Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Sátoraljaújhely
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Hunor Sátoraljaújhely - négycsillagos szálloda a sípályákhoz vezető libegő és bobpálya mellett
ÜZENETEK (1)Időben csökkenő Időben csökkenő
cotugno
32 élménybeszámolót írt
32
16 éve tag
Ez egy kiemelt üzenet ebből a topikból: Sátoraljaújhely
2021.02.16. 12:03
Február 14-én síeltünk itt 4 órát. Covid nélkül bizonyára sosem jutottunk volna el ide, de nem bántam meg, nagyon jó volt. Nem volt tömeg, üzemeltetői szemponból nyilván ez nem nagy öröm, máshol kasza, itt meg viszonylag szolídan voltunk. Lehet, hogy normál esetben a határ túlodaláról is van jócskán vendég. Érdemben 2 pálya ment, haladóként is élvezetes mindkettő és volt tanuló rész is elkerítve alul. A személyzet udvarias, láthatóan örülnek, hogy vannak látogatók és igyekeznek. A pozitív dolgok mellett azért volt 1-2 nehezen értelmezhető is, amin javítva szerintem többen utaznának akár kicsit messzebb is a 2 közismert itthoni központhoz képest:
- A lenti állomásról egy lassú libegővel lehet felmenni, amire szerintem nem lenne nagy ügy és költség utólag felszereltetni vhogy síléctartókat, kényelmesebb is lenne, illetve 2 ember mehetne egyszerre, nem csak egy
- A logisztika nem túl acélos, a libegőtől a pályákig hosszan, zegzugosan, elkerített részeket kikerülve, mindenféle teraszokon átkelve lehet eljutni, ez főképp a síelés végén nem olyan klassz, bár sportemberek vagyunk, azért ez nem tetszett
- A fenti rángatós tányéros felvonók gyilkolják a derekat, biztos lehetne vhogy rugót cserélni vagy valamit kitalálni mert ez hosszú távon azért nem kafa
- Jó, hogy van 2 varázsszőnyeg, de eddig én sosem láttam olyat, hogy le kell hozzá csatolni. Arra lenne az egész, hogy aki nagyon kezdő vagy pici a gyerek és a felvonó még nem megy neki, mégis tudjon síelni. A le és felcsatolás ilyen helyzetben extra kihívás. Az egyik szőnyegen ezt néhányan nem is tették meg, de a másik úgy van felszerelve, hogy még lépcsőzni is kell hozzá, nekem ez az egész ügy gáz, még ha nem is voltam érintett a használatban
- A legfájóbb: van egy felvonó, amivel fel lehetne menni a hegy tetejére és onnan lezúzni, de a felső részt nem kaszálják, nem ratrakolják, hamarabb kiszállva így elvész kb.:100 m a pályából, ráadásul nagyon jó kis fekete rész lenne, nagyon sajnáltam
- A pályák délutánra kikövesedtek, ki lehetett kerülni, de azért figyelni kellett. Van, ahol szezon előtt önkéntes kőszedőket toboroznak, talán itt is el lehetne valamit érni, bár nem tudom, hogy tényleg megoldható-e, síelőként nagyon nem bánnám
- Fáj az ember szíve, mikor lát egy ilyen jó kis hegyet és nem lehet besíelni csak a felső kis részt. Bizonyára környezetvédelmi és/vagy anyagi okokból van így, ahogy most, de ha lehetne még 1-2 pálya, ami mondjuk lemenne alulra a libegőig vagy akár csak a hegy feléig, iszonyat jó lehetne. De ez nyilván már sokkal nagyobb falat, mint a fenti 1-2 apróság.
Mindezekkel együtt tényleg nagyon jó volt, tetszett és drukkolok az ottaniaknak.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.