Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Zillertal Arena (Krimml - Gerlos - Zell am Ziller) topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2022.03.03. 10:48
A goggle térkép becsapós. Az állami, 165-ös utat mutatja vastagabbnak, holott a Waldnál délre elágazó Gerlos sokkal jobb minőségű szélesebb. A valóságban a 165-ös ágazik ki a másikból, de meg lehet nézni, mert már van goggle utcakép Ausztriában is, ami régebben nem volt. A 165-ös nem fizetős, a Gerlos az, úgyhogy fordítva. Úgy emlékszem, hogy a kapu a túlsó végén van. A fő forgalom a Gerloson megy, úgyhogy biztos ez az alkalmasabb, ha hóhelyzet van. Én eddig mindig összkerekes SUV-val voltam, így talán ha egyszer mentem a Gerloson.

https://www.google.com/maps/@47.2465844,12.2243155,3a,75y,309.76h,72.25t/data=!3m6!1e1!3m4!1sFe5JISisUMdFq9ToWKWn2g!2e0!7i13312!8i6656?hl=hu

A másik utat nem ismerem, én mindig ezt jártam.
Előzmény: (Varghasz 215656)
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2022.03.03. 09:52
Köszi!
A kérdés lényegében az, hogy mennyire járható a Gerlospass, mennyire szokott necces lenni? Vagy lehet menni arra nyugodtan?
Jól értem, hogy ki lehet kerülni a fizetős kaput, ha Wald im Pinzgaunál felmegyünk Krimml felé? Hol van a fizetős kapu? Vagy fordítva, a 165-ös út nem fizetős és Gerlos strasse a fizetős? A szállásunk Zillertalban lesz Lanersbachban.
A másik opciónk Zell am See - Saalfelden - Fieberbrunn - Wörgl - Zillertal. Kilométerben és időben is egy kicsit hosszabb, de nincs benne hágó.
Előzmény: (bouquetk 215566)
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2022.02.26. 19:30
Ha visszaolvasol a fórumban Stani megírta a lehetőségeket délről. Én többnyire a normál nem fizetős úton szoktam menni. Helyenként egy falusi dozerut szintű, de eddig sosem volt gond. Igazából nem a pénz miatt, mert mindig volt bérletem.
Közben látom, hogy Ti is Pécsről jöttök, mint mi. Én mindig Szlovénián át megyek, aztán Liezenig az A9-en, majd be a Schladmingi völgybe, aztán egy kis autópálya, Kaprun és így tovább. Időben kb. annyi mint
Liezennél továbbmenni északnak, de 100 km-el kevesebb.
Előzmény: (Varghasz 215554)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
s.andi
75 élménybeszámolót írt
75
12 éve tag
2022.02.26. 14:51
"Zell am See - Saalfelden - Fieberbrunn - Wörgl - Zillertal. Nincs nagy hágó, nincs határ."

Mi A1-en Salzburgig szoktunk menni ,ott át németekhez és Bad Reichenhall-21 út, majd Ausztria 178-as út Lofer- Elmau-Wörgl-Zillertal, a dugó kikerülése végett gyorsabb. (Mikor a németek a migránsok miatt az autópályán ellenőriztek, mi simán az alsóbb rendűn mentünk) Rosenheim-nél is dugó van Innsbruck irányába és az összes autópálya lehajtónál. A Zillertálinál már külön, elég hosszú kijárat van mert a lámpa fogja a sort, időben kell besorolni. Visszafelé ugyanez , ez szombati tapasztalat. Másnapokon nem tudom.

Graz felől Kálmánék a Gerlos passon jönnek , de majd jelentkezik.
Előzmény: (Varghasz 215554)
Varghasz
253 élménybeszámolót írt
253
17 éve tag
2022.02.26. 12:19
Mi is március közepén megyünk, szállásunk az Eggalmbahn mellett lesz.
Akik tapasztaltabbak és ismerik környéket, milyen útvonalat javasoltok?
Az eldőlt, hogy Graz-Liezen-Altenmarkt útvonalon megyünk, de utána még nem tudjuk nerre.
Eddigi opciók:
Mittersill-Gerlos pass. Mennyire necces a hágó? Fizetős?
Zell am See - Saalfelden - Fieberbrunn - Wörgl - Zillertal. Nincs nagy hágó, nincs határ.
Salzburg - Németország - Kufstein - Zillertal. Itt viszont két határátlépés, és vannak szputnyikosok is.
Merre mennétek, mit javasoltok?
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.