Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (14)Időben csökkenő Időben csökkenő
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.11.13. 16:55
Egyetértek mindazzal amit írtál, bár az én tapasztalatom az, hogy régebben alacsonyabb szinten is felkeményítették a havat a kapuk tövében, azért, hogy az 50. versenyző is még havon tudjon lecsúszni. Csak nem injektálással, hanem más technológiával. Az én időmben valamilyen port szórtak a hóra a kapuk tövébe (már nem emlékszem a por nevére), amitől egy időre megkeményedett.
Előzmény: (gaboca 216390)
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2022.11.12. 08:13
..A síversenyzők felkeményített havon, vagyis gyakorlatilag jégen csúsznak. Ehhez vannak kialakítva a versenylécek. De általában a normál pályákat nem jég, hanem hó borítja, és ezek a kemény lécek egyáltalán nem előnyösebbek, mint a puhább jó minőségű amatőr lécek. Sőt talán még rosszabbak is egy hobbisíző számára."


A világ kupás versenyzők mennek felkeményített havon, az ettől alacsonyabb szinten versenyzők normál pályákat használnak, és teljesen jól elvannak a havon is...
Semmi hátránya nincs egy FIS lécnek havon, rommá túrt, hulla buckás pályán küzdősebb, az nem ideális terep neki.

Aki, jól síelő barátom kipróbálta, mindenki élményként élte meg, csak mivel erőben sokat kíván, egész napos síelésre nem vállalnák be.
Előzmény: (magnum56 216386)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.11.11. 10:06
Gyanítom, hogy a Stöckli népszerűségének növekedésében az is szerepet játszik, hogy a legutóbbi versenyen a svájci Odermatt éppen ezzel a márkával győzött.

Volt egy teniszező ismerősöm, aki minden hónapban azt a teniszütőt vásárolta meg (a szakosztály pénzén), amelyik márkával éppen győzött valami nagyágyú. Ha Lendl nyert, akkor Adidas ütőt vett, ha Becker, akkor Pumát.
De sohasem játszott jobban, és az ütők rendszerint a kerítésen landoltak egy-egy elhibázott poén után.

Így van ez a lécekkel is. Ahogyan a teniszütő sem fut a teniszező helyett, a sítudás sem a lécben rejlik.
A síversenyzők felkeményített havon, vagyis gyakorlatilag jégen csúsznak. Ehhez vannak kialakítva a versenylécek. De általában a normál pályákat nem jég, hanem hó borítja, és ezek a kemény lécek egyáltalán nem előnyösebbek, mint a puhább jó minőségű amatőr lécek. Sőt talán még rosszabbak is egy hobbisíző számára.
Előzmény: (Vazul86 216384)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Vazul86
31 élménybeszámolót írt
31
7 éve tag
2022.11.10. 21:07
Szóljon, ha valaki máshogy tudja, de az infóim szerint a Stöklit kézzel készítik és spéci anyaggal ragasztják. Ettől van az, hogy nem szakad meg a ragasztás és nem puhul ki a léc, ugyanolyan kemény marad használat után is. Persze lehet, hogy csak marketing duma, de akikkel beszéltem és van nekik, hasonlóról számoltak be. Mondom ezt inkább Atomic kedvelőként.
Másik része az árképzés, a Stöklit mindenhol ugyanannyiért veszed meg...
babeneba
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2022.11.09. 16:00
A Stöckli az egyetlen olyan gyártó, amely a verseny léceit halandó számára is árulja. Ez sokkal drágább, mint a +40-50%, onnan tudod megismerni, hogy a neve után ott van, hogy FIS.
Atomic csak a versenyzőknek árusítja, teljesen mások azok a lécek, mint az aktuális kommersz változataik (amiket a kezükbe adnak a pódiumon).
Én kb 15 éve vettem egy Stöckli Laser SL-t (nem FIS-t). Atomkemény, de nagyon jó léc. Most már nem használom, mert inkább pályán kívül szeretek síelni...
Előzmény: (bouquetk 216375)
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2022.11.09. 15:29
Szerintem versenylécet hobbi sízőn biztos nem látsz. Ilyet ugyanis boltban nem árulnak. Egy bolti "verseny" GS kb. 20-as rádiuszú, egy valódi verseny léc 30 feletti. Érdemes megnézni pl. reggel Mölltalon, amikor mennek fel edzeni a fiatalok, hogy milyen léceket visznek. Szinte egyenesek, bőven testmagasság felett. De ettől függetlenül a mondandód lényegével egyetértek. De ahogy az autóvásárlásra sem a racionalitás jellemző, erre sem. Ahogy a legtöbb ember egerészik a pályákon, arra elég lenne egy pár 10 ezer forintos használt is.
Előzmény: (magnum56 216357)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.11.08. 10:39
Szevasz Endre.

Nagyon igazad van. Ha valaki keményen, agresszíven síel, annak valóban érdemes megvenni a drágább, keményebb, versenyléchez közeli sít.
De én sokszor látok laza hobbisízőket méregdrága versenyléccel közlekedni, mert azt hiszik, hogy a drága léc majd pótolja a hiányzó technikát.
Persze ha a pénz nem szempont, akkor bármelyiket meg lehet venni.

Kezdődik már a szezon odakinn?
Előzmény: (endre77 216354)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2022.11.08. 07:02
Akik próbálták már a cég termékeit hajlamosak a síelés Rolls Royce-aként hivatkozni rá, nem hiába hiszen a Stöckli lécek felhasználási területtől függően, számos egyedi fejlesztést felvonultatnak. https://sielok.hu/rovat/silec/cikk/stockli-magyarorszagon-is/
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2022.11.08. 00:57
Kezzel keszitett svajci lec!Igazi minoseg...nekem a kedvencem ..a Nordica mellett!Ha nem vagy jo agressziv sielo..akkor nem eri meg!!Ha igen akkor arany..
Koltai Koppany
4 élménybeszámolót írt
4
5 éve tag
2022.11.08. 00:17
Szia!
Köszönöm szépen a válaszod. Valóban általánosítva kérdeztem a három márka közötti árkülönbözet lehetséges okait, mert elbizonytalanított, hogy nem találtam semmit ami számomra indokolttá tenné.

Szerencsére abban már egészen biztos vagyok, hogy az adott márkák melyik típusára gondolok. Azt is tudom, hogy mire fogom használni. És sajnos tisztában vagyok az árakkal is.

Az már egy izgalmasabb kérdés, hogy a felkészültségem hol tart ezen agresszívabb síelést igénylő lécekhez. De a technikád és az erőnléted mindig lehet jobb! ;)
Előzmény: (magnum56 216351)
Koltai Koppany
4 élménybeszámolót írt
4
5 éve tag
2022.11.07. 23:49
Szia!
Köszönöm szépen! Én is hasonlóra jutottam, mert kézzel fogható indokokat nem nagyon találtam. Bár a német nyelvű fórumokhoz kevés a nyelvtudásom.
Előzmény: (gaboca 216349)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2022.11.07. 22:25
Nem a márkával kellene kezdeni a válogatást, hanem azzal, hogy mire szeretnéd használni.
Versenyzésre vagy hobbisízésre?
Taposott pályára, mély hóra, vagy mindkettőre legyen alkalmas?
Kezdő, haladó, vagy profi sizőnek gondolod magad?
Mennyi pénzt áldoznál rá?
Ha ezeket eldöntötted, aután érdemes megnézni a márkákat.
gaboca
3369 élménybeszámolót írt
3369
15 éve tag
2022.11.07. 20:42
Svájci a márka, Svájcban is gyártják, ami nem egy olcsó ország és ha kicsit pikírt akarok lenni, akkor az előző két márkával ellentétben, nem szoktak szétesni a léceik... :-)
Koltai Koppany
4 élménybeszámolót írt
4
5 éve tag
2022.11.07. 20:04
Sziasztok!
Síléc vásárlás előtt állok és kocsit elbizonytalanodtam ezért fordulnék hozzátok!
3 gyártóra szűkítettem a kört. A jelenleg is használt Head, az Atomic és a svájci Stöckli.
Viszont meglepődve láttam, hogy míg a Head és az Atomic nagyjából egy árkategóriában mozog addig a Stöckli 40-50%-al is drágább. Nem igazán találtam róla érdemi infot, hogy mi lehet ennek az oka. Esetleg van köztetek olyan aki fel tudna világosítani, hogy mi lehet ennek az oka?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv, Koppány
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.