Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbérlet átruházása topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.02.23. 10:06
"Rendben!
Attól mindenesetre talán végérvényesen sikerült elvennetek a kedvem, hogy Ausztriában próbáljak síelni."

Mutass nekem egyetlen olyan terepet Európában, ahol átruházható a bérlet.
Előzmény: (Taormina 85671)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2010.02.23. 09:12
Rendben!
Attól mindenesetre talán végérvényesen sikerült elvennetek a kedvem, hogy Ausztriában próbáljak síelni. De sajnos evvel valószínüleg magamra maradok, ott pedig marad a gátlástalan nyerészkedés.

Egy alapvetö tévedésben azonban mindenképp szeretnélek még kijavítani, ha megengeded:
a kötelezö felelösségbiztosítás minden fajtája, mindenhol és mindenkor a világon ARRA A KÁRRA VONATKOZIK, AMIT TE ESETLEGESEN MÀSOKNAK OKOZHATSZ. Ilyen a gépjármü felelösségbiztosítás, a Németországban jóformán mindenkinek kötelezö un. Haftpflichtversicherung, de még az ügyvédek, orvosok, építészek által kötelezöen kötendö felelösségbiztosítás is. Azt tehát nem a kár potenciális elszenvedöje, hanem okozója köti.
A legjobbakat!
Tao
Előzmény: (Agent 85664)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.02.23. 08:26
"Ezt az esetet mi itt Europában "kötelezö felelösségbiztosítás"-nak szoktuk nevezni."

Mi is annak nevezzük itt Európában, viszont a kötelező felelősségbiztosítást mindenhol a biztosított személy fizeti.

Bármely tömegközlekedési eszköz bérlet/jegy árába be van építve a biztosítási díj, Németországban is.
Szerintem annyiban le lehetne zárni ezt a témát, hogy ez igazából nem probléma, gumicsont, amin lehet rágódni, de felesleges. Ha annyira feszélyez a dolog, akkor szerintem próbálj meg bármely lift üzemeltető társasághoz fordulni (németországihoz!) a panasszal, személy szerint továbbra is úgy érzem, hogy a bérlet áráért megfelelő szolgáltatást kapok, a használat feltételei pedig kötelezőek rám nézve, ugyanúgy mint pl. a dohányzás tilalma a felvonóban (mondjuk ezt nekem nem nehéz betartanom:)), vagy annak a rendeltetésszerű használata.

"A síliftkezelö szabályainak egyetlen célja az illetö zsebeinek minél gyorsabb degeszre tömése minél kevesebb ellenszolgáltatás ellenében."

A sílift építése óriási pénzbe került, az üzemeltetés pénzbe kerül (villanyszámla, dolgozók bére, stb.), a karbantartás pénzbe kerül, a hóágyúzás rengeteg pénzbe kerül, a pályakarbantartás pénzbe kerül, a ratrak pénzbe kerül, a motoros szán pénzbe kerül, mindezt persze úgy hogy nyáron gyakorlatilag deficites holtszezon van, szerintem nem bonyolult megérteni, hogy ehhez sok bérletet kell eladni sok pénzért.
Előzmény: (Taormina 85660)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2010.02.23. 08:02
Hát ez meg tényleg mindennek a teteje! Erre az esetre nyilvánvalóan nem az utasnak, hanem az üzemeltetönek kell biztosítást kötnie.
Ezt az esetet mi itt Europában "kötelezö felelösségbiztosítás"-nak szoktuk nevezni.
Vagy képzeld el, mi lenne, ha mondjuk 100 km/h-val ütköznék valakivel az autópályán, az utasom nyakát szegné, a biztosítóm meg a vállát vonogatná, hogy "de az illetö nem volt biztosítva". Szerintem ez még Papua-New Guineaban sem menne át!
Előzmény: (Agent 85654)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2010.02.23. 07:58
Sürgösségi ellátásra attól vagy jogosult, hogy van egy Europa-szerte érvényes betegbiztosításod.
Azt, hogy melyik biztosító és ellátó intézmény ezt hogy intézi, viszont már töle függ. Bizony mindkét térfélen elöfordulnak sajnos olyan gagyi intézmények, akik az általad írt megoldást választják. Emiatt szokás külön biztosítást kötni. De jogosult vagy rá, az tény.
Előzmény: (Leci85 85652)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.02.23. 05:49
Nem, a bérlet árában lévő biztosítás arra vonatkozik, ha a felvonó meghibásodása miatt ér baleset, a pályán továbbra is baleset biztosítás kell.
Előzmény: (Leci85 85652)
Leci85
43 élménybeszámolót írt
43
20 éve tag
2010.02.23. 01:46
Sziasztok,

Az összes Ausztriában vásárolt síbérlettel jogosult vagyok egészségügyi ellátásra??? Szoval ha eltöröm a lábam, lehoznak tepsiben vagy elvisznek helikopterrel a legközelebbi kórházba...ellátnak, megműtenek...stb...és nem kell kifizetnem? vagy adnak egy számlát és ki kell fizetnem,aztán majd itthon elrendezem???

köszi
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.