Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sítudásunk mások szerint topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2010.12.10. 23:00
Sajnos nem egészen. Aki mellettem ül, egy testnevelőtanár (a kopaszság és a bajusz, szakáll még nem jelent rokonságot), aki a másik szélen ül, tényleg rokon: a bátyám fia. Aki megkapta az első *-ot, az az egyik hölgy (megérdemelte, nem csak szépen síelt, hanem az oktatáshoz szükséges gyakorlatokat is jól mutatta be). Szomorú, de a fiam (honnan jöttél rá, hogy van olyan?) anti-sportos, viszont a lányunokám (az egyik hozzászólásomhoz csatolt képen látható) valóban síel. De ide is beszúrom.
WFeri
Előzmény: (mitro 97552)
P2040056.JPG
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2010.12.10. 22:50
Hogy ki a síoktató* ? A fiad, aki melletted ül.
Előzmény: (WéberF 97448)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.12.10. 22:38
Na ez az ami nem szokott előfordulni.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2010.12.10. 22:38
És így! Kb. ezt szerettem volna érzékeltetni.--
WFeri
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.12.10. 22:27
Halihó, Feri!

Annyira jó olvasni, ahogyan írsz.

Ha már említettél. Ki tudja, hány oldala lehet ennek az éremnek, hármat megkaparnék egy kicsit.

Az egyik oldal: igen, A SÍOKTATÁS SZAKMA! A feladat olyan, mint amikor egy házat kell felépíteni. És valóban, ahogy a betonozáshoz és falazáshoz sem kell diploma, úgy a lécre állításhoz, hóhoz szoktatáshoz sem kell. De azért hihetetlen előnyt jelent, ha mesterségszinten ért hozzá az, aki ezzel foglalkozik. Ezen múlik ugyanis a hatékonyság. Gondoljunk bele, mennyi malter (és idő) menne kárba, ha nem használna zsinórt, vagy víz mértéket, aki a falakat építi.

Az érem másik oldala: A ház minőségét alapjaiban befolyásolja, hogy a tervezés honnan származik. Diplomás csinálta, vagy csak úgy valahogy történt. Rá kell nézni az eredményre, és aki ért hozzá, látja. Mi is jelenti itt a tervezést? Egyrészt a minőségi szakirodalom ismerete, másrészt az oktató társadalom kollektív tudásából való merítés testesíti azt meg.

Az éremnek lehet ugyanakkor egy harmadik oldala is. Nevezetesen, amikor a mérnök kijön a rajzasztal mögül, és beáll falazni. Előfordulhat, de nem túl sűrűn, hogy „lefalazza a nap mint nap téglákat rakó tanárt”.
Előzmény: (WéberF 97448)
WéberF
2039 élménybeszámolót írt
2039
17 éve tag
2010.12.10. 18:34
Ez nem is olyan egyszerű! Sokáig azt hittem, egészen jól síelek, megtanítottam az "alapokra" kb 25-30 emberkét, megszerettettem a téli sportok ezen ágát - alpesi sízés - mintegy 80-90 egyénnel.
Majd rászántam magam és 58 évesen beiratkoztam a TFTI 2 éves képzésére (azzal a nyíltan hangoztatott hozzáállásommal, hogy nem kívánok pénzkeresőként oktatni, csak "legalizálnám" az elmúlt 30-35 évemet).
Le is vizsgáztam az előírt tárgyakból, majd "levizsgáztam" a gyakorlati táborban. Ott megkaptam az illetékesektől, hogy: nem hogy oktatni nem tudnék, síelni sem tudok! No akkor én ehhez tartom magam. Természetesen tudomásul veszem a profi és hivatásos oktatók, főleg oktató-képzők véleményét.
- A síoktatás valóban szakma (mintha RepLaci írt volna ilyent? Igaza van! Csak nem kell túldimenzionálni, fogadjuk el, hogy a lécreállítás, hóhoz szoktatás még nem egyetemi diplomához kötött tevékenység. Persze ha profi akarsz lenni az amatőrök között (copy right RL), akkor feltétlenül fordulj képzett oktatóhoz.)).
A gyakorlati tudás bemutatási készségén kívül pl. pedadógiai érzék szükséges.
Előfordulhat, hogy valaki kék/piros ikont jelöl, de azért még jól taníthat (És itt nem igaz az a szöveg, hogy aki ért hozzá, az csinálja, aki nem, az tanítja.) No ezért nem mentem el újabb vizsgatáborokba - és ezért kék az ikonom.
Ps.: a képek a 2004-es Tauplitz-i vizsgatáborban készültek (Síoktatók Magyarországi Szövetsége jogosult a gyakorlati vizsgáztatásra, a vizsgatábort is ők szervezték - korrekt árakon, elfogadható feltételekkel!). Az egyik képen 5-en vagyunk, egyikünk megkapta az 1 *-ot. Szerintetek ki az? (Nem én.)
WFeri
Előzmény: (klaci 97281)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.12.09. 12:31
Srácok, annak idején egyszeri jó poén volt Lackótól, hogy kikékítette a fekete ikonját - tudtuk, hogy miért tette. Azóta ez mintha mozgalommá vált volna, de szerintem inkább zavaró, mint vicces. Olyan fura, amikor egy kék öves "oktatja" a feketést - ne szégyelje hát a feketét, aki fekete...
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.