Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síelésünk kivesézése

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Síelésünk kivesézése
2011.03.23. 22:02
Szia Lackó!

Hát persze, hogy szabad, mi másért lennénk itt?

Jogod van úgy vélekedni, ahogy gondolod. Mint mondottam volt, nálunk sincsen tematikában, alkalmasint hívjuk fel a figyelmet, hogy hol, mikor, mire lehet használni. Kitűnően világít rá erre joska egyik hozzászólása. Csak hozzáfűzöm, hogy ha nem értenék a síeléshez, akkor is elgondolkodnék, hogy ha Tombának alkalmas volt valamire, akkor nekem miért is nem jó arra, hogy egy szűk meredek helyen, (akár, mert nincsen más megoldás, akár ha úri jókedvemből választom), elrugaszkodó pozíciót alakítsak ki egy feladat megoldásához.

„Másik: a karcolós gyakorlat bot nélkül nálam nagyon gyakran visszatérő elem, az egyik leghasznosabb karcolós gyakorlatnak tartom.” Szerintem is szuper. Abban az esetben, ha nem csupán a látvány kedvéért, hanem PONTOSAN MEGHATÁROZHATÓ CÉL elérése érdekében csináltatom. REMÉLEM, TE IS ÍGY LÁTOD!

„Melyik technika is ez? (ha nem figyeltem eléggé, akkor elnézést)”

Szándékosan nem részletezem, mert akár érthetetlennek is tűnhet sokaknak, (félek így is az lesz).

Nagy vonalakban a forgatások tárgykörébe tartozó testforgatásokról, (előreforgatás, ellenforgatás) van szó.
1. Előreforgatás: a fél ívben van egy kétirányú (előre - vissza) testforgatás. Ez a gyakrabban alkalmazott, már azzal, hogy az ozsi által leírt magas színvonal azért olyan majdnem fehérhollós ritkaságú.
2. Ellenforgatás: az élváltást követően A TELJES FÉL ÍVBEN egy egyirányú visszaforgatás történik. Én erről beszélek, nem tudatos alkalmazást azért lehet látni, korrekt, tudatos kivitelezést (amatőrök között) én igen ritkán észlelem.


„A hegytámaszt viszont annál inkább szeretem, -a völgytámasszal ellentétben- piszok hasznos a gyakorlása.” Írod.

Ha már szóba került, tényleg komolyan érdekelne, hogy miért gondolod „piszok hasznosnak” a hegytámasz gyakorlását?

Replaci
+ 36 30 907 1872
Rendszerhez igazító kisízés a Kiztsteinhornon.
http://www.kanyarsiklub.hu/2011_Kaprun_1_kisizes.html
Előzmény: (Lackó 116117)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.