Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Chopok dél és észak topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2022.01.11. 15:50
A szálláson kell PCR, lehetőleg negatív.
Bocsibalazs
2 élménybeszámolót írt
2
5 éve tag
2022.01.11. 15:42
Sziasztok,

Most akkor ha van 3 oltás is kell a PCR?
Ha 2 oltásom van is kell a PCR, nélküle, síelhetek is haza?
Ha nincs valaki oltva elég PCR, vagy felejtős a síelés?

Bocs a sok buta kérdésért, én is a hónap végén mennék...
Előzmény: (százas 214186)
Rossi
252 élménybeszámolót írt
252
19 éve tag
2022.01.11. 12:27
Szia!
Nekem pár éve nagyon bejött Chopok, pedig március végén voltam. Szinte minden pálya nyitva volt, jókat lehetett menni, nyilván a déli oldal akkor már olvadt a napon. Szélesek a pályák, a nagyobb tömeg a pályán nem volt zavaró, felvonók közül talán a Funitelnél, illetve a siklónál kellett többet várni. Ahogy emlékszem a ratrakolás rendben volt, kő, fű, ilyesmi sehol. A csúcsról főleg a Priehyba, Jasna központ, Lucky irányt használtam, Zahradkyt kevésbé.
Előzmény: (Tojgli 214257)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.11. 12:08
A hó mindenütt ugyanaz... ez azért relatív :D
Ezért kérdeztem (sztem elég jól körülírva, hogy mire gondolok: pályák kezeltsége, felvonók kapacitása, tömeg stb) hogy milyen élmény chopok egy átlag osztrák pályához képest...

Nyilván nem arról beszélünk ha nem esik elég vagy ha meleg van és olvad... hanem arról, hogy ha mondjuk ugyanannyi hó esik itt mint ausztriában, akkor milyenek a pályák.... ausztriában még sosem csalódtam, de szlovákiában kb 15 éve nem voltam, akkor azért rosszabb élmény volt ahhoz képest... (hiába volt jobb mint gyerekkoromban)

Ebben azért hótól függetlenül lehetnek komoly difik és bár nyilván fejlődik minden, nagyon nem félek tőle, hogy "szar" lesz... de gondoltam egy kérdést megér ha valakinek van viszonyítási alapja...

nem vagyunk prók, de gyerekkorunk óta sielünk és most már kisgyerekekkel járunk... ergo ha már korareggel jegesbuckás, mert csak ímmelámmal ratrakolnak, ha köves a pálya mert nem ágyúznak ahol kell, ha hiába van sok pálya de a felvonókon állandó a nagy sor akkor az azért "ront" az élményen :D

valami ilyesmi...
Előzmény: (TZoli 214255)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2022.01.11. 11:37
A hó mindenütt ugyanaz. A kérdés, hogy mit szeretnél, mik az elvárásaid? Egyébként minden fejlődik. Nekem pl Donovaly az utolsó alkalommal kellemes meglepetés volt.
Amúgy meg ez egy téli szabadtéri sport. Az élményt ennek megfelelően sok minden befolyásolja.
De egy biztos. Ha nem mész, akkor soha nem fogod megtudni, milyen lehetett volna.
Előzmény: (Tojgli 214251)
Tojgli
15 élménybeszámolót írt
15
2 éve tag
2022.01.11. 11:17
Kedves Zsolt!

Ha mi korábban mindig ausztriában síeltünk, de most a friss szabályok miatt johnssonnal nem mehetek szállodába/felvonóra, 4. oltást meg még nem lehet kérni...

Szóval ausztriához (hochkar, schladming, tauplitz lachtal pld mint utóbbi élmények) képest mennyire lesz jó/rossz/hasonló élmény egy chopok/szlovákia? (olvasgattam vissza, de kevés a friss beszámoló, és azok alapján nem is egyértelmű)

Pályaminőség, sorbanállás leginkább az érdekes (hétfőtől péntekig mennénk), a szállás és kaja /ezek ára nyilván helyfüggő mint mindenhol... és kevéssé is érdekes... de ha már reggel is jeges buckás, rosszul kezelt, köves, nem jár a felvonó és fél órás sorok vannak állandóan (nagyonrégi donovaly emlékek) akkor lehet inkább mást találunk ki helyette...

(sajnos osztrákok januártól elvileg nem fogadják el a johnssont csak ha felüloltanak mrns-el, 4. oltás meg elvileg nincs, én pont azért kértem a johnssont a 2 szputnyik után októberben, hogy szabadon tudjunk utazni és ne legyen gond a síelésnél...)

Mihály: full egyetértek Zsolttal... megkockáztathatod, hogy nem kérik sehol... de arra felépíteni egy többszázezres síelést, hogy hátha nem buksz le a határon/szálláson/felvonón/étteremben, azért nem bölcs dolog...
Előzmény: (százas 214186)
százas
218 élménybeszámolót írt
218
12 éve tag
2022.01.09. 22:39
Kedves Mihály!
Ma este értem haza hétvégi síelésemről. Kis híján két év után remek két napom volt a számomra nagyon kedves Chopokon. A szállodában becsekkoláskor elkérték a védettségi igazolványt és a PCR tesztet is. Szabály szerint enélkül nem szállhatsz meg sehol. Tehát kérdésedre válaszul azt mondom, foglalni tudsz, elfoglalni már kétséges erősen az adott dokumentumok hiányában. A síterep alsó induló liftjeinél mindenhol ellenőrzik a védettségi igazolás meglétét, ha nincs beszállás sincs. A kabinoknál szigorúan ellenőrzik a maszk használatát. A hangosbemondó 20 percenként felhívja figyelmet a maszk használatára, letiltják a bérletet, ha nem tartod be. Mindettől függetlenül kiváló pályák, kemény hideg, de napsütés, szombathoz képest elviselhető tömeg, vasárnap nulla sorban állás. Üdv, Zsolt.
Előzmény: (Skori1983 214153)
Skori1983
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2022.01.09. 09:30
Sziasztok!
2hét múlva mennénk síelni chopokra 5napra!
Nem vagyunk oltottak,tudunk szállást foglalni,síelni?
Valaki ellenőrzi a síbérletnél,szállásnál az oltási kártyát?
Végül elég lenne egy pcr teszt vagy sem?
Konzuli oldalt olvastam de a gyakorlatban hogy működik?
Köszönöm a választ
S.Mihály
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.