Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Chopok dél és észak topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
blaho82
43 élménybeszámolót írt
43
15 éve tag
2010.01.17. 11:17
Szia!

Ez nagyon jó hir számunkra mert mi is készülünk fel csütörtökön.Bár az idjárás kicsit más lesz mert szórványos havazásokat mondanak.Szerintem csak a tiszta idő és a remek látási viszonyok miatt nyitották ki a teljes pályát mikor ti voltatok, de legyen szerencsénk nekünk is.Az árakról tudna valaki irni?A weboldalon 19eurot irnak amig a teljes pálya ki nem nyit.Akkor most mennyibe is kerül a bérlet?
Előzmény: (megyesz 80448)
megyesz
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2010.01.17. 10:58
Nos tegnap megvolt az ideny elso sielese Chopok-juh-n.

Roviden: nem csalodtunk, nagyszeru nap volt!

Egy kicsit hosszabban: a meghirdetettnek megfeleloen az idenyben eloszor, megnyitottak a felso reszt is, ami nem csak a C felvono beinditasabol allt, hanem meg az F felvonot is elinditottak, magyaran a csucsig fel lehetett menni!
Reggelrol az egesz hegy napsutesben uszott, viszont deltol 1600-1700 m felett elkezdett bekodosodni.

Hoviszonyok: a hojelenteseknek megfeleloen alul 70-80 cm ho volt, viszont felul teljesen pozitiv meglepeteskent a "hirdetett" 40 cm helyett szinten 70-80 cm volt, bar az egyik homerce 100 cm-t mutatott!!! (mondjuk ez valoszinu a szel hatasa lehetett)

Palyak: 1-es ill. 6-os palya nagyszeru, leratrakolt allapotban volt csak keso delutanra kezdtek el egy picit jegesedni. A felso (2,3-as) palyak valamint a free-ride zonak a keves ho ellenere ill. a varthoz kepest fantasztikusak voltak.
Persze valoban, ahol maskor "hotenger" volt, ott most sok helyen torpefenyok kozepe-tetje kandikalt ki a ho alol es persze sziklakkal is el voltunk latva boven... :) Azert itt megiscsak az 1-1.5 meter a ho lenne termeszetes ilyenkor...
Viszont annak koszonhetoen hogy eddig a felso reszek zarva voltak, nem volt sehol osszeturva a ho, s igy rengeteg szuzhavas resz volt!
Egy nagyon rossz resz volt: a 3-as palyan az erdohatar korul ahol mar becsusznal az erdobe volt egy 100-150 meteres resz ahol hatalmas buckak voltak, (ez maskor siman atsielheto resz)s eleg nehez volt atjutni rajta, bar engem ez sem zavart kulonosebben...

Ja meg valami fontos: sorbanallas 0 perc, s a szlovak sor meg mindig nagyon finom!!! :)
Előzmény: (megyesz 80133)
IMG-6671.JPG
IMG-6662.JPG
IMG-6663.JPG
IMG-6679.JPG
IMG-6681.JPG
IMG-6683.JPG
IMG-6704.JPG
IMG-6702.JPG
IMG-6678.JPG
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.01.15. 09:47
megyesz, csak óvatosan:)

A Kosodrevina felett van egy folyosó, ami viszonylag sziklamentes, az van kijelölve pályának. De még azon is kevésnek tűnik a 40 centi. Asszem egy sekély árokszerű mélyedés, amit talán a szél befújt hóval és akkor ott talán le lehet normálisan csúszni. Nem tudom. Kíváncsian várom a beszámolókat. De szerintem senki se induljon nagy reményekkel.

Pár képet feltöltöttem Szeptember 22.-én. Egy ízelítő, alapból ilyen a "talaj":
Előzmény: (megyesz 80133)
800-aranyok.jpg
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2010.01.15. 05:35
40 cm hóban őrültség felmenni, még régi léccel is. Hááát, kíváncsian várom a beszámolókat...:)
Előzmény: (megyesz 80133)
megyesz
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2010.01.15. 02:22
Gggggyerekek!!! Isten szolott belolem!!! :)))
(Pedig am tenyleg nem tudtam semmit... a sielok 6. vagy hanyadik erzeke... :) )
Chopok del fun-ok, tudjatok merre vezet minden ut a hetvegen!!! Bizony nem Romaba... :)
Azt halkan jegyzem meg, a 40 cm miatt termeszetesen csak a "regi" lecem lesz bevetve! :)
Előzmény: (Mil 80131)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.01.15. 01:21
Tényleg azt írják, hogy szombaton elindítják a Kosodrevina melletti felső tárcsást (C), 40 cm hóval... Nem semmi. Tyíí, hogy ebből mi lesz!

http://www.jasna.sk/resort/cableways-lifts-trails/en/winter/

"from 16 Jan. the ski lift 'C' at Kosodrevina will start operating

the pistes No. 2 - Kosodrevina and No. 3 Chopok-Dereše-Krupová will be open (40 cm of snow)
WARNING: The pistes No. 2 and 3 will operate as free-ride zones, i.e. they will not be maintained for the time being due to the lack of snow in this area. Ski passes will be available for the discount prices"
Előzmény: (blaho82 80130)
blaho82
43 élménybeszámolót írt
43
15 éve tag
2010.01.15. 00:32
Sziasztok!

Január 16.-ától lehet sielni a fenti részen is. Elinditják a C felvonót is a többi felső felvonók továbbra is zárva lesznek.Mivel kevés a hó igy ezek a pályák kezeletlenek .Itt lehet jót freeride sizni.Le lehet majd csúszni a hosszú 3-as pályán is.A legfelső részt 1,5m alatt nem nyitják ki a sziklák végett.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.