Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sítudásunk mások szerint topikból

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2010.12.01. 14:33
Azt a kaszálást nagyon szívesen megnézném még egyszer. Én voltam a leginkább szenvedő fél(na meg a lécem) de én is jót mulattam rajta.
Előzmény: (maci-laci 95384)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.01. 13:49
Én bármilyenen, csak ne legyen jeges! Mindegyiket másért szeretem. A meredeken alpint síelek, az enyhébbeken vegyesen, a legenyhébbeken igyekszem gyakorolni az egylábazást is.
Nem hiszem, hogy ezzel egyedül lennék...
Miért, neked van konkrét favoritod?
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.12.01. 13:14
Akkor engedek a nyomásnak és értékelem Gyula OT béli teljesítményét. Rossz volt nézni a szenvedését, hogy nem mehetett(nagyon helyesen nem mert) az Ő megszokott tempójával és nem karcolhatott szép hosszú íveket.Maximum csak a kék pályák hosszú egyenes részeit merte megereszteni egy kicsit. Hallkan jegyzem meg én ennyi vassal biztosan nem mernék síelni :D. No és a technikáját nem igazán nekem kellene bírálnom mivel jobban síel nálam.
Előzmény: (klaci 95407)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.01. 12:46
" hús vér" >>> pontosítsunk: hús-vér-fém (bennem is van).
"csak egy nick túrót se ér." >>> kávét sem, Gyulám, kávét sem...

Komolyan:
Nem akarok én itt merev kliséket felállítani, csak gondoltam, árnyaljuk kissé a képet. És ha van rá lehetőség, külső szemlélő bevonásával.
Persze így se lenne semmire garancia, csak talán egy kicsivel nagyobb esély.

Téged pl. nem érdekelne, hogy hogy értékeli a tudományodat Replaci, Szab, vagy Sörapu (jaj, Maci-Lacit ki ne felejtsem!)?

Engem pl. látott Visegrádon Replaci, Rezső, és Pedro, ha ők azt mondják, nem P8, csak P3, vagy K10, akkor nem veszem sértésnek, hanem elgondolgodok. Persze az is lehet, hogy valaki alulértékeli önmagát, akkor meg jól is eshet.
Na ennyi...
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.01. 11:23
"Lehet, hogy az én K9-em másnál P2? Ha igen, van ennek értelme?"

Szerintem igen, mert mindkettőből azt látom, hogy a kék/piros határon van, míg a sima kék és sima piros semmi ilyen infót nem ad.

Az egésznek lehet annyi értelme/előnye, hogy pl. egy 1 napra összeverődött társaság nagyobb eséllyel tud hasonló tudású csoportokra oszlani. Mert annak se jó, aki megszakad, hogy tartsa a lépést, de annak se, aki állandóan csak a másikra vár... már ha az a cél, hogy mindenki normálisan szétsíelje az agyát...
Előzmény: (vasssy 95380)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.12.01. 10:53
No csak előkerült az elveszett ember és már szítja is a tüzet. Ami a csapat tudását illeti igazából fütyülök rá mert baromira jól éreztük magunkat jó levegőn csodálatos környezetben voltunk és jókat síeltünk. Számomra ez a legfontosabb.
Ami a sítudásomat illeti egy értő ember biztos, hogy kisebb könyvet tudna írni a hibáimról de biztonságosan másokra figyelve(bocs Laca,Robi a kaszálásért:D) síelek.
Előzmény: (Sörapu. 95371)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.12.01. 10:43
Laci, én elhiszem neked a P8-at, sőt! :-) De mihez képest? Hol ér véget a P10 és hol kezdődik az F1? (nem az Ecclestone féle :-) ) Vannak/lehetnek éles határok ilyen felbontású skálán? Nálunk a cégnél fizetési sávok vannak, ami pozíciókhoz van rendelve, de amannyire tudjuk elég erős átfedések vannak köztük. Lehet, hogy az én K9-em másnál P2? Ha igen, van ennek értelme?

Ez a topik nagyon jó, ha a többiek értékelnek minket, hiszen mások jobban látnak minket kívülről, mint mi magunk, de a hozzászólás mellett megjelenő ikonoknak bőven elegendő ek a 3 fokozat. Itt még akár meg is dorgálhatjuk egymást, hogy "pirosítsd vissza azt a feketét!" vagy "ejnye huligan, te nem kék vagy!" Azt, hogy P1 vagy F9, azt megbeszélhetjük ebben a topikban, ha vannak konkrét határok, de a legjobb lenne hibafelismerésre, kijavításra használni. Szerintem.

De tényleg jó 5let!!! :-)
Előzmény: (klaci 95362)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2010.12.01. 10:25
Teljesen egyetértek! Mindenkinek vannak jobb és rosszabb napjai. Tudom, Replaci erre azt mondaná, hogy a jó síelő mindenféle pálya/időjárás és egyéb körülmények között egyenletes teljesítményt nyújt (bocs Laci, tudom, most sarkítok) de itt legtöbbünk (sajnos) nem 100-120 napot tölt havon szezononként mint az oktatók (Stani, Lackó, Tihanyi Zsolt és a többiek) és így befolyásol minket, hogy mikor síeltünk utoljára, mennyit túlóráztunk előző héten... stb. Akkor már nem is síelhetünk jól?
Előzmény: (Sörapu. 95371)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.12.01. 09:49
Nekem nap közben is változik a sítudásom.
K5 reggel első csúszás - oka másnaposság. Ilyenkor nem tudom még koordinálni mozgásomat, cél a felvonó megtalálása. Ha ez nem megy legalább valamelyik cimborát keresem izgatottan, aki ha tud segít.
P1-3 Egy két csúszás után elérem, már kezdek látni a pályán, bevállalok piros lejtőket is.
P5 Ezt a szintet akkor érem el amikor már a lándzsás útifűszirupot is megkóstoltam. Ilyenkor felbátorodok, jöhetnek a buckapályák.
P7 Na ezt a szintet csak nagyon ritkán érem el. Pl ha mindenki otthon hagyja a lapost és valami megmagyarázhatatlan okból nem megyek be a többiekkel hüttézni hanem csúszok.
De mivel engem mindig berángatnak délután már lilul a kép és lassan átcsap ismét kékbe.
Persze este sem lehet teljesen kiengedni, mert vannak olyan szállások is, ahol fekete pályán kell lejönni az emeltről.
Igaz Vili?
Előzmény: (klaci 95362)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.01. 09:39
Gyula, akkor legalább a Hütte-teljesítményeket értékeld... :-)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.01. 09:36
Az okát nem tudom, de a megoldást igen: ugorj indián-fejest, nem fogsz billegni!
:-)
Előzmény: (huligan 95366)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.01. 09:32
Én amikor helikopterből ugrok ki a jobb kezemmel mindig többet kell dolgoznom az egyensúly megtartása végett a levegőben. Lehet rossz az alapugrásom, elbillenek balra egy picit (pedig jobb oldalon van a májam), mi lehet az oka segítsetek!!!
Előzmény: (klaci 95362)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.12.01. 09:27
Szia Csabor!

Említetted valahol, hogy gondolkozol elindulni magyar bajnokságban vagy kupán (valamelyiken/mindegyiken)!!!

Sokkal, de sokkal több ilyen ember kellene Magyarországra.

Nem értem miért nem sorakoznak százával az amatőr versenyzők a rajtnál. Ezek a versenyek róluk is legalább annyira szólnak, mint a "profikról"!

Az hogy ki hogy tud síelni szerintem segíthetné bekategorizálni egy síverseny (mondjuk sielok.hu kupa) és megkérnénk Replacit, hogy Ő tűzze a pályát. Lehetne benne minden, jégtől a szűzhóig...:DDD

Egyébként én nem támogatom ezt a ki mennyire tud dolgot, mert nem érdekel!

Az ember a fontos, a természet és a jó levegő. Ha meg valaki 10 évesen feketét ad magának tegye, megteheti. Nem ettől lesz a szemembe VALAKI vagy éppen SENKI!

De ettől függetlenül az értékelési szempontok érdekesek lehetnek.
Előzmény: (csabor 95348)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.01. 09:24
"Laci megigérem, hogy nem megyek gyepsízni, ha visszavonod a topicot!"
Na ezek után pláne nem vonom vissza!!! :-)))

A többieknek...
Nem azért vetettem fel a témát, hogy embereket összeugrasszak, de szerintem tényleg nem mindegy ki mondja egy pályáról, lécről, bakiról, hogy gagyi, vagy túl kemény. Azért igyekeztem megszólítani a 13-akat, mert ők most együtt voltak, és nyilván mindenki el tudja helyezni magát egy rangsorban. És miért kellene megsértődni azon, ha valaki gyengébbnek tart engem, mint én magamat?
Én egyébként azt tartom jó síelőnek aki tudja az alpin és a carving technikát is, bármilyen kezelt pályán lejön biztonsággal, és szemre is szépen síel. Ez utóbbi amúgy szerintem eleve feltételezi az előbbieket.

Szóval a 13-aktól egy kicsivel több kurázsit vártam volna...
Hogy segítsem a besorolást, ha valaki mégis venné a bátorságot, magamnak adok egy P8-at. Kezelt pályákon jól elboldogulok, tudok lassan és ha kell gyorsan is menni, de nem merek száguldani. Zavar a jeges pálya, sőt félek is tőle, és bár egyre többet kimerészkedek a pálya melletti mélyhóba, azért itt még sokat kell fejlődnöm. Gyakorolgatom az egylábazást, de nem szoktam hátrafelé síelni. Az erdei csapások nem vonzzanak, (félek), de kifejezetten élvezem a túrt, összebuckásodott havat. Az igazi buckapálya viszont, ha meredek, még túl nagy kihívás számomra.
Én valahogy így látom magamat...
És szerintem tényleg jó lenne a szinenkénti 10-es skála lehetősége.
Előzmény: (csabor 95348)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.12.01. 07:37
Szerencsére esik a hó. Ez talán elmossa azt a mindent elsöprő agyrohamot ami reggelenként fáradt szemeimet nyitogatja a fórum oldalairól.
Miről is beszélünk?
Kasztosodunk?
Ha X lábam van, csalinkázik a bokám, kaszálok a botokkal (nem kívánt törlendő) már nem vagyok rendes ember?
Meg kell néznem valaki videóját (lehetőleg többet, amit lehetőleg profi stábbal készítettek, hajnali órákban, amikor a fény melegsége legjobb a tájfelvételekhez..), hogy a véleményét annak megfelelően értékeljem a fórumban? Nem az a lényeg mit mond? Nem az a lényeg szereti e a síelést, szereti e a többi síelőt? Megfelelően viselkedik a pályákon, ad abszurdum ért a témához?
Én például most vettem észre, hogy az ikonok szine lehet eltérő. Slendrián egy pacák vagyok, ebből is látszik.

Laci megigérem, hogy nem megyek gyepsízni, ha visszavonod a topicot!
Innen a valóságot írom: nem tudok síelni.
Csabor
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.