Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Melyik lécet válasszam?

ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Melyik lécet válasszam?
2020.02.25. 20:05
A te súlyod nem kicsi, emiatt egy masszív, erős lécre van szükséged. Kimondottan tanulósík között nem fogsz ilyet találni, azok mind könnyű, gyengécske szerkezetek.

Neked át kell ugranod pár fejlődési lépcsőt, és egyből egy erős, sportos sít kell venned, még annak az árán is, hogy kicsit össze kell szoknotok. (Ez azért nem lesz olyan vészes, hamar meg lehet szeretni a jót.)

Kicsit olyan, mintha egy több száz lóerős autóval tanulnál vezetni, nyilván egy kisautóval kényelmesebb, de a sportkocsival is meg fogsz tanulni.

A 165 cm szerintem a minimum, de akár lehet kicsit hosszabb is. A hosszabb sí hosszabb él, az meg jobban tart. Persze nagyban függ a sí típusától is, ha mondjuk rockeres, akkor tényleg minimum a 170.

Összességében én használtban keresgélnék vagy egy viszonylag kisebb rádiuszú "utcai" GS-t, vagy egy cross lécet. Utóbbi lenne talán az ideális szerintem.
De mindenek előtt kipróbálnék egy erősebb szlalomsít, hátha az a forma megtetszik.
Előzmény: (JoeBlack 208622)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.