Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Arieseni - Aranyos

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Janóbátyó
10 élménybeszámolót írt
10
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Arieseni - Aranyos
2005.02.23. 18:40
Néhány évvel ezelőtt voltam itt egy napra síelni.../síelni???/ Így aztán, azt mondhatom kétszer voltam, először és utoljára... /Akkor megyek majd megegyszer, ha visznek.../ Az egyetlen pálya nem lenne rossz, kb. 1,5 km hosszú, az utóbbi időben kezelik is... Egy közepes tudású síelő kb. kis megállókkal úgy 1 perc alatt ér vissza a felvonóhoz, ahol jobb esetben 30-40-en állnak már, rosszabb esetben 70-80 ember... Ez embertelen, a régi szlovák tülekedés megszokott állapot... Na de hagyjuk ezt, nézzük az árakat...: Bérlet nincs...!!! 1 felhúzás ára jelenleg 2005-ös idényben 50000 azaz ötven-ezer lei, ami a mostani átszámítással kb.330 Ft. Ez jelenleg Európa, de talán a világ legdrágább felvonójegye... Ha nem lenne sorbanállás egy jól síelő, kis pihenőkkel naponta úgy 40-50-szer felhúzathatná magát... Most tessék számolni! Ha csak 40-szer az egy napra 13200 Ft. Egy gyengébben síelő is 20-25-ször biztosan feljut, ez is mintegy kb. 8000 Ft. Gondolom egy négytagú családnak még az útiköltséget nem is számolva naponta kb. csak a felvonó, minimum 20000-25000 Ft. A romániai benzinárakat számolva 200 Ft/l. az útiköltség is autónként, csak a határtól számolva is kb. 2-3000 Ft. Valamit még eszel-iszol a családdal és könnyedén 30000 Ft. lehet egy napi sí... Egy kicsit soknak találom, főleg úgy, hogy Békés megyéből indulva is oda-vissza 300-400 km. Már az sem kecsegtető, hogy visszafelé jól feltankolok az "olcsó" üzemanyagból /200 Ft/l./...
Ezeket a sorokat úgy írom, hogy nem vagyok egyértelműen csak nyugaton síelő, ma is szívesen megyek Szlovákiába, Legyelországba is... Lassan ott is megszűnik a sorbanállás és egyre jobban kezelik a pályákat... Egy jobb szlovákiai pályarendszeren /Chopok/ is, a napi bérlet!/korlátlan felvonó használat/ nem haladja meg 3-4000 Ft-ot, a 6 napos bérlet is max. 14000-19000 Ft.... és micsoda különbség ahol 10-15 pálya és felvonó között választhatsz átlagosan 2-7 km pályahosszúságban... Az ország déli részéből is indulva 380-450 km-re a legkiválóbb pályákat is eléred...
Szóval Romániának még "fejlődnie" kell ami az árakat illeti... Szoktam mondani, Aranyoson azért tudják ilyen drágán adni a felvonójegyet, mert ahol disznókaki van ott a veréb is megjelenik... Ettől függetlenül az idei hátralévő idényben mindenkinek balesetmentes síelést kívánok!!!
KIEMELT SÍTÁBOROK
KIEMELT SZÁLLÁSAKCIÓK
INGYENES TANÁCSADÁS
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.