Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Ha léc köll: Völkl! topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
bertazs
107 élménybeszámolót írt
107
11 éve tag
2023.01.09. 22:23
A kérdés az, hogy hol akarod többet használni, pályán, vagy a pályán kívül a szűzhóban.
A hosszabb léc előnye, hogy stabilabb nagyobb a rádiusza, és bár nehezebb, a szűzhóban mégis kevésbé süllyed el, a pályán tempósabban lehet vele síelni. Hátránya: kevésbé fordulékony, nagyobb súlya miatt ha nincs meg a megfelelő technikád nehezebb forgatni mélyebb hóban. Tökéletes ratrakolt pályákon, ha szereted a sebességet és nem akarsz sokat kanyarogni a hosszabb léc sokkal nagyobb élményt nyújt, de sajnos nem mindig optimálisak a körülmények és az olvadt, buckás pályán közép haladó tudással könnyebben fogsz boldogulni a rövidebb léccel.
Nem tudom mi alapján választottad ezt a lécet, de ha nem tesztelted ajánlanám hogy vásárlás előtt bérelj ki egyet és próbáld ki, mert én személy szerint nem annyira rajongok az all mountain lécekért, mert olyan mint a 4 évszakos gumi minden időben jó, de soha nem az igazi. Az all mountin léc is kicsit hasonló, minden körülmények között használható de valahogyan sehol nem az igazi s bár a véleményem erősen szubjektív, mert a pályán kivüli síelés nem az én műfajom ezért ez ügyben nem foglalnék állást az all mountain léccel kapcsolatban, de mindenképp azt tanácsolom, hogy ha teheted vásárlás előtt próbáld ki és ha tetszik csak akkor vedd meg.
Előzmény: (csicsay29 217159)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2023.01.09. 20:59
Fogj egy centimétert és nézd meg, mennyi 5 cm! :-) Semmi, de jobb egyenes futás, fékezésnél nagyobb élhossz!
Előzmény: (csicsay29 217159)
csicsay29
1 élménybeszámolót írt
1
1 éve tag
2023.01.09. 20:43
Sziasztok!
Tanacsot szeretnek kerni toletek!
Középhalado haladó síelö vagyok 186 cm es 102 kg súlyú.
Völkl Deacon 84 es lecet szeretnék vásárolni csak nem vagyok biztos a léc hosszúságában, hogy 172 ill 177 hosszú legyen. Igaz, a szakirodalom 177 et ajanlana de úgy érzem hogy az hôsszú lenne nekem es jobban éreznem magam a rövidebb változattal. Legyetek szívesek megosztani a tapasztalataitokat mind a hossz és a léccel kapcsolatban
Köszönöm
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.