Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Dachstein Gleccser topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2022.09.15. 21:39
Nekem tetszett a "hangulata", a különlegessége, a nyugalma.
Szép időben egy fajta biztonságot kölcsönzött a plató, csak ha nagyon a horizont szélét kémlelte az ember, akkor érzékelte, hogy más szinten vagyunk.
Persze a pályák tényleg semmi extrát nem tartogattak, némelyik elég keskeny is volt, de itt márciusban kb. saját pályán tudtam síelni hétköznap :)
Előzmény: (bouquetk 216132)
Dach2.jpg
Dach3.jpg
Dach4.jpg
Dach.jpg
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2022.09.15. 12:08
Jó párszor voltam fenn. Mint sípálya soha nem volt egy nagy durranás. Egy ősöreg ülős meg pár csákányos. Ami itt igazán jó az az átcsúszás Krippensteinbe, ez ugyanolyan lesz. Ha megszűnik minden kis felvonó, akkor macerásabb lesz az Edelgriess létrájának a megközelítése. Kell egy kicsit gyalogolni hozzá.
Nekem volt szerencsém mindkét attrakcióhoz. Az átcsúszást mindenkinek csak ajánlani tudom. Simán meg lehet csinálni alpesi léccel is. Az elején - a kezdeti lecsúszás után - van egy hosszabb emelkedő , amit én fókáztam, de sokan felgyalogoltak. Utána szinte végig lejt, kisebb ellendombok vannak, amit ki kell gyalogolni. Végig ki van járva géppel és jelezve. Szép időben nagy élmény.
Elvileg visszafele is járható, de akkor már kell a túraléc. Egyszer a Simony házig feljöttünk.

Az Edelgriesst minden freeridernek egyszer legalább ki kell próbálnia.

Aki ide megy télen egyet ne felejtsen el, ez egy magashegység, gleccserrel. Néhány éve a Hocher Dachstein alól lejött egy lavina. Eltemetett néhány cseh túrázót, akik meg is haltak. Egyébként ez egy kedvelt útvonal, sokan mennek fel itt léccel , aztán tovább a sziklákon a csúcsra. Ez előtt a baleset előtt pár nappal ugyanott jártam én is.
Előzmény: (Kis Kovi 216131)
Az átcsúszás eleje
Hocher Dachstein
Edelgriess
Az átcsúszás vége
A gleccser
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2022.09.15. 07:03
Pár évvel ezelőtt jártam először és lehet, hogy utoljára alpesi síelőként ezen a helyszínen.
Biztos az utolsó tippjeim között lett volna, hogy itt fog megszűnni hamarosan az alpesi síelés a környéken.

https://www.salzburg24.at/news/salzburg/grenznah/dachstein-skibetrieb-am-gletscher-heuer-unmoeglich-127018339
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.