Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Időjárás Szlovákiában topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2085 élménybeszámolót írt
2085
17 éve tag
2023.04.18. 17:09
Igen, a zárlat júniusig tart. Mi az első túrát mindig július elejére tettük.

Hétvégén síeltem egy lelkes szlovák síalpinistával, idén sokszor jött le valamelyik, az általad is említett kuloárban vagy völgyben, számos képet mutatott ezekről a síelésekről.
Azt mondta, ő a zárlat után már nem csúszik, majd megkérdem, mennyire tartatják be ezt a szabályt.

A síalpinizmussal (vagy ha lesz erre jobb magyar kifejezés) jövőre többet foglalkozunk ezen az oldalon, hiszen 2026-ban már olimpiai sportág lesz.
Előzmény: (bouquetk 218747)
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2023.04.18. 16:14
Amennyire én tudom a Magas Tátrában június közepéig tart a téli zárlat. Ez alatt a turista utak jó része zárva van (nem használhatóak). Ez alól kivétel a nyitva lévő házakig vezető utak, meg a Magistrale jó része. A síalpinizmus (ahogy ők hívják) egy érdekes ügy, mert a turista utakat elvileg nem lehet elhagyni, de ez nyilván értelmezhetetlen. Szokott lenni egy igen szűk listájuk, hogy melyik völgyekben engedélyezett. Ez egy meglehetősen komolytalan történet, mert pl. amikor még érintett voltam és néztem, a Menguszfalvi völgy nem volt engedélyezett. Ez kb. a legnépszerűbb völgy, ott van a Poprádi ház, sokan mennek a Tengerszem csúcsra is, valameddig lécen. Van egy csomó jó sítúra út, Sátán kuloár, Pátria kuloár, Omladék völgy stb.
A tiltás ellenére bőven mozognak erre a népek, nemigen emlékszem olyan esetre, hogy valakinek is szóltak volna emiatt.
Bata Attila
2085 élménybeszámolót írt
2085
17 éve tag
2023.04.18. 15:16
Síelés Szlovákiában a szezon hátralévő részében:

Tátralomnic alsó rész
Április 16-án bezárt.

Tátralomnic-Lomnici-nyereg
Április utolsó hétvégéjén + május 1., valamint a május 6-7-i hétvége

Csorbató
Április 23-ig naponta. Április utolsó hétvégéjén + május 1., valamint a május 6-7-i hétvége

Chopok
Április 23-ig naponta. Április utolsó hétvégéjén + május 1., valamint a május 6-7-i hétvége

Rohács
Április 16-án bezárt, de megfelelő hóviszonyok esetén az április 22-i hétvégére kinyitnak.

Hiába méteres a hó, mostantól a sítúrázás (síalpinizmus) tiltott a menedékházak feletti régiókban a Magas-Tátrában.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.