Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Visegrád topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
2023.02.18. 15:52
Köszönünk mindent, így is csodálatos volt ez a rövid szezon. Tegnapelőtt még mínusz 4 fokban gyönyörűen kifagyott ratrakolt pályán síeltem. még ma is élvezhető volt a pálya liftezés nélkül is. egy fél méteres hóágyúzott réteg simán átvészelné még ezt a meleget is.

Maradjunk abban, hogy soha többet nem lesz ilyen enyhe tél.

Úgyhogy viszlát téli barátok december elején.
Visegrád - Nagyvillám
848 élménybeszámolót írt
848
14 éve tag
2023.02.18. 07:59
Kedves sí és snowboardos barátaink!

A mai nap sajnos már nem tudunk kinyitni, mától zárva vagyunk.

Egy éjszaka alatt tönkretette, az olvasztó szél, a pályákat. Ilyen katasztrofális olvadást még nem éltem át ezen a pályán, pedig 1996 óta üzemeltetem. Éjjel viharos szél fújt és 10 C fok fölé emelkedett a hőmérséklet, és ez sajnos úgy működött, mint a hajszárító. Minden várakozásunkat alulmúlta ez a tél, eddig 10 napot üzemeltünk, ami negatív rekord, és talán már ki sem tudunk nyitni. Még jó, hogy a hó alatti műanyag borítású tanpályánk nem olvadékony, így a síiskolánk tovább tud működni.

Az 1/A pálya felső részén még összefüggő a hóréteg, ebből is látszik, hogy ahol kellően vastag volt a hó, ott még működőképes lenne a pálya. Sajnos a meglévő hóágyártó kapacitásunk erősen alulméretezett, nagyon kell, az egyébként már megkezdett, de leállított fejlesztés folytatása. Nagyon bízok benne, hogy Kormányunk, a beruházás folytatása mellett dönt.

Köszönjük az eddigi látogatást, 2 magyar sípálya még nyitva van!

Üdv! Gutbrod Rezső hóptimista üzemeltető, SMSZ síoktató!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.