Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Donovaly topikból

ÜZENETEK (9)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2023.02.01. 14:54
Mivel úgy látom új vagy, ezért az elejétől.
Először is van egy időkorlát. A csekkolás-kapunyitást követően egy adott ideig nem tudod újra használni a bérletet, kb a felvonózás idejéig. Hogy ne lehessen hátra adva még egy vagy több személyt beléptetni. Már jártam úgy, hogy kizártam magam, mert elbambultam. Nem nyitott újra, szerencsére nem kellett várnom mert a kezelő rendes volt és beengedett.
Aztán van az első nyitás. Itt fénykép készül, magasság, alak és arcfelismerés lehetséges. Ez azonosít a továbbiakban.
Ez általánosságban igaz. Helytől függ, hogy éppen milyen technikákat alkalmaznak. De az biztos, hogy minden fejlődik, a szoftverek már nemcsak fejleszthetőek, hanem "tanulnak" is.
Amit írsz, az nemigazán életszerű. Nekem a bérlet a kabátban van, vagy zseb vagy kabátújban. nehéz elcserélnem, mivel a Nejem kabátja nem jön rám. Persze lehet próbálkozni, "tesztelni a rendszert", de a nagy többség szerintem nem azért jár ide.
Pár éve a Murau rovatban volt erről pár beszámoló, ha jól emlékszem cikk is van az ellenőrzős technológiákról.
Üdv és lehetőleg problémamentes jó síelést!
Előzmény: (eusou 217694)
eusou
1 élménybeszámolót írt
1
1 éve tag
2023.02.01. 13:16
Ez pontosan hogy is működik? Bemegyek a kapun sisakban, beöltözve, kábé csak a szemem látszik. Aztán másnapra veszek egy csillivilli új síkabátot és sisakot, így is felismer a rendszer? És ha blokkol, mert teszem azt összekevertük a bérletünket a férjemmel, akkor bukta a hátralevő érvényességet az ember? Köszi, ha segítetek, tényleg nem értem.
Előzmény: (pattyski 217494)
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2023.01.25. 16:16
Nem kell fenykep. A fenykep az elso athaladaskor keszul. Onnantol nem atruhazhato.
Előzmény: (Ica 217505)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Ica
1 élménybeszámolót írt
1
1 éve tag
2023.01.25. 15:30
Mi két hete voltunk Donovalyban. Lupus travelnél vettünk 3 napos bérletet. Nem kellett hozzá fénykép. A bérleteket nem kezeltük elkülönítve, csak arra figyeltünk, hogy a gyereknél gyerek bérlet legyen, felnőttnél felnőtt, így valószínűleg többször cseréltünk is. Nem jelzett, vagy blokkolt a rendszer.
Előzmény: (BSzilard 217484)
esslegg
97 élménybeszámolót írt
97
17 éve tag
2023.01.25. 11:11
A legtöbb helyen a standard napijegy / több napos bérlet nem átadható, csak egy ember használhatja, függetlenül attól, hogy nyitástól zárásig csúszik vele, vagy csak a nap egy részében, családtagnak adná át vagy idegennek el diszkontáron. A beléptetőkapukba épített kamerák segítségével ezt már tudják is monitorozni. Nem meglepő, hogy Donovaly is meglépte ezt.
Lehet ezt a szabályt nem szeretni, meg igazságtalannak tartani, de ezek a "játékszabályok", amiket szerintem illik betartani, már csak azért is, hogy következő szezonban is működjön adott síterep.
Előzmény: (D.Vali 217489)
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2023.01.25. 10:14
Már nincs így.
Előzmény: (D.Vali 217489)
pattyski
1345 élménybeszámolót írt
1345
22 éve tag
2023.01.25. 10:14
Az idei évben bevezették a fényképes bérletet. Aki első alkalommal megy at vele, az kell hogy végig használja. Ha átadod másnak azonnal blokkolják. Hidd el tudom miről beszélek, sok bérletünket blokkolták az idén.
Viszont van megoldás - a 8 órás átruházható bérlet. Rohadt drága, de átruházható, és 1 óránként leáll, tehát nem folyamatos. Ideális a te esetedben. Tobb napon felhasználható, ha csak napi 2 órát síeltek, pl
Előzmény: (BSzilard 217484)
D.Vali
21 élménybeszámolót írt
21
8 éve tag
2023.01.24. 22:43
Szia , sima ügy, senkit nem érdekel , hogy ki síel ,a bérlettel, a Zahardiste oldalon ( Bistro and Bar ) -körül simán abszolválható a
várakozás a kicsivel - mi is igy csináltuk annak idején, - aztán 4 évesen
síoktatás a gyermeknek , és irány a komolyabb síterepek..
Előzmény: (BSzilard 217484)
BSzilard
10 élménybeszámolót írt
10
22 éve tag
2023.01.24. 19:30
Sziasztok,
Még nem jártam soha Donovalyban, most tervezünk először elindulni 2 éves kisgyerekkel. Akire a két felnőtt közül egyiknek mindig vigyázni kell, míg a másik síel. Szerintetek az úgy működhet, hogy egy bérletet veszünk (3 napos), amit felváltva használunk? Vagy mindenkinek saját kell?
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.