Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Bébi sízés avagy gyerekkel utazom! topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.10. 10:04
Erre több válaszom is van!
Szülőként.
Síoktatóként.

Megpróbálok egyszerre válaszolni.
Abszolút megértem, hogy minél hamarabb szeretnéd sílécre állítani a babát, de ez a visszájára is elsülhet.
Annyira fejletlen még a „vázrendszere” az ilyen picinek,hogy ártalmas lehet, hogy pl. sícipő van a lábán. A csontok, izmok még rendkívül fejletlenek, nem is beszélve az aránytalan kar és lábhosszról, arról, hogy még „fejnehéz”.
Megértem, hiszen az én picilányom 14 hónapos.
Gondolj bele, milyen szempontok szerint választasz neki kiscipőt vagy hótaposót (gondolom már tud járni)?
Minél inkább jó legyen anatómiailag és a lehető leg könnyebb legyen, hogy a járást megkönnyítse.
Na, hát a síbakancs mindennek az ellenkezője.
Megértem, hiszen a mi családunk lassan 30 éve él meg a hóból, a síelésből és három testvérem van, nálunk (is) elég meghatározó a síelés szeretete, de két és fél, három éves kor alatt senkit sem állítottak komoly felszerelésre. Piciként sokat voltunk havon, szánkóztunk, hógolyóztunk aztán megkaptuk az első hótaposóra csatolható, műanyag „slécet”.
Ebben mi is tudtunk csiszi-csuszizni,mint apa és anya.
Nagyon sok esetben találkoztam azzal, hogy túl korán állították sílécre gyereket, annyi rossz emlék halmozódott fel, hogy mire komolyabban el lehetett volna vele foglalkozni, már hó látványára is sírni kezdett.
Persze ennek a másik oldala is fontos, találkoztam olyan gyerekkel, aki az oktatás megkezdésénél volt a lábán először bakancs-síléc, az is egy kínszenvedés volt.
Semmi esetre sem ajánlom, hogy ilyen korán elkezdj vele síelni, sokat kell lenni vele havon játszani, miegymás, hogy szeresse.
Azt meg pláne nem ajánlom és a hátam borsódzik, hogy kenguruban (síeltél is így?) állsz egy sífelvonónál, ahol valami b@rom bármikor elüthet, a bukósisak hiányáról meg nem is beszélek.
A síbot hiányáról meg annyit sem.

Megbántani nem akartalak, de így gondolom.

Á

Szánkóra karfát, mi a Pr@ktikerben vettünk
Előzmény: (gyozelem 97373)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2010.12.09. 23:32
Oktatók 3 éves kor alatt nem szokták ajánlani a sízést!!!
Több okból sem. Csatlakozom az előttem szólóhoz.
Előzmény: (Stani 97374)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.12.09. 23:25
Ebayen próbáld. Másfél évesen még iszonyat korai véleményem szerint, inkább még építsen hóembert (nem rosszindulat, csupán jótanács).
Előzmény: (gyozelem 97373)
gyozelem
13 élménybeszámolót írt
13
14 éve tag
2010.12.09. 23:02
szeretnék 22-23 as lábméretre (nem sícipő méret)
síbakancsot, 1,5 éves kölöknek. tud valaki segíteni hol találok ekkorát? köszönöm szépen.
(szánkóra állítható karfát is keresek, hátha nem menne még neki a sízés)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.