Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Visegrád topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2022.02.19. 13:48
Bocsánat, egyelőre nem vagyok felhatalmazva a részletesebb kérdések taglalására.

Kérlek keresd a parkerdőt Emilben, kíváncsi vagyok válaszolnak e? informacio@pprt.hu

Üdv! G. Rezső
Előzmény: (D.Vali 215374)
D.Vali
21 élménybeszámolót írt
21
8 éve tag
2022.02.15. 20:19
Szia,
néhány dolog megütötte a fülemet.

Víztározó: helyileg a pálya melyik részén lesz, meg van-e már rá az engedély vagy egyenlőre még csak a szándék?

Új liftek: milyen típusúak és hol lesznek telepítve, ki vannak-e már választva vagy még csak a szándék?

Bocs, hogy ennyit kérdezek, de itt vagyunk a szomszédban és nagyon várjuk már az új fejlesztéseket.

Hajrá Visegrád !
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2022.02.15. 08:15
Gratulálok, láttam a küzdelmet!

Valóban a pályán még sok a hó, de sajnos a felvonók nyomvonalán már alig van, így nem elég csak a pályákat kijavítani. Ezért kell több idő, és kedvező szél is egyben.

Ez az év az ÉNY-i uralkodó szélről szól nálunk (ami a vár felől fúj), ami legtöbbször enyhébb időt, és olvasztó szelet (hajszárító effektus) hoz. A felvonók nyomvonalán ezért volt kevesebb a hó, nem vittek oda szint semmit az ágyúk, és így kézi munkával kellett javarészt odahordani. Egy kis természetes hó is segíthetett volna, de az is alig volt.
Az új liftek ezen is fognak segíteni, kényelmük mellett, a géppel alá lehet tolni a pályákról a havat, tehát elég oda többletet gyártani. A 4-szeresére növelt kapacitás és a betározott víz, sokkal rövidebb idő alatt garantálja a megnövelt hóvastagságot, és egyszerre tudunk majd több pályát megnyitni.

Reméljük még visszatér a tél, és megmarad valamennyi a régi hóból is!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
2022.02.14. 20:10
Csak szeretek síelni. Egyébként nem nehéz felmenni, csak a bakancs orrát az első menetnél jó erősen bele kell verni a hóba. Utána már az ember úgy lépeget a nyomban, mintha lépcsőn menne. A merdekebb részhez érve lehet gyakorolni az orrlégzést: 2 mp-ig beszívod, picit benntartod, majd kb. 4 mp-ig kifújod. Rövid ez a pálya és észre sem veszed, már fenn is vagy. Kb. 9 perc egy menet. Mehetnék gyorsabban is, csak akkor már nem komfortos.

Bárki is legyen a miniszter, kevés sportos ember van közöttük, legalábbis azok között, akiket a TV-ben látunk. El vannak foglalva a maguk dolgaival és nincs idejük rá. Azért van kivétel, pl. a külügyminiszter. A fiam többször kosarazott vele. Kb. 10 éve még tudott zsákolni. Persze nem tudom, hogyan lehet rendszeresen sportolni, ha valaki az egyik nap New Yorkban tárgyal, másnap pedig Magyarországon átad egy üzemet...
Előzmény: (Daddy 215336)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2022.02.14. 16:29
Te egy acélember vagy, ha 13-szor feltapostál. Csak azt ne írd hogy halszálkával! A régi bőrbakkacsban is jó teljesítmény lett volna, de ezekben a műanyag cipőkben nem semmi. Gondolom, nem sokan követtek. :-)
Nézem a miniszterelnök-jelölteket hogy van-e köztük síelni szerető. Mert azt már tudjuk, hogy milyen az, aki a futballt szereti.
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
2022.02.14. 14:22
Sziasztok!

Ma 13-szor csúsztam le 2 óra alatt. Az árnyékban még délben is fagyott és nagyon jó volt a pálya. Van még hó bőven!

A múltkor elfelejtettem megírni, hogy Donovaly község - még csak nem is város - önkormányzata úgy döntött, hogy sícsarnokot építenek.

Lécre fel, jönnie kell a hidegnek.
Visegrad-2022-02-14.jpg
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.