM ! Nem biztos hogy nem mukodik azert kellene latni...nekem is vannak boka problemaim...kulombozo okokbol..latnad hogy nez ki a csizmam meglepodnel..eleg jol kinyomattam bokanal meg mashol is!...Latni kellene!

Koszi minden rendben van ..lehetne tobb ho meg hidegebb ido..de a hheten mar alakul! Te sielsz mar??
Előzmény: (magnum56 213948)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.01.04. 08:59
Szia Endre!

"Aztan kivenni a belso belest es hopisztollyal jol felmelegiteni..nem elolvasztani!!"

Ilyet már én is csináltam, de én a héjat melegítettem, nem a bélést. ;)
De itt ez nem fog működni, mert az egész boka meg van vastagodva.


Egyébként mi a helyzet odakinn? Tényleg esett 3 méter hó?
Előzmény: (endre77 213934)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2022.01.03. 19:02
Szét kell nézni, használt cipőket áruló helyeken, nem tudjuk milyen az a head baki, de sportosabb, versenyzősebb bakiknak vékonyabb a belső, esetleg az bejöhet, és mivel viszed a régi bakidat, tudsz próbálgatni, ha a fájdalom küszöbbe belefér akkor meg meg kell venni és át tenni a bélést, nem egyforma bakit ne használj, azok sohasem egyformák, talp vastagság, dőlés szög, szóval nem lesz szimetrikus az állásod bennük.
Előzmény: (Swiftplus 213910)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2022.01.03. 17:34
Figyelj!

Van megoldas nem is olyan nehez! Eloszor is nezd meg arreb lehet-e tenni a csatokat altalaban tobb furat van,,neha csak bepontozzak a helyet es te ki tudud furni igy arreb kerul ..tobbnyire 3-4 pozicio van.


Ha ez nem mukodik akkor nezd meg te arreb tudod-e furni??4-5mm-el kb es akkor jo lesz.--Neha masik hasznalt rossz bakancsrol at lehet tenni s neha azok hoszabbak..minden bakancsnak mas !Van amelyiknek tobb rublika van ahova be lehet kasztani! Ha tudnal jo kepet kuldeni meg tudnam nezni es megmondani neked!



Aztan kivenni a belso belest es hopisztollyal jol felmelegiteni..nem elolvasztani!!Ovatosan..es valamivel egy elore levagott fadarabbal stb..kitagitani jol beleverni melegen meghuzni a csatokat hagyod kihulni..s reggel kivenni ..ha kell mas iranybol ujra megcsinalni igy ki lehet tagitani ahol kell!!

Szoval megcsinalhato!!!!Ha kell info kuldjel kepeket rola hogy nez ki hol nyom..s akkor tudok segiteni!
Előzmény: (Swiftplus 213920)
Swiftplus
3 élménybeszámolót írt
3
2 éve tag
2022.01.03. 13:01
Köszi,

ezt értem, csak mivel gyanítom, hogy a "standard" bakancsok alapból nem "dagadt bokára" készülnek, hanem egészséges lábfej méretekre és főleg arányokra, hogy ha annyival nagyobb méretet veszek, hogy ne szorítson a bokámnál, az már túl hosszú lenne. Hülység?
Előzmény: (magnum56 213918)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.01.03. 12:44
Mivel azt írtad, hogy max a legelső körömbe tudod beakasztani a csatokat, így hiába tágíttatnád a külső héjat, akkor már nem tudnád bekapcsolni. Nagyobb méretű bélést pedig csak nagyobb héjba tudsz beletenni.
Ha lábra fröccsönthető bélést akarsz, ahhoz is új cipőt kell venned, mert szerintem a mostanihoz nem kapsz ilyen bélést.

Persze érdemes egy kört futni, de én nem látok más megoldást. Ha új cipőt veszel, annak a jobbosát lehet szűkíteni, pl. egy talpbetéttel, ami egy kicsit megemeli a lábadat, így nem fog lötyögni a jobb lábadon sem az új cipő.
Előzmény: (Swiftplus 213916)
Swiftplus
3 élménybeszámolót írt
3
2 éve tag
2022.01.03. 12:03
Köszi a választ, bár lehet rossz helyen kerestem, de én eddig viszonylag ritkán találkoztam olyan ajánlattal, ahol csak balos bakancsot árultak :-) . Egyébként 46-os a lábam. De az új cipő vásárlást meghagynám legvégső megoldásnak, ezért kérdeztem a bélésekre ill. form fit bélésre...
Előzmény: (magnum56 213914)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.01.03. 11:19
Szia!

Én is így vagyok ezzel, csak nekem a jobb lábam van megdagadva egy kicsit. De nekem egyelőre még belefér a cipőmbe.
Azt javaslom, hogy a jobbos cipődet hagyd meg, a balosra pedig vegyél újat. ;)
Mekkora lábad van?
Előzmény: (Swiftplus 213910)
Swiftplus
3 élménybeszámolót írt
3
2 éve tag
2022.01.03. 09:38
Szervusztok,

Bocsi a horrorért: bokatörés (nem síelésből :-) ) + műtét utáni maradandó bal boka dagadás és a szárkapocscsontomon lévő lemez miatt alig jön fel a régi HEAD bakancsom a bal lábamra (a jobbossal nincs gond), viszont max a legelső körömbe tudom beakasztani a csatokat, de így becsatolva is nagyon szorítja a lábamat a balos bakancs, gyakorlatilag pár percen túl viselhetetlen. Nyilván új bakancsot kellene vegyek, de vajon ekkora asszimmetriát ki lehet egyenlíteni (lábra formázható bakancsbéléssel, netán lehet kapni eltérő vastagságú (gyártófüggetlen) béléseket is)?

Köszi
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.