Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Snowboard bakancsok topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
sagai
9 élménybeszámolót írt
9
14 éve tag
2010.11.30. 23:21
a gyorsfűzős yo.
viszont érdemes előre felkészülni arra, hogy a zsinór elkezdhet felbomlani, főleg a tetején levő védőháló és ha az elkezdi megadni magát, akkor jön a zsinór belseje, ezt pár nap alatt tudja produkálni.
megoldás 1:
teflon szalagot visz az ember magával és mikor ilyet lát, betekeri vele.
megoldás 2:
behúzó szerszámot és pót zsinórt visz az ember magával és tudja hogy kell csinálni a cserét.

Frencseknél pl. mint égen a fehér holló olyan ritka a Burton, elég gáz tud lenni hetes csúszásnál
üdv
Sz.
Előzmény: (Rajah975 95190)
Rajah975
61 élménybeszámolót írt
61
14 éve tag
2010.11.30. 12:47
Szerintem - és nagyon kihagsúlyoznám, hogy szerintem, szal ha hülyeség, nyugodtan hurrogjatok le :-) - a sb bakancsnál a keménység ugyanazt jelenti, mint a síbakancsnál. Azaz mekkora erő hatására hajlik meg előre, oldalra, stb.
Ez - ismét szerintem - a boardos stílusától függ. Parkban, ugrálásnál, puha bakanccsal jobban tudod hajlítani a lábad, ergo jobban csinálod az ugri-bugrit. Kemény bakanccsal kisebb erővel tudod a deszkának átadni a mozdulatot, mert a cipő is beleteszi a saját keménységét, ami viszont pályán való száguldozásnál előnyös.

De mondom, ez nem tudomány, ez a saját tapasztalatom. A régi bakancsom elég puha volt, egy keményebb lábujj élezésnél elég erősen kellett tolni. Az új bakancsom kemény, az minden erőfeszítés nélkül viszi át az erőt a deszkára.

Azt nem tudom, hogy a tapasztalat szempontjából ez mennyire mérvadó. Nem látom sok értelmét annak, hogy mondjuk kezdőknek puhább bakanccsal kell menni. Szal szerintem stílus, de biztos van pár kolléga, aki a tudományt is ismeri mögötte és megcáfol vagy megerősít.

Ja, mindezt csak azért írtam, mert érdekel engem is és hátha megtudom az igazat :-)

Meg még egy dolog. Ha futja a keretből, keress gyorsfűzős cipőt. Hidd el, áldani fogod az eget, mikor megállsz pihenni és egy mozdulattal fellazítod a cipőt, aztán indulásnál egy másikkal behúzod és nem kell kötözgetni kesztyű nélkül :-)

R.
Előzmény: (denes83 95068)
denes83
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2010.11.29. 19:22
Köszi szépen. Hát lehet csemegézni az biztos. Még egy kérdés 2-es és 4-es keménységi fok között mi a különbség, egyáltalán mit értünk keménységi fok alatt?

Üdv
Előzmény: (TGeree 94632)
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2010.11.22. 23:31
Ahogy minerel írta, vagy még:

http://www.wind-surf.hu/termekek/snowboard_si/cipok/cipok_99.htm

vagy https://www.snowman.hu, de ha evee nem Aspenben lenne, ő bitos mondana Burton boltot is!
Előzmény: (denes83 94257)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.11.22. 18:57
Pl. itt:
http://www.snowboardshop.hu/boots.php

van azért pár cipő a 170USD-s kategóriában
Előzmény: (denes83 94257)
denes83
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
2010.11.22. 18:37
Sziasztok!

Elgondolkodtam azon amiket írtatok és tényleg igazatok van. Szerintem marad az itthoni vásárlás. Esetleg tudtok abban segíteni, hol érdemes nézelődni?

Köszönöm a válaszaitokat!

Üdv
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.