Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Lengyelország
Bialka Tatrzanska
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Harnas*** - felnőttbarát hotel a Zakopane sírégióban, Bukowina Tatrzanska településen
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
orearpad
1 élménybeszámolót írt
1
1 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Bialka Tatrzanska
2023.02.25. 20:58
2023 február 20 és 24 között voltunk Bialkán. Az öt napból négyet síeltünk.

Mivel a gyerekek nemrég tanultak meg síelni, a sok kékpálya miatt választottuk. További szempont volt Budapesthez a relatív közelsége és mivel még január végén sok helyen nem volt hó, bíztunk abban, hogy a Tátra északi oldalával nem lövünk mellé.

A pályarendszer rendben van, jól karbantartott, hó is volt és az időjáráshoz képest rendben volt. Az egyik nap 9 °C volt, akkor a nap közepén már egyes, főleg napsütötte lejtőkön már nagyon leromlott a minőség.

A felvonók néhány kivétellel este 21.45-ig mennek. Volt nap, amikor még 21.43-kor felültünk.

Ami nagyon rontotta az élményt, az a tömeg volt. Mivel a lengyel iskolák egy részében is erre a hétre esett a síszünet, így volt, amikor 20-25 percnél is többet kellett sorban állni a lifteknél.

Ami szintén nem tetszett, az a folytonos tülekedés.

Du. 4-5 óra után azért már valamivel kevesebben voltak.

A parkolók is tele voltak. Nekünk gyakorlatilag pályaszállásunk volt, kb. 200-250 méterre a liftektől, így a második nap hajnalán leparkoltam az autót közel a liftekhez és ott is hagytam három napig. Utcai cipőben el tudtunk oda sétálni. Onnan csak a sícipőt vittük vissza a szállásra száradni.

A síbuszokon is tömegeket láttam, így az sem biztos, hogy minden időben kényelmes.

A fenti tapasztalat a síszünet miatt lehetett. Így erre előzetesen célszerű rákeresni. Pl. https://publicholidays.pl/school-holidays/

Én elkövettem azt a hibát, hogy nem tettem meg :)

A sör a hüttében, 12-14 zloty, mostani árfolyamon kb. egy ezres, a kaják 20-40 zloty között szórnak. A 30-40 körülivel már nem lehet mellé lőni. :)

Az éttermi ízek rendben, négytagú családként 150-200 zloty-ért már meg tudtunk rendesen vacsorázni itallal együtt.

Kártyával egyedül néhány kis lakókocsis büfében nem lehetett fizetni, az egész túrát készpénzmentesen megoldottuk.
20230220-115002.jpg
20230220-122920.jpg
20230223-204133.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.