Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Rossz vax vagy élezés? topikból

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gletscher7
16 élménybeszámolót írt
16
2 éve tag
2022.02.09. 13:25
Hello. nem.

de rögtön látták mit rontottak el.
Megcsinálták, 10 perc alatt.

Soha többet nem viszem itthoni szervizbe.

Többször jártunk így.
ennyi.

üdv! Jó havat!
Előzmény: (nimbus2 215018)
nimbus2
39 élménybeszámolót írt
39
9 éve tag
2022.02.02. 20:24
És kiderült mi volt a hiba, mit rontottak el?
Gletscher7
16 élménybeszámolót írt
16
2 éve tag
2022.01.27. 06:26
Köszi.

Szóval, kimondottan jeleztem fenntartásaim a szervizben, sí léc élezéssel kapcsolatban: kértem hogy figyeljen oda, mert volt már rá példa, itthoni szerviz elrontotta a lécek élét, ami irányíthatatlanná tette. Mégis,ugyan ezt sikerült összehozni.

Az Osztrák szervizes rögtön értette, és helyre hozta 5 perc alatt.
Igen, nem vagyunk vér profi minden időnket pályán töltők, de elvárható lenne, ha valaki sí szervizt működtet, ne tegye tönkre mások napját.
Nem értünk az élezéshez, de éppen ezért kerestünk fel egy közeli szervizt. Ez sikerült, köszönet érte matyasfold@sikolcsonzo.hu-nek.

update!
Szerviz elnézést kért, és visszafizetést ígért. Részünkről köszönjük korrekt hozzáállást.
Üdvözlet mindenkinek, jó havat és hideget!
Mózes Gábor
Előzmény: (endre77 214814)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2022.01.26. 20:44
Azert mert .....

10 bol egy jo orvos van...ha...10 bol jo ha egy jo auto szerelo ,parkettazo ugyved, sioktato terapista...stb...mibol gondolod hogy siszervizelobol jobb az arany!!....ez sajnos ilyen egyszeru...


Nem szep dolog de sajnos igy van es ha -Te nem tudod mit akarsz es hogy akkor meg nagyobb a baj ...vagy nem tudka megcsinalni vagy atvernek!!


Eloszor is ha nem koves a gep akkor felejtsd el...s ha nem ugy mesz oda hogy...Ilyen mintat ilyen melyre,-0.5-os talpszoget es 3-as oldalszoget kersz akkor mar ..valoszinu latjak nem erteesz hozza es lehet hogy gondoljak ennek jol lesz ez is!!


Sajat tapasztalatom es barataim tapasztalatat is tolmacsolom...
Gletscher7
16 élménybeszámolót írt
16
2 éve tag
2022.01.26. 08:22
Hello!

Azt nem értem, miért élezik meg a léceket ( boardot is ) úgy, hogy nem lehet velük normálisan csúszni.
Mi már jártunk így máskor is: mielőtt kimentünk Ausztriába, itthon "felkészültünk". Bár ne tettem volna most is.

Nem értem , hogy lehet az , hogy mikor mutatjuk az osztrák szervízben a lécet, rögtön látják a hibát és 5 perc alatt orvosolják.
Arról nem beszélve hogy elrontják fél napod, az itthoni " sí-szervízesek "
Nem vagyunk kint sokat, fél nap is számít.
Indulatok nélkül nem tudok erről többet írni.
üdv! jó havat és hideget!
Előzmény: (fezso6 205075)
vau
81 élménybeszámolót írt
81
13 éve tag
2019.02.25. 13:44
Hát, megfelelő sítechnikával nem feltétlenül kell tompítani az él elejét és végét. Sok éve olvastam erről először, végül soha nem próbáltam ki, sőt, az általános élkopás szabályai szerint valószínűleg nekem az élek végei a legélesebbek.
Az Amphibio, de az összes modern rockeres léc (az eleje és esetleg a vége is hamarabb kezdi a felemelkedést mint az oldalív vége) pont azért olyan amilyen, hogy ne kelljen az élvégek tompításával foglalkozni.
Előzmény: (fezso6 205075)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2019.02.24. 22:00
Én kétszer jártam így két különböző léccel, mind a két alkalommal Zalaegerszegen élezték. Első alkalommal délben abbahagytam a sízést mert féltem ,hogy kárt teszek magamban a lécet meg ketté vágom! Ezt Szombathelyen orvosolták pillanatok alatt. A második alkalom egy hete történt Dachstein West-re menet Ebensee-ben álltunk meg. A fordulóknál kénytelen voltam a terheletlen lécet teljesen felemelni! Másnap reggel a Gosau-i beülőnél lévő sportboltban-szervízben javították meg. Az üzletben nem kellet sokat magyarázni a fiatalember azonnal mutatta ,hogy mi a hiba és tizenöt perc alatt elkészült ./ Elan Amphibio 78 Ti/ fezso
Előzmény: (epc 205062)
Olasz Gergő
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2019.02.24. 18:24
Volt olyan léc a lábamon ami a kanyar közepén úgy döntött hogy az egyik jobbra a másik balra megy olyan f@szán volt élezve. Nem baj majd csiszolok a technikámon! :-)))
Előzmény: (epc 205062)
epc
28 élménybeszámolót írt
28
19 éve tag
2019.02.24. 08:41
Sziasztok.
Én magamnak szoktam élezni. Sosem töröm le az élt se elöl, se hátul, talp felől is 0 fok van. Szeretem ha jeges pályán sincs gond.
Szerintem ha idővel jobb technikával síeltek, az ilyet észre sem veszitek majd. :)
Üdv!
Előzmény: (kisgabi 205049)
Olasz Gergő
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2019.02.23. 20:26
Nagy eséllyel talp felől csiszolták a lécet és így 0 fok let a kantni talp felöl. Tipikus hiba 0.75-1 fok körül kéne lenni és mindjárt normálisan megy a síléc.
Előzmény: (kisgabi 205049)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2019.02.23. 18:57
Nagyon érdekes kérdés. Kérdés: milyen paraméterű lécekről van szó, a szervizelés hol történt (vannak, akik az él "nem letörésére" esküsznek, van aki feltétlenül letöri - az sem mindegy, hány centit csőrnél, saroknál...). Az ikonodból úgy látom, nem kezdők vagytok, tehát még a síelési stílus is számít!
Nagyon arra hajlok, hogy nem voltak letörve a lécvégeken az élek, a szokott mozgásodhoz képest a kantni "túlvezetett" - tehát csak a legtisztább élvezetéssel lettek volna megsíelhetők. Ilyen tapasztalatom nekem is volt, amikor "profihoz" adtam a lécemet - mintha elfelejtettem volna síelni 60 év után. És itt jön a megszokás: tiszta élvezetés, enyhe flatterolás, vagy valami más, ami a léc karakterisztikájától is függ! WFeri
Előzmény: (kisgabi 205049)
kisgabi
4 élménybeszámolót írt
4
5 éve tag
2019.02.23. 18:30
Kedves Sítársak, ma egy olyan problémával szembesültünk, amilyennel még soha, ezért szükségünk lenne a szakértelmetekre. Frissen szervizelt léceinkkel kezdtük meg ma az egyhetes síelésünket, de azt tapasztaltuk, hogy a keményebb pályaszakaszokon (ahol kemény volt a hó) egyszerűen nem tudtuk irányítani a léceinket, nem voltak hajlandók kanyarodni. Olyan volt, minta a sílécek eldöntötték volna, hogy merre akarnak menni, és nem lehetett kormányozni őket. Se lassan, se gyorsan, se előrébb terhelve, se hátrébb. Én végül hóekében jöttem le a pályáról két, teljesen lapos szakaszon elkövetett esés után. :-( Sokszor síeltünk már kemény pályákon, ilyen problémánk soha nem volt. Az az érdekes, hogy ahol porhó volt, vagy már olvadt, ott semmilyen nehézséget nem tapasztaltunk, úgy ment a sí, mint máskor. Azért gondolom, hogy a szervizelésnél rontottak el valamit, mert mind a ketten pontosan ugyanazt tapasztaltuk. Lehetséges, hogy rosszul vaxolták, vagy túlélezték, vagy éppen ellenkezőleg, "letörték" a sílécek élét? Nyilván elvisszük itt, Ausztriában szervízbe a léceinket, de ezért jó lenne tudni, mi lehet a baj. A segítségeteket előre is köszönjük!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.