Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2022.03.01. 20:45
Sajnos most hétközben nem tudok menni, majd vasárnap. Remélem kitart, illetve addig talán még vastagabb hóréteget sikerül összehozniuk.
Előzmény: (sneeuw 215633)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2022.03.01. 20:18
Szia! Voltál? Milyen a pálya, rendesen be sikerült havazni? Én csak a webkamerán láttam, hogy a pálya alján (ahol már lecsatol az ember) itt-ott áttetszik a föld a vékony hórétegen. Ez persze nem gond, ha csak ott ilyen. Úgy tűnik, hogy ma kivételesen 10:00-kor volt a nyitás, holnaptól ismét 09:00-től lesznek nyitva. Most éjszaka nagyon hideg lesz (az évszakhoz képest :)), szépen ki fog fagyni a pálya, jól járnak, akik holnap nyitásra mennek. Úgy néz ki a jelenlegi előrejelzés alapján, hogy vasárnaptól szerdáig visszatérően kisebb havazás, havas eső lesz, majd utána is 3 napon át 5 °C alatt marad a nappali maximum, de már csapadék nélkül.
Előzmény: (TZoli 215616)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2022.03.01. 10:54
Reggel még hóágyúznak. Tegnapelőtt csak hajnalban kezdték, ma tudták korábban, de fél10-kor még mentek a hóágyúk.
Mikor kedvező az időjárás a pályák állapotára, ugyanakkor kedvező a hógyártásra is.
Előzmény: (sneeuw 215588)
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2022.02.28. 11:19
Nem erre gondoltam (különösen nem ezekre: Országos Bringapark Program, Országos Futópálya-építési Program, Országos Görpark Program, Országos Műjégpálya Program, sportmászással kapcsolatos lehetőségek), illetve csak egészen kis részben igen (Sítanpálya-építési Program). Alapvetően a sípályák létesítésére és az ehhez igényelhető 30%-os állami támogatásra szerettem volna felhívni a figyelmet. Azt nem tudom, hogy csak "műanyag sítanpályák" (ahogy a cikkben szerepel) vagy esetleg műhavas sípályák, síközpontok létesítésére is kapható-e támogatás. Sajnos most nincs időm elolvasni a részletes pályázati kiírást. Azt sem tudom, hogy R. Máriusz korábbi sajtótájékoztatójából idéztek-e a TV-ben vagy ez már egy újabb volt...
sneeuw
62 élménybeszámolót írt
62
8 éve tag
2022.02.27. 20:24
A következő 1-1,5 héten éjszakánként kb. -4 ºC várható, nappal pedig +5-7 ºC. Figyelembe véve az eplényiek óriási hótermelő kapacitását, több havat tudnak éjszakánként termelni, mint amennyi nappal elolvad: kár lenne ezt a ziccert kihagyniuk. Az időnként viharos erejű szél jelenthet még gondot (az ülőliftet ilyenkor leállítják). Én már elpakoltam a felszerelésemet, de lehet, hogy még meggondolom magam… Egyébként érdemes lenne korábban nyitni (nem 9-kor, hanem 8-kor), mert csak a reggeli órákban lesz igazán jó minőségű a pálya, később már kásásodik, buckásodik.
Más téma. Nem olvastam ezen a weboldalon, pedig fontos hír, hogy az állam 30%-os támogatást ad sípálya építéséhez (a relaxációért felelős :) államtitkár mondta a TV-ben). Ha nem lenne ez a fránya globális felmelegedés, akkor érdemes lenne egy Eplény2-t létrehozni a Mecsek északi oldalán.
Előzmény: (TZoli 215573)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.