Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Túrasí felszerelés

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
bouquetk
389 élménybeszámolót írt
389
12 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Túrasí felszerelés
2018.10.03. 14:42
Nyilván, hogy vannak nagyon spéci dolgok, amik valamiben nagyon jók, de másban meg nem. Ha ennyire nem hegyezzük ki, akkor lehet okosan többfunkciós holmikat vásárolni.
Bakancs: ma már lehet olyan sítúra bakancsot kapni, ami 100-as flex és kényelmes, akár egész nap is túrázhatsz benne. Tudom, mert ilyet használok szinte mindenhova. Rengeteg olyan sítúra kötés van, ami teljes értékű lesikló kötés is. Nekem pl. a freeride lécemen is ilyen van, és persze fóka is, így nem gond ha valahonnan ki kell mászni. Nekem az a tapasztalatom, hogy egy 95-ös derekú, tehát már szélesebbnek mondható léccel még vállalható a sítúra. Az elmúlt szezonban egy hetet ezzel sítúráztam a Magas Tátrában, minden nap legalább 1000 méter szintet. A lesiklás élménye megérte a felfele küzdelmesebb menetet. Az Alacsony Tátra fél főgerincet egy keskenyebb 80-assal jártam többször, az oda jobb volt. Amit lejjebb linkeltem az szerintem egy nagyon jó kompromisszum. Abszolút használható pályára, sítúrára, és freeride-ra sem használhatatlan, bár oda jobb a szélesebb. Biztos, hogy a sítúra nem megy azonnal, rá kell érezni az ízére, ami idő. És el kell szakadni a sípályáktól.
Előzmény: (TZoli 201477)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.