Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sítanulás 2.0 topikból

ÜZENETEK (12)Időben csökkenő Időben csökkenő
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.03.30. 01:41
Marky!

Ahogy a Vendel is elmondta:-ja neha nyersen fogalmazok ..igy igaz sosem rossz szandekkal.

Megertem En az uzleti oldalat is..kell penzt csinalni...de amikor a suletlenseg egyetemi szinten van elmagyarazva... s a sok artatlan tatott szajjal eszi a hulyeseget... akkor az eloado elobb utobb maga is elhiszi!!

Peldaul feszitsd mega far meg csipozimaidat mielott csinalod a mozdulatokat...VICCELSZ ugye>??.Kerdes Ha bicepszezel probald felemelni a sulyt ..anelkul hogy megfeszited az izmadiat..probalj guggolast ..esetleg egylabast csinalni ugy hogy nem feszulnek a labizmaid...-kerlek szolj ha sikerul nekem nem megy...-..Amit akarok mondani erositeni kell ,,,jo gyakorlatokkal es tanulni sielni a jo technikaval...igy lesz meg az izom memoria s gondolkozas nelkul csinalod ha beidegzodik...Ha arra gondolsz mikor mit feszegetsz akkor olyan leszel mint a robot..LATSZIK is a videokon amit egyesek csinalnak!!

Szerintem a szonyeg meg muanyag palya az arra jo hogy egyensuly erzeket fejleszthetsz mert csuszol a lecen,- tehat instabil kozegben vagy kezdoknek is foleg!! DE technikai szempontbol ...NULLA!!...mert a jo mozgast azt nem tudod rajta csinalni..persze ha olyan akarsz lenni hogy.."Jol sielek mar a feketen is le tudok jonni""..akkor az mas oda minden jo!!!

Udv es remelem nincs harag!!!!SENKIVEL SEM!!!!!

Ez csak velemeny!!!!


Endre
Előzmény: (- Marky - 218695)
VÁrpád
265 élménybeszámolót írt
265
4 éve tag
2023.03.29. 21:38
Azért ez már a ló másik oldala! Amíg felnőtt embereknek napi szinten kell elmagyarázni, hogy egy cipzárkocsit, hogyan kell felhúzni úgy, hogy idő előtt ne mennyen tönkre, addig a síoktatónak is lessz munkája (még akkor is, ha nem bottal oldja a kötést) ! Endrének megvan a sajátos véleménye nem alaptalanul, (számtalan érvet, és ellenérvet tud felhozni bármilyen téma is legyen) amiben sokszor egyet tudok érteni! Nincs ő a síoktatók ellen, csak a szakma kontárjaitól kinyílik a bicska a zsebében! Nagyon sok véleményét elolvastam, hitelesnek gondolom! Van, hogy nyersen fogalmaz, aki akarja, érti miről beszél! Én is ismerem a müpálya előnyét és hátrányát, sajnos nekünk itthon, lehet már csak ez adatik!
Előzmény: (- Marky - 218695)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2023.03.29. 14:47
OK, akkor jelzem az oktatónak (aki elég magas szinten elismert a szakmában), hogy hagyja a francba az egészet és zárja be a termet :D
Előzmény: (endre77 218693)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.03.28. 23:10
Az alap egyensuly kiepiotesre jo de arra van sok mas egyszerubb dolog is!


De a muanyag palyaknak meg ennek a padloszonyegnek semmi koze a sielo tartashoz mozgashoz!!Sot kifejezetten ellen mozgas!

Nezd megmindenki kinyomja a hatsolyat es ott erolkodik emelgeti a belso labat meg egy csomo rossz dolog ..nem tudsz hutso ulesbol elore mozdulni sosem fogod megerzni a lec hajlast ami a lenyeg s nem lesz elrol elre gordulekeny valltas ..Egy gorcsos eroltetett feszitett mozgas lesz ennek finomnak kell lenni es gordulekenynek!!

Igen feszigetik a farizmaokat meg combizmokat ..meg minden mast na ez egy masik igen rossz dolog..de hat kinek a pap kinek a papne!!
Előzmény: (- Marky - 218690)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2023.03.28. 18:27
Úgy gondolod, hogy hátrány lenne ahhoz képest, mintha nyáron nem csinál semmit az ember?
Előzmény: (endre77 218687)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2023.03.28. 18:26
Próba nélkül bátor dolog véleményt alkotni :)

Az élményt valóban nem adja vissza (már csak azért is, mert nagyon fárasztó), nem is arról szól, de technikát csiszolni és kondit fenntartani tökéletes. Sokszor a hegyen nem tudsz annyira konctentrálni a külső körülmények miatt a mozgásodra, mint itt, főleg, hogy tükörben láthatod, mit csinálsz. Nekem bejött ,az itt gyakorolt mozdulatokat át tudtam menten télre és magasabb szinten tudtam folytatni kapásból a szezont, mit ahol előtte abbahagytam.

Egy sörre a hüttébe mondjuk valóban nem lehet kiállni, ez jelentős hátrány :D
Előzmény: (Bélapó 218688)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2023.03.28. 17:48
a guminő is megoldás...
Előzmény: (- Marky - 218686)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.03.28. 12:54
Marky abban nem vagyok biztos .....
Előzmény: (- Marky - 218686)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2023.03.28. 10:21
Azt az 5-6 napot szezonon kívül könnyen meg lehet toldani szőnyegen történő edzéssel!
Előzmény: (Bélapó 218682)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2023.03.28. 03:09
Eloszor technika aztan sebesseg!Magadtol/ videorol..az eleg nehez/ vagy valakitol aki tud segiteni..oktato vagy aki jol tud sielni..tanuld meg a jo technikat ..amirol beszelsz az olyan GS szeru sieles..S persze amit az elottem iro is irt a jo cucc feszes csizma ..jol beallitva es jo lec megfeleloen elokeszitve...A sebesseg majd jon de eloszor a technikat tedd rendbe tudd mit miert csinalsz es mikor!!!S akkor lesz magabiztossagod..nem csak megeresztjuk aztan lesz valami az gaz ..On es Kozveszelyes!!!
Előzmény: (HM76 218683)
HM76
43 élménybeszámolót írt
43
13 éve tag
2023.03.27. 22:39
Igazad van, ráadásul most kihagytam 4 évét és összességében sok körülmény nem volt ideális - de mikor az minden?
Van olyan tapasztaltom amúgy hogy pocsék felszerelést cserélve újra, milyen érzés egyik napról a másikra (szó szerint) elkezdeni tudni síelni, de a technika hiánya most a lejtőkön nagyon előjött, ami megakadályozza, hogy élvezzem ezt az egészet. Na majd jövő szezonban....
Előzmény: (Bélapó 218682)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2023.03.27. 20:40
ilyenkor mindenki tud rengeteg bölcsességet mondani. Hagy mondjak egyet én is, nem ellenkezve az előttem szólókkal. Hogy mennyire biztosan kezeled a léceidet attól is függ, évente mennyit vagy havon. Ha csak 5-6 napot, ne várj csodát! (MÉG A LEGSZUPEREBB OKTATÓTÓL SEM)

...és még egy: szerintem a jól síelők sem azért élvezik a síelést, mert jól síelnek, hanem azért síelnek jól, mert élvezik
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.