Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Lavina infók, lavinabiztonság, téli magashegyi tanfolyam

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
bitera
27 élménybeszámolót írt
27
14 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Lavina infók, lavinabiztonság, téli magashegyi tanfolyam
2010.02.25. 12:49
különösen erdekes, es meg kevesebb szo esik a dönteshozatal soran közbejatszo emberi tenyezökröl, viselkedesformakrol. a balesetek nagy resze ezen szemelyisegi es magatartasbeli különbsegekböl adodo reakciok következmenye!
pl. "itt mar szazszor lecsusztam es meg sosem törtent semmi baj..."
"nekem nem tetszik ez a lejtö, de a Jozsi a tapasztalt, ö biztosan tudja lehet-e itt sielni".
"multkor itt 3-as lavinaveszelynel sieltünk. most csak 2-es van, tehat biztonsagos a terep"... stb.

hogy az emberi tenyezö mennyire nem alabecsülendö, arra az alabbi nagyon tanulsagos kis törtenet jol ravilagit:

http://turasi.blogspot.com/2009/03/jhajk.html

(mindazonaltal nem ertem, h az OEAV-nal si- es lavinakurzusaokat vegzett sporttarsak at mi inspiralhatta, ha "a piepet is csak azert kapcsoljak be, h tartsak az elöirasokat" ill. hogy 2-3-as lavinafokozatnal es rossz idöben nekivagnak egy 40 fokos meredeksegü, friss hoval teli, csuszoreteget tartalmazo kuloarnak????)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.