Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Időjárás Ausztriában

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Időjárás Ausztriában
2018.12.29. 17:47
Minél nagyobb a szél, az erdőkben annál több a hó, mert amit lefúj a tetőről, azt ott rakja le. Persze még jobb, ha nem a szél felőli oldalon fekszik.

Amiket írtam, azok közül nekem a mostani helyzetben egyértelműen Frauenkar lenne a nyerő, a terep és a fekvése miatt is.

A Polster inkább csak közepes, 1x voltunk és azóta nem, mert van jobb. A fenti rész le is volt fújva (ami csak az 1-essel lenne elérhető).

Riesneralm nagyon szimpatikus, mert nincs tömeg és a terep is jó, de beljebb van, ezért oda kevesebb hó jut.

Galsterbergalm északi fekvésű, a terep nem sokat nyújt, inkább csak a nyugalma miatt vettem ide. Manapság már azt is mérlegelni kell, hogy vannak felkapott helyek, ahol 11h-ra elfogy a szűzhó, és vannak olyanok, amikre senki sem gondol. Na, ez is egy olyan.

Megnéztem az ECMWF modellt, ami egész szép mennyiséget jelez, úgyhogy én még belevenném a listába Filzmoost is, ami szerintem mostanra lesz jó. Ott sosem probléma a szél, erdős, és mögötte ott a nagy hegy, és soha nincs tömeg, és nincs sokkal messzebb. Szóval, minden feltételnek megfelel :)
Előzmény: (Steve33 202800)
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
KIEMELT SÍTÁBOROK
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.