Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Hova érdemes síelni menni az Olaszoknál? topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
SíMan
426 élménybeszámolót írt
426
17 éve tag
2010.04.08. 22:55
Miért akar másik helyre menni? Jó kérdés! Több oka is van: Mert Kronplatz mellett a szállás egyszerűen szuper, gyönyörű és olcsó, mert a Sella Ronda területei nekem jobban bejönnek, sokkal szebbek, mert közel vannak, mert telhetetlen vagyok!
Előzmény: (TZoli 88752)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2010.04.08. 21:24
Nem értem, hogyha valaki elmegy egy olyan helyre mint Kronplatz, miért akar másik helyre menni. Több hét alatt sem lehet megunni. Az említett másik helyek meg mégnagyobbak, igaz Val Gardena nem teljesen egybefüggő, de többszáz km. Ha itt akarsz síelni, akkor ide menjél.
Előzmény: (SíMan 88579)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2010.04.08. 21:18
Tonale úgy hírdeti magát, hogy az egyik leghosszabb pályával rendelkezik a Dolomitokban. Ha jól emlékszem 11 km-nek mondták, ha a Pressena glecser tetjéről indulsz (3020 m), és a kabinos alatti fekete pályán lemész. Persze ez csak némi gyakorlás után jön össze. Mert a gleccser után van egy sík rész, majd egy emelkedő. Kell a lendület, ha nem akarsz lecsatolni. Nekem egyszer sem jött össze, de a liftkezelőket láttam amint mellettem elmenve éppen még megállás nélkül át tudtak csúszni. Viszont szerintem valamivel több mint 900 km Bp-től.
Előzmény: (envoken 88573)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
SíMan
426 élménybeszámolót írt
426
17 éve tag
2010.04.02. 20:41
Szia! Szerintem érdemes Kronplatzot megcélozni és onnan át lehet menni Alta Badiara, Val Gardenara! Egyik jobb, mint a másik! Minden feltételednek megfelelnek és még azon is túl!
Előzmény: (envoken 88573)
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2010.04.02. 18:00
Szia!

Most így hirtelen 2 síterep urgott be:

Bormio: 1800 méter szintkülönbség jó hosszú pályákkal, igaz ez már 920 km-re van Pesttől: https://sielok.hu/siterep/bormio/

Val di Fiemme, azon belül Alpe Cermis: szintén egy kb 6 km hosszú völgybe vezető pályával, de csak jó hó esetén síelhető végig. (ottjártamkor csak a középállomásig lehetett síelni, pedig febr. eleje volt)
https://sielok.hu/siterep/fiemme/

Vagy esetleg próbáld ki a síterep-keresőnket:
https://sielok.hu/norobot/terepkeresobeallitas/sitereplista/ - a leghosszabb pályára ugyan nem lehet rákeresni, viszont ha nagy szintkülönbséget adsz meg, akkor valószínűsíthetően a hosszabb pályákkal rendelkező helyeket dobja ki a kereső!
Előzmény: (envoken 88573)
envoken
183 élménybeszámolót írt
183
15 éve tag
2010.04.02. 16:17
Sziasztok!

Én azt kérdezném tőletek, hogy ilyen 900km-es távolságon belül (BP-től ) hol találok olyan pályarendszert, ami azért hosszabb pályákkal rendelkezik, mint 2-3 km. Ha jól néztem, láttam akkor pl Tonale,Latemar, Livigno egyik sem a hosszú pályáiról híres.
Köszi a segítséget, nem igazán vok képben az Olaszországi pályákkal, de nagyon elszeretnék menni valahova jövőre, mert mindenki csak dicséri Ausztriához képest :)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.