Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
endre77
312 élménybeszámolót írt
312
3 éve tag
2023.02.11. 15:01
Meg meg az is a baj ha valaki tanul sielni es ezt a sok tudomanyosnak tuno dolgot elolvassa el megy a kedve is a sielestol..


Nem Te vagy az elso aki hat oldalon korul irja a gyakorlatilag ket mondatos lenyeget!!Volt itt mar feszegetjuk a far izmokat csipoizuleti izmokat biomechanika...stb..stb..ezektol borzaszto okosnak tunik valaki de teljesen lenyegtelen sallang!!

Milyen egyszeru...figyelj..MONDOM MEGEGYSZERE!!!VISSZATERVE a beszelgetest elindito videora!!


SZovaL.." 0"- FAZISBOL AMI A KANYAR VEGE- VAgy kezdete!!Elore dolsz a sipcsontnal nyomassal elore nem oldalra ralepsz a kulso lecere..a belso terd megy mint egy celkereszt nyomod kifelel belso csizma kissujjra..igy parhuzamosak lesznek a labaid terdtol lefele nem lesz "A"-frame ,-ahogy dolsz be rovidul a belso lab ..A kanyar vegen ahogy kicsit elveszed a nyomast a kulso labrol az vissz rug ezt kihasznalva hatragugglosz...szinte magatol megy ITT JON A LEGNEHEZEBB resz atdolni elore az uj kanyarba ....s kezdodik elorol!!!


Probalj sosem sielni a lec tetejen elrol elre!!Ha nem gondolkozol kanyarok kozott akkor nem fogsz a tetejen sielni..fontos amikor a kanyar vegen beguggolsz mag a regi szogben legyel s onnet at mindjart az uj konyarba!!..Ha az elejen gondolkozol kicsit nem baj de akkor igy nez ki a silec vonala a havon kanyar..egyens kanyar...ezt probald gyorsabb reakcio idokkel roviditani ...amig ha vissznezel csAK .."s"..-EKET LATSZ SZEPEN EGYMASBA FUZVE!!!


Ennyi!!!!.....nincs feszegetes also felso kozepso terheles a gyokon...negyzetes erohatasok...


Ez igy szol egyszeruen!! ERRE A STLIUSRA AMIROL az egesz indult!!
Előzmény: (JaniJuli 217974)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.02.11. 13:27
Ez azért van mert a mechanikábol engem igazából csak annyi érdekel, ami a síelés megértéséhez kell.
Én mindig azt keresem, hogy hogyan lehet egy ilyen dolgot a lehető legegyszerűbben elmagyarázni egy síelő számára.
Hiszen erről szól ez a fórum is.
Megcáfolhatalan az a tény hogy a magas tehermentesítés terheléssel indul be, mikor a sizö elrugaszkodik a leceitöl térdnyujtassal. Viszont hogy pont melyik millimasospercen kezdődik el a tehermentesítés a magas helyzet körül az már nem em olyan fontos. A lényeg az, hogy ehhez a tehermentesítéshez lábhajlitás szükséges a gyakorlatban.
Tulajdonképpen a vita a mély tehermentesítésröl akart volna szólni.
Te azt állítottad, hogy minden tehermentesítés vertikális mozgás., Én erre reagáltam, mert a mély tehermentesites egyáltalán nem vertikális mozgás.
hamoriarpi
202 élménybeszámolót írt
202
7 éve tag
2023.02.11. 13:07
Csípőficam.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2023.02.11. 12:51
:D:D:D:D

gyorsan itt egy jo oldschool sielos video hatha megmenti a cipot

https://www.picuki.com/media/2258811702920779756
Előzmény: (fezso6 217970)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2023.02.11. 12:22
Január elején a hóhiány/téltemetők miatt vágtam ketté a lécemet,most a cipőm következik!🤣⛷🤣⛷🤣⛷🤣⛷
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2023.02.11. 10:09
Ezt irod: "A testsúlyod viszont növekszik mindaddig amíg te távolodsz a Földgömb középpontjától."

Ezt a NASA zero G repuloje (amivel az urhajosokat kepzik) ezek szerint nem tudja, mert ez meg igencsak felfele megy a zero G (sulytalan) fazis kezdeten, lasd a legelso kepet a repulesi palyaval.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Reduced-gravity_aircraft

A fenti kijelentesert buktatnak mechanikan. Logikarol beszelsz de cafolat meg a lentebbi ervekre nem erkezett. Valoszinuleg erre amit irtam se fog.

Ilyen alapveto fogalmak (ero, gyorsulas, suly) ismeretenek es megertesenek hianyaban minek kell itt ugy tenni mintha akademiai szaktekintely lennel es masokat dehonesztalo jelzokkel illetni? Nem fer a fejembe.

Ha szeretned folytatni nyugodtan irj privatban ne itt spameljuk szet a sielos forumot merlegekkel.
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.