Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sízár: biztonság mindenekfelett topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.10. 10:58
Úriember biztosra nem fogad!
:D
Előzmény: (Vid 97404)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2010.12.10. 10:48
a: Én is vágtam már át. (Szálanként, vastagabb sodronyt. Azt hogy szálanként megy az átvágás csak a műszakibb érdeklődésűeknek írtam, természeteseen nem látszik hogy szálanként vágod, és nem rángatod ki egyenként a szálakat.)
b:Kereshetsz ezernyi videót a témakörben. Bringás körökben ezért alap hogy tilos bármilyen vastag(nem csak 3mm-es, hanem akár hajókötél vastakságú sodronyt venni.)
Mamám bringáját egy piac mellől vittem el, senkinek nem tűnt fel.
A pályán csak annyit látnak hogy valaki álllítgatja a kötését, majd belelép és elsiklik.
Ha nem hiszed el, csinálhatunk egy fogadást: ha nem vágom el 20 másodperc alatt, kifizetem a cuccot :)
Előzmény: (AAron 97349)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.12.09. 20:33
ui: szálanként nem tudod átvágni! Ráadásul qrva feltünö egy kocsmánál hogy pöcsölsz vel

Na, ez a lényeg !!!!
Előzmény: (Bélapó 97347)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2010.12.09. 20:28
Biztos igazad van! Sílécre valszeg marhajó. Nekem boardom van ott hiába kötném össze a két kötést. De megmondom öszíntén adtál egy szuper ötletet! Ha a sodronyba aplikálok egy hólánc darabot és azt a bord talpára rakom és úgy húzom át a sodronyt a kötésen, akkor nem tud beleugrani és elcsúszni, mert nem csúszik. A jövő héten ezt megcsinálom és kipróbálom. az eredményről majd beszámolok.

ui: szálanként nem tudod átvágni! Ráadásul qrva feltünö egy kocsmánál hogy pöcsölsz vele.
Előzmény: (Vid 97262)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2010.12.09. 16:37
Én kisebbel vágtam, de kétszer ekkorát is lehet feltűnés nélkül vinni a kabát alatt.
Előzmény: (minerel 97302)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.12.09. 15:23
Te Vid! Azért ez nem a csípőfogó kategória szerintem:-D
Előzmény: (Vid 97262)
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2010.12.09. 11:17
Nézzetek át egy bringásfórumra sodronyvágás ügyben. Nem úgy vágod hogy egy lendülettel hirtelen, hanem gyakorlatilag egyenként az elemi szálakat.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Ezért lehet akármilyen vastagot viszonylag könnyen átvágni. Én is vágtam már saját bringasodronyt kulcs híjján a legegyszerűbb csípőfogóval, gyakorlat nélkül kb 1,5 perc alatt. Egy picit komolyabb áttételes cuccal, és gyakorlattal másodpercek kérdése az egész.És símán elfér bármi a kabát alatt.

Én egy lakattal összekötném akkor már a két kötés "rálépőjét". Persze ez nem rögzíti semmihez, de felvenni nem tudja, rendesen összefogni sem, és hát azért nem sokat síelgetnek lécekkel a kezükben így ezt viszonylag könnyű lehet kiszúrni.
Előzmény: (Bélapó 97168)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2010.12.08. 18:46
Én is vettem 5-6 éve egy ilyen kütyüt, egy párszor magammal is vittem, de miután soha nem tudtam mihez rögzíteni a bordot most már nem hordom magammal. De (kop.kop.kop) eddig nem volt problémám!

ui.: úgy emlékszem az enyém is 2,5-3 rozsdamentes sodronyból van. Azt normál csípőfogóval nem vágod át. (aki vitorlázik, az igazolhatja)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.