Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelős álmok topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.21. 12:03
Kedves Laci!
Az az Edison gyerek mást is mondott. Amikor megmutatták neki az első írógépet panaszkodtak, hogy nem működik rendesen. Edison ránézett az olmótlan fekete dobozra, s így szólt: Nem is lehet jó, mert nem szép.
Ezért írtam azt, hogy szeretnék szépen síelni.
Mellesleg az évek során bizonyos törzsfejlődésen esek át.
Első szárnyaszegett próbálkozásaim még a rezgő térdekről szóltak. Szenvedtem, s bizony féltem is. Nem vagyok már gyermek. ezért ha földet fogok annak nyoma van. Óvatos voltam, s próbáltam a magam erejéből megcsinálni mindent. Nem mentem oktatóhoz és erőből síeltem, fájós térdekkel,átizzadt kabátban.
Később ha találtam valami kedvemre való lejtőt ott egész nap elleledztem, s csúszkáltam kedvemre, élvezve a telet.
Ekkor egy ismerősöm aki hátrafelé olyan ütemben síelt, mint én előre, azt mondta, nem lehet rám mondani, hogy gyáva vagyok. Talán egyre kevesebb szükségem arra a bárorságra, s helyébe a magabiztosság jön.
Ma már keresem a kihívásokat, szeretek együttműködni a hegy minden részével, nem csak a nekem tetszőkkel. Mivel korosodván fogy az erőm sokkal takarékosabban síelek, már a kabátom sem izzad át. S ennek ellenére mennyiségileg nagyságrendekkel többet teljesítek.
Néha megyek egy nálam jobban, szebben síelő után s próbálom ellesni mozdulatait. Van amikor napokat arra szánok, hogy mozdulatokat gyakoroljak, s örülök, ha eltalálok valamit.
Még tanulok, s azt hiszem amíg ki tudok vánszorogni a lejtőkre tanulni is fogok. Várom a szezont, mert bizonyos okok miatt egészségi állapotom, erőnlétem nem a régi. Próbálgatni fogom magam. Úgy gondolom a gyengeségeket majd fejben, ébren álmodva tudom kompenzálni.
Aztán olvasok sorok között is. Fogunk találkozni a hómezőkön is, nem csak itt a fórumon.
Ezt lehet tervnek mondani?
Csabor
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.11.21. 11:31
"Sok ember azért nem ismeri fel a lehetőséget, mert az általában munkaruhát visel."

hmm mennyire igaz ez, nagyon jó idézet :D én még annyival egészíteném ki az, hogy sokan felismerik a munkásruhát viselő embert, ámbár óvakodnak tőle
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.11.21. 09:35
Szia Csabor!

"Talán annyira szeretnék szépen síelni, mint jól zenélni valami hangszeren." , írod.

Mi azt mondjuk, ami szép, az jó is! Akár zene, akár síelés.

Csak hát, ugye, a munka!

Egy idézet Thomas Edisontól, (és természetesen csak a síelésre gondolok, amikor idézem): "Sok ember azért nem ismeri fel a lehetőséget, mert az általában munkaruhát visel."

Te hogy állsz ezzel? Álom marad, vagy van már valami terved?
Előzmény: (csabor 94089)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.20. 22:22
Alvás közben még soha nem álmodtam síelésről. Valószínű azért, mert ha néha álmodom az nem kellemes álom. Másnap kevesebbet vacsizom.
Ébren viszont nagyon gyakran azt álmodom, hogy megtanultam síelni. Talán annyira szeretnék szépen síelni, mint jól zenélni valami hangszeren.
De csodálatos is lenne zenélni lefelé egy lejtőn!

Csabor
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.