Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Bagolyirtás (Mátra) topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2022.10.17. 22:21
Kedves Tamás! Mindketten ismerjük az előzményeket, a többi részletben is igazad van (mármint a könyveléstechnikai lehetőségekben is), de sajnos alighanem az akarat hiányzik. Lenne ötletem, merre lehetne nyomozni: van-e még a helyszínen "élő" villamos fogyasztásmérő, illetve mikor volt utoljára, kinek a nevén, stb. Én már obligón kívül vagyok, mint öreg nyugdíjas (nem is az ERBE-től mentem nyugdíjba), az üzemeltetés megszervezésére már nem vállalkoznék, csak nosztalgiából foglalkozom az én ötletem alapján létrejött pályával, az aktív éveim során a sajátomnak érzett létesítménnyel (sícsapat kapitányaként, közép, majd felsővezetőként a cégnél). Látva azt, hogy telek nemigen lesznek mostanában, hóágyúzásra nincs esély - egy ilyen mini-pályán értelme se lenne - a felvonó hasznosítására volt olyan ötletem, hogy esetleg át lehetne telepíteni - pl. a Nagyvillámra. Rezső nem nagyon érdeklődött, ill. nem az ő kezében volt a döntés.
Sajnos így áll a helyzet, pedig még nem lett az enyészeté a berendezés! Ennek ellenére nem jutottam nyomára a "tulajdonosnak" - igaz a Paksi AE RT-hez még nem jutottam el, ma már mások a viszonyok. Az ERBE gazdasági igazgatójaként (eredetileg erőműves mérnök voltam, némi közöm volt az atomerőmű létesítéséhez, sőt...!) annak idején még kedvesen szóbaálltak velem, ma már azt sem tudják ki vagyok, ki voltam. Pedig még mindig a szívemen viselem a Bagolyirtási pálya, vagy legalább az "atomerőművi teherfelvonó (akkori "álnevén" sodronyos emelőberendezés) sorsát. WFeri
Előzmény: (Tervező 216250)
Tervező
85 élménybeszámolót írt
85
9 éve tag
2022.10.17. 21:34
Egészen konkrétan arról van szó, hogy Deák úr 2012-ben ajánlatot kért tőlem a felvonó szakértői vizsgálatára, meg van a levele.
De nem engem kért fel, valaki árban "aláígért"
Tehát vélhetően a felülvizsgálat megtörtént, és akkor 2017-ig az engedélye rendben volt.
Az időközbeni változások miatt ez a határidő folyamatossá váltott az 5 évenként esedékes szakértői vizsgálat megfelelősége esetén.
Tehát éppen idén lenne aktuális a vizsgálat.
Vagyis ha megfelelő műszaki állapotban találjuk, akkor hó esetén szabályosan működhetne-elvileg.
Olyan nincs, hogy valaminek nincs tulajdonosa, főleg úgy, hogy 2012-ig egyértelműen meg volt nevezve.
Egyszerűen rossz helyen keresik !
Nem sífelvonót kell keresni !
Mivel "anno..izmusban" devizát ilyen sporteszközre még szoc. országból sem lehetett igényelni, úgy érkezett be, mint a paksi atomerőmű "teherfelvonója"
Persze elképzelhető, hogy abból a listából időközben leselejtezték, "eltüntették"
Akkor ismer a könyvelés ("régen" így volt leltározáskor ) "fellelt készletet"
Én úgy vélem, ha valaki akarja, tudja rendezni a sorsát.
Előzmény: (WéberF 216248)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2022.10.17. 18:33
Sajnos cáfolnom kell az előttem szólót. Igaz, hogy az ERBE (a valamikori létesítő, évekig "tulajdonos") cég létezik, Deák Zsolt sporttársam is aktív még, bár már nem ő irányítja a még létező sí-szakcsoportot - de a felvonóról semmit nem tudnak, a cég nyilvántartásaiban nem szerepel (szakmailag utánanéztem, mivel egykoron én az ERBE gazdasági igazgatója voltam, megtehettem). Magyarán nincs gazdája, nincs nyoma annak, hogy bárkinek is a "tulajdonában" lenne. A sípálya területe pedig részben önkormányzati, részben "rendezetlen" tulajdonú. WFeri
Előzmény: (Tervező 216247)
Tervező
85 élménybeszámolót írt
85
9 éve tag
2022.10.17. 18:12
Kedves érdeklődők !

A legutolsó információm 2012-ből származik. Akkor az ERBE tulajdona volt, mint eredetileg is.
Az ügyintéző Deák Zsolt volt, zsolt.deak@erbe .hu

A cég most is létezik, https://www.erbe.mvm.hu Bp 1117 Budafoki u.95 tel kp. 06-1-3824700, erbe@erbe.hu

Tehát szerintem nem gazdátlan, ha a "Jó gazda gondossága" esetleg nem is látszik a berendezésen.
Akit érdekel, keresse az urat vagy utódát, talán valaki tud felvilágosítást adni.
Előzmény: (Síhuhu 216244)
Síhuhu
19 élménybeszámolót írt
19
2 éve tag
2022.10.16. 16:07
Kedves Ferenc,
Megtudott valami újat?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.