Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Zermatt - Matterhorn topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2022.11.02. 16:54
Hello,
Na ha te még nem én felhivtam öket:

-kedvezmeny gyalogos jegyre nincs, csak pl heti síbérletre ha jo elöre veszed. Zermatt siman megteheti, szerintem ha hirtelen megemelnék az árakat, nem hinném hogy nagyon lecsokkenne a látogatók száma - meg sok a beruházás pl 60m CHF új felvonó projektjuk van…

- klein Matterhonra gyerek min 3 eves kortol mehet, idös felnottre nincs megkötés de egészségi állapottól függöen saját felelösségre vállalható, (az ügyintézö is emlitette hogy tapasztalták hogy fiataloknak is lehet megterhelö)
- Trockener steg etterem nyitva, van jatszosarok

Svajc drága, Zermatt még drágább…Ha ide més nem èrdemes a par frankos sporolassal foglalkozni, hanem élvezd a látványt, levegöt, stb, fantasztikus hely - de én nagyon elfogult vagyok….
schillerasz
4 élménybeszámolót írt
4
1 éve tag
2022.11.01. 20:35
Köszönöm szépen!
Offline ugyanannyi a jegy, mint online?
Előzmény: (MM 216323)
MM
563 élménybeszámolót írt
563
15 éve tag
2022.11.01. 08:39
Hello, pár info:

- Fent a gleccseren, amikor felérsz, a felvonóból kiszállva alagúton jutsz át a gleccserhez. Ott van a hegyben egy elég komoly és modern étterem (érezhetően emelt légnyomással)
- Innen ha kimész van egy kb 100m plató ott fel lehet venni a gyereknek lecet, de túl sokat nem tud csúszni mert nem igazán lejtős. Van mellette egy snowtubing pálya azt biztos élvezné. Ezután a plató után már indul a keskeny sipálya lefelé, de az már tudást igényel, szakadék a szélén stb. A platótül balra nem túl messze is van pálya aminek az alján lehet talán csuszizni ha elővan készitve. ott nincs szakadék.
- A felvonó azért drágább, mert egy úton lehet feljutni és azért extrát kell fizetni, mint a vonatbérletnél :-)
- A gleccser útnak nézz utána, vagy hivd fel a zermatti tourism irodát. Dédivel én nem biztos hogy felmennék 3900-ra. Láttam már a felvonóban 30-as srácot elájulni, mivel gyorsan ránt fel 3900-ra. Gyerekkel mi is voltunk, nincs gond.
- Emiatt is, meg amúgy is lehet elég a Trockener Steg állomásig felmenni, ott már van hó vannak biztonságos kis lejtők, étterem. De nézd meg hogy mi van nyitva, mert off-season van.
- Ha jól emlékszem van ezekben az éttermekben játszósarok.

Ha kell még info irj.

Üdv
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
schillerasz
4 élménybeszámolót írt
4
1 éve tag
2022.10.31. 20:48
Szervusztok!
Segítséget szeretnék kérni. Szerdán tervezünk ellátogatni a Matterhorn-hoz.
Vinnénk egy nem síelő dédmamát, meg egy síelni akaró, de nem tudó 3 évest is. A kicsinek van hol kicsit csetleni-botlani léccel? Azután a kisgyerek és a dédi van hol melegedjen a "MATTERHORN GLACIER PARADISE" területén? Esetleg fenn a hüttében van játszósarok?
Az miért van, hogy a returjegy a gleccser paradicsomhoz 95 Chf, míg a sí napijegy 83?
Köszönöm
Szilárd
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.