Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a All mountain? topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.02.19. 16:45
Hi SupiD!
Nos +néztem! Ha akkora a fórum, mint mondod, érdekes, hogy hány tulajdonos (használó) véleménye alapján állt össze a sorrend! Engem nem győzött meg. 3-8 vélemény alapján összeállt sorrendet én nem tudok komolyan venni, hacsak az összes lécet nem próbálta az illető és az alapján állítja fel a sorrendet. Persze ehhez "kifogástalan" sítudással kell rendelkeznie a tesztelőnek.
supersport dude
234 élménybeszámolót írt
234
17 éve tag
2010.02.19. 15:31
Az EpicSki fóruma (ami - bocsi sielok.hu, tényleg a legkomolyabb fórum ott kint) így közelíti meg a kérdést:

http://www.epicski.com/products/category/alpine-skis

Van szavazatok alapján kategória-független sorrend is, érdekes megnézni.
Előzmény: (deckard 84755)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.02.17. 21:24
:-D
Az mind semmi!! Néha úgy is szuszogok!!
A sötéttel ne konfrontálódj!!! A sötétben inkább matass!:D
(persze legyen ott egy női személy, mert csak úgy van értelme!!!)
Előzmény: (maci-laci 84972)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.02.17. 20:28
Magam is ezt írtam egy kicsit burkoltam.Viszont már nem tudom megállni,hogy Bukfenc profilképéhez ne fűzzek hozzá egy kis szösszenetet.Kedves Bukfenc bocs de ezen a képen(profil) úgy nézel ki mint Darth Vader.Remélem nem veszed a szívedre mert a sötét oldal veled van és nem szeretnék vele konfrontálódni.
Előzmény: (Bukfenc 84949)
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.02.17. 17:59
Igazad van Péter! Hagyd magad! Előbb szabadulsz!! :)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.02.16. 21:09
Hello Deckard!

Ehhez nem tudok többet hozzátenni, mint hogy okos vagy, te nyertél.
Éljen soká britiskolumbija!

Üdv: Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (deckard 84755)
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2010.02.16. 12:23
Helló Péter,

Engem viszont, mivel felhasználó és nem kereskedő vagyok, nem a cégek marketingrészlegének szlogenjei és kategóriái érdekelnek, hanem a tényleges felhasználók tapasztalatai... Egyébként, mivel az utóbbi két szezonben sít kerestem magamnak, én is meglehetősen otthon vagyok az ebben a kategóriában a lécek paramétereit és a vele való tapasztalatok tekintetve is. Azt gondolom, mivel ez egy fórum és, mint olyan, a tapasztalatok megosztását is szolgálja, az én megközelítésemnek legalább annyi, ha nem több helye van, mint a sígyártók marketinganyagának. Ez utóbbi egyébként némi nyelvtudással a gyártó honlapjáról is begyűjthető, csak éppen a paraméterektől eltekintve semmilyen hasznos információértékkel nem bír. Mellesleg 50-50%-ra a 76-80-as közép egy vicc, ugyanis, mint már említettem, sokkat nem hoz a mély/tört hóban.
Különben nagyjából minden elhangzott a topicnyitó felvetésére: 1) meg kell tanulni sízni a ményhóban pályán kívül: ez alapvetően a mélytehermentesítés (kompressziós lendület vagy hogy hívják mostanság) elsajátítását jelenti. 2) akkor viszont már nagyon nem akar az ember pályán sízni, úgyhogy vesz egy széles sít :))))) 15-21 méteres rádiusszal... 3) mégjobban rákattan a dologra és vesz egy mégszélesebbet 27-35 m rádiusszal a nagysebességű backcountry veretéshez :))))

"Biztos tudnék két snowboard-al is a lábamon sízni pályán, de nem vonz, illetve Ford Fairlane-t idézve: olyan lenne ilyen széles lécekkel sízni, mint sajtreszelővel r****olni: Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas."
Biztos tudnál, csak vszínűleg nem próbáltál széles sível sízni, különben nem írnál ilyen f***ságokat...

üdv,

deckard
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.