Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbakancs választás topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2022.02.17. 01:48
Ne haragudj de ez nem biztos hogy igy van..ha egy jo sibakancs be van kotve rendesen abban 10 metert sem akarok menni nem 30 percet..nem arra van csinalva..felvenni es ne szoritson ne torjon de jarkalni ???-az nem arra valo ,-eleve a terdedet elore nyomva rogyasztva kell allni benne igy vannak csinalva a csizmak ha llsz akkor a labujjaidat elore nyomja...es kicsinek erzed..torni fog..

Persze mindenki ugy csinalja ahogy akarja!!!Ez az En velemenyem !
Előzmény: (nyugiba 215402)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2022.02.16. 23:37
Szia!

Az a praktikus megoldás, hogy addig nem veszel meg egy síbakancsot, amíg nem járkáltál benne min. 30 percet úgy, hogy kényelmes és szoros is maradt. Ez tudom, hogy időrabló, de még mindig sokkal jobb, mint utólag ügyeskedni.
Sok sikert!
Előzmény: (Valkyrie 215365)
gaboca
3370 élménybeszámolót írt
3370
15 éve tag
2022.02.16. 20:11
Az osztrák Intersport, nem a magyar kategória! :-)
Előzmény: (Vazul86 215387)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2022.02.16. 13:27
Ugyan az osztrák Intersportot nem ismerem, de Magyarországon Intersportban nem vennék sífelszerelést. Én ott vettem 1 mérettel nagyobb sícipőt "szaktanácsadást" követően (nyilván már nem nevezném az ott elhangzott információt szaktanácsadásnak), ami mindemellett SMU is volt, nem beszélve arról, hogy az ára magasabb volt, mint szakboltban (nem a 3 nagy sportáruház!) az original.
Amúgy pont egy Salomon XPRO 100 cipőm van, ami nekem szuper választás lett, igaz többször felpróbáltam és szakboltban szakeladótól vettem Budapesten.
Előzmény: (gaboca 215384)
gaboca
3370 élménybeszámolót írt
3370
15 éve tag
2022.02.16. 08:28
Szomorú ez, mindenképp...
Nagyobb osztrák Intersportok jól felszereltek, van választék bőven, persze ennek ára is van.
Sajnos ez innentől kezdve már bukó mindenképp, jól nem lehet kiszállni ebből a bakiból, de muszáj lesz, ha nem élvezhető a síelés benne, akkor az az igazi bukó.
Én például nagyon sok éve Tecnicákat használok, azok be jönnek a lábformámra, ha lejeb görgetsz láthatod a mostanit, azt ebayról megmertem venni a méretei alapján, mondjuk így is volt kis meglepi, 10 1/2-nek írták és a képen is az volt, de a belső az telibe 10-es, szerencsére ez még belefér.
Nem tudni melyik bolt ez, és rendben is van ez így, de azért, nézz szét még más itthoni boltokban is, hátha meglesz a megfelelő.
Előzmény: (Valkyrie 215365)
Valkyrie
2 élménybeszámolót írt
2
2 éve tag
2022.02.15. 09:23
Szia! Igen, valószínűleg nem megfelelő nekem a méret. Ebben tudod mi a vicc? Egy szakboltban vettem a cipőt, ahol komplett tanácsadásban volt részem. Az első cipő, aminek kiválasztásában segítettek teljesen használhatatlan volt. Miután jeleztem a boltban először egyáltalán nem voltak partnerek, azt mondták, hogy adjam el használtan. Aztán végül a boltvezető jelezte, hogy vigyem be, néznek egy másikat. Utána sikerült ezt összehozni...
És ez egy neves magyarországi cég. Hol kellene bakancsot venni? Osztrákoknál?
Előzmény: (gaboca 215358)
gaboca
3370 élménybeszámolót írt
3370
15 éve tag
2022.02.15. 07:32
A leírtak alapján ez a baki túl öblös lehet neked, lehet ezt ilyen megoldásokkal kompenzálni, de ez azért nem az igazi, az meg, hogy elviselhetetlennek érzed, számomra az jelentené, el kell engedni a kezét...
Keresni kell olyat ami komfortos, és oda figyelni rá, jó legyen a méret, az emberek szeretnek túl nagy bakit venni, ki kell venni az a belsőt a bakiból és megnézni hol is vannak a lábujjak.
És vannak olyan bakik, amik egyszerűen nem passzolnak az ember lábára, próbálni kell minél több márkát, lehetőleg egy helyen, egymás után, akkor jönnek ki az eltérések jól.
Előzmény: (Valkyrie 215353)
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2022.02.15. 02:22
Szia!

A sarok emelo az jo nekem is van 5mm...5-6mm az jo tartast biztosit../tobbet nem szabad!!..Plusz hoszabb lesz a csizma tole..tobb hely elol a labujakknal!....Hat a hokezeles az attol fugg hogy csinaltak lehet jo is meg nagyon jo is...Az igazi az felmelegiteni es van egy allithato vas labprofil es melegen belulrol feszitik arra amere kell ott ahol szukseges...Ha csak felmelgitik es lepjel bele az mese az nem sokat er!!..A legtutibb amit En csinaltam az hogy levettem a labamrol a format latex formaban aztan kemey ipari epoxyval kiontottem..itt ott meg tettem ra extra epoxit ahol problemas a labam es utana felmlegiteni nagyon a csizmat ezt forron belekalapalni/beszappanzova!!/Jol feszre huzni a csizmat es be a melyhutobe 1 hetre!!!..Aztan felmelegited megint szepen kiveszed a labprofilt es olyan a csizmad mint egy kesztyu!!!

Finoman lehet belulrol koszorulni is de azzal csak ovatosan az csak finom hangolasra valo de fontos!!!..Persze a jo csizmat lecsuszas utan kilazitod es csak amikor fent kiszallsz a liftbol akkor huzod meg!!

nem egesz nap becsatolva!!!
Előzmény: (Valkyrie 215353)
Valkyrie
2 élménybeszámolót írt
2
2 éve tag
2022.02.15. 00:02
Sziasztok!

Van egy salomon x pro 100 sícipőm., 26-os méretben. A cípő nem igazán jó rám, de nem is tűnt elviselhetetlennek, ezért úgy döntöttem, h próbálok javítani a kényelmén. Csináltattam sidas betétet, majd volt egy lábra melegítés. Így már alakult, de még mindig nem volt jó. Került bele egy 6mm-es sarokemelő, meg egy kábé 1-2mm-es merev, lapos betet. A cípő így jól tart, nem lötyög a sarkamnál sem. Viszont cserébe alig bírom elbiselni a lábamon. Kérdésem az lenne, h szerintetek síelhetek én ebben a cípőben, vagy ezek a betétek már túlzás és teljesen lerontja a tartásom. Azt érzem, h nagyon előre hajolva tart, és túl sokat dolgozik a lábujjak mögötti talppárna. Vélemények?

Köszi előre is!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.